Yeni Ledger Nano X Donanım Cüzdan: Özellikler, Çıkış Tarihi, Fiyatı

Kripto donanım cüzdanı Ledger, Las Vegas’taki Consumer Electronics Show’da (CES) yeni nesil donanım cüzdanını tanıttı. 

Ledger Nano X adı verilen yeni donanım cüzdanının, mobil cihazları desteklemesiyle birlikte, işlemleri onaylamak için gerekli olan eski mikro USB kablosunu kablosuz Bluetooth bağlantısıyla değiştireceği bildiriliyor. Ledger Live uygulamasının mobil versiyonuyla birlikte, bu popüler soğuk saklama cüzdanını hareket halindeyken gerçekten kullanılabilecek bir şeye dönüştürecek ve muhtemelen kripto para birimi ile gerçek dünyadaki satın alımlar için daha pratik hale getirecek.

Yeni mobil uygulama daha sonra Ocak ayında satışa sunulacak. Neyse ki, yeni cihazı satın almayan mevcut Ledger kullanıcıları, çeşitli kripto para birimleri bakiyelerini kontrol etmek için uygulamayı salt okunur modda kullanabilecekler, ancak Bluetooth bulunmadığından kripto gönderemeyecekler bağ.

Ledger’in CEO’su Eric Larchevêque ile Aralık ayında konuşan Mashable’ye göre, yeni kablosuz Bluetooth bağlantısının kullanıcı için bir güvenlik riski oluşturmaması gerekiyor:

“Bluetooth veya USB kablosu ile bağlansanız da, özel tuşlar cihazdan çıkmaz. Ve birisi bir şekilde Bluetooth bağlantınızı kesebilse bile, cihazın ekranında hangi paraları gönderdiğinizi hala görüyorsunuz ”dedi.

Yeni cihazı sunan Ledger’in CEO’su Eric Larchevêque’i izleyin:

Şirkete göre, Ledger Nano X aynı anda kurulu en fazla 100 uygulamayı destekliyor. Yüklenebilecek uygulamaların sayısı uygulamaların boyutuna bağlı olmasına rağmen, Ledger Nano S ile karşılaştırıldığında uygulamalar için on kat daha fazla depolama alanı var.

Biraz daha büyük bir ekran dışında, yeni tasarımın genel tasarımı, şimdi 59 Avro (67 USD) ya da 2018’den% 40 daha düşük bir fiyatla satış yapan önceki nesil Ledger cüzdanına çok benziyor.

Fiyatlandırma açısından, yeni Nano X, ilk çıktığında Nano S’nin ilk fiyatından daha pahalı olmayacak. 119 EUR (136 USD) ürün Mart 2019’da satışa sunulacak. Şirket zaten ön siparişleri kabul ediyor.

Şirket, kripto varlıklarının yönetiminde yönetişimi sağlamak amacıyla, riskten korunma fonları ve finansal kuruluşlar gibi işletmelere güvenlik çözümleri sağlama niyetinde. Bu ve IoT (nesnelerin interneti) ile ilgili çözümler gibi diğer adımlar, işletmeyi çeşitlendirmeye ve kripto pazarındaki oynaklığa karşı daha esnek hale gelmeye yardımcı olacaktır. Şirket 1 milyondan fazla cüzdan sattığını iddia ediyor.