Yeni Denetim Raporu: ICO Pazarı “Düşündüğümüzden Daha Kötü”

Yeni Denetim Raporu: ICO Pazarı “Düşündüğümüzden Daha Kötü”

Blockchain ve jeton tabanlı kripto-para kazanma projeleri alanında sermaye artırmaya yönelik popüler yöntem olan ilk para teklifleri, pazarın tartışmalı ve hukuka aykırı niteliği konusunda yine manşetlerde yerini buldu.

Büyük bir Dörtlü Denetçi olan Ernst ve Young, 19 Ekim tarihinde, diğer şeylerin yanı sıra ICO endüstrisinin, yıl boyunca piyasada olan ICO’ları incelerken hayal ettikleriden daha kötü olduğunu iddia eden yeni bir rapor yayınladı .

“2017 Sınıfı” etiketli yeni raporda, 2017 yılı Aralık ayında firma tarafından orijinal olarak incelenmiş olan ICO projeleri incelendi. Bu örneklem grubu, geçtiğimiz yıl üretilen ilk madeni para kaynaklarının yüzde 87’sini oluşturan en yüksek ICO’lardan 141’ini oluşturdu.

Bir yıldan az bir süre önce yayınlanmış olan sonuçlar, aksi takdirde çökmekte olan kripto pazarında gelişen ICO pazarını bulmayı umut edenler için yürekten değil. Geçen yılki analizde incelenen projelerin yüzde 86’sı liste fiyatlarının altında işlem görüyor ve bu da projenin değerini başlangıçta üretebildiğine negatif hale getiriyor. Geçtiğimiz yıl boyunca, evlat edinme veya daha fazla geliştirme yoluyla, üst düzey ICO’ların büyük çoğunluğunun listelenen fiyatlarının altına düştüğü, ICO pazarının düşen fiyatla ilgili olarak aşırı derecede acı çektiği yönündeki belirtilere rağmen, değer kazandı BTC’nin ya da projelerin başlangıçta, 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleşen kripto ve blok zincir yatırımlarının çılgıncalığı karşısında aşırı değerlendi.

Ayrıca, 2017 yılında tüm projelerin toplam finansmanının yüzde 87’sini oluşturan ve incelenen ICO projelerinin yüzde 30’u Ernst ve Young tarafından “önemli ölçüde tüm değeri” kaybettikleri için etiketlenmişti. . EY, 2017’de ortaya çıkacak en üst düzey ve gelecek vaat eden ICO projelerini içeren bir örneğe sahip olmasına rağmen, çalışmalarından şu sonuca varıyor:

“1 Ocak 2018’de 2017 ICO Sınıfının bir portföyünü satın alan bir yatırımcı büyük olasılıkla yatırımlarının% 66’sını kaybetti.”

2017 yılında üst düzey ICO tokenlerinin zayıflama değeri bir hayli şaşırtıcı olsa da, piyasa kapağında ciddi düşüşler göz önüne alındığında, kriptonun tüm endüstrisi 2018 boyunca geçmiştir, EY bu projelerin ortaya çıkması için geliştirme eksikliğinde sıkıntı verici bir eğilim bulmuştur. Bir çalışma ürününün veya prototipinin geliştirilmesi için projeleri analiz ederken, denetçi, yaratılışından en az bir yıl olmasına rağmen, yalnızca yüzde 29’unun bu kategoriye gireceğini buldu. Ayrıca, projede yer alan projelerin yüzde 71’inin “piyasada hiç teklif vermediği” bulundu ve sadece hype üzerine inşa edilmiş bir yatırım oluşturdu.

Hepsinden çok rahatsız olan EY raporları, çalışan bir ürün veya prototip ile birlikte oluşturulmuş projelerde EY’nin raporlarını bir araya getiriyor. Bu, yatırımcılarını, kripto para biriminin tüm endüstrisi için potansiyel sonuçlar doğuracak şekilde üzüyor. EY’ye göre, bu şirketler ICO aracılığıyla yaratılan teknolojiye ve platformlara odaklanıyorlar.

“ICO yatırımcılarını belirteçlerinin rolünün önemini vurgulayarak terk ettikleri [….] Fiat’ı kabul eden projeler, geleneksel sadakat programlarındaki noktalara benzer şekilde, genellikle kullanıcılara bazı faydalar sunuyor. Ancak, kullanıcılar değeri depolamak için yardımcı simgeleri kullanmaz. Platformu kullanmak için, kullanıcılar gerekli miktarı satın almalı ve ilgili işlem maliyetlerini ve jeton volatilite riskini üstlenmelidir. ”