Yeni Başlayanlar İçin Tether (USDT)

Tether veya USDT, ABD dolarının kripto para birimi cinsindendir ve bu USDT, 1: 1 oranındaki fiat-USD rezervlerine getirilmiştir. Tether ayrıca popüler bir istikrarlı koin olarak bilinir .

Tether’ın ana kullanım durumu, bu vahşi uçucu kripto pazarına istikrar sağlamak ve aşağıdakiler için kararlı bir kullanım durumu sağlamaktır:

 • Blockchain şirketleri
 • Borsalar
 • Bireyler ve Traderlar

Blockchain teknolojisinden yararlanarak, Tether, herhangi bir alternatifin maliyetinin bir kısmı için, dünya çapında, anında ve güvenli bir şekilde dolar, avro ve yen kişiden kişiye değişen dijital jetonları depolamanıza, göndermenize ve almanıza olanak tanır.

Tether Nasıl Çalışır?

Tüm iplikler başlangıçta Omni Katman protokolü üzerinden Bitcoin blok zincirinde yayınlanır , bu yüzden bir kripto para birimi simgesi olarak var olurlar.

Sirkülasyona tâbi tutulan her bir tether birimi, Hong Kong-bazlı Tether Limited tarafından depoda tutulan ilgili fiat para birimi tarafından bire bir oranla (yani bir Tether USDT bir ABD doları) desteklenmektedir. (Dönüşüm oranı 1 tether USD ₮ 1 USD’dir.)

Bu bire bir destek vererek, kripto para piyasası, işlemlerini tamamlarken riskten korunma / kısa devre / borçlanma konusunda güvenebilecekleri istikrarlı bir kripto para birimine dönüşür.

Bitcoin pazarının aşağı yönlü olduğunu bildiğinizi varsayalım. Bu durumda, USDT’ye girerek pozisyonunuzu kapatabilir ve olasılık bazına aynı USDT üzerinden ulaştığınızı düşündüğünüzde BTC’yi geri alabilirsiniz.

Neden Tether Kullanmalı?

Bu modernize ve jelatinleştirilmiş dünyada, yukarıda belirtilen özellikler nedeniyle herhangi bir birey veya iş için Tether gibi sabit belirteçlere sahip olmak önemlidir.

İşinize istikrarlı bir dijital para birimi çözümü eklemek, Tether ile bütünleşerek kendi avantajlarına sahiptir:

 • Kolay kurulum
 • API entegrasyonu
 • Tam altyapı desteği
 • Cüzdan sağlayıcısı

Tether Ücretleri

 • Tether cüzdanından başka bir Tether cüzdanına USDT gönderme maliyeti Sıfır
 • Tether cüzdanından başka bir Tether etkin cüzdanına USDT gönderme maliyeti Sıfır’tır.
 • Tether Cüzdanından banka hesabına USDT göndermenin maliyeti 10 baz puan
  veya 20 ABD dolarıdır (hangisi daha büyükse, tüm cüzdanlardaki para yatırma ve banka hesabınızdan para çekme işlemleri geçerli olacaktır)

Tether Market Cap

Konsept 1: 1 sabit belirteçler vermek olduğundan USDT simgelerinin tedariğinde üst sınır yoktur.

CoinMarketCap‘a göre, USDT toplam dolaşan arz 2417140814 USD ve her birimin mevcut fiyatı 1$’dir. Bu, yaklaşık 2,4 milyar dolar değerindedir  (bu yazı yazıldığı sırada).

Tether Satın Alınır?

Birçok borsada Tether (USDT) satın alınabilir, çünkü bu değişimler bankacılık düzenlemelerini atlamak için USD yerine USDT kullanır.

USDT bu konuda ana kolaylaştırıcıdır ve bu yüzden USDT satın alabileceğiniz popüler alışverişlerden bazıları şunlardır:

 • KuCoin
 • Binance
 • Gate.io
 • Bittrex
 • Bitfinex

Tether şu anda ABD Doları (USD), Euro (EUR) ile destekleniyor ve yakında Japon Yeni (JPY) ile de desteklenmesi bekleniyor. Şimdilik, bağlı bir para birimi  ile temsil edilir, dolayısıyla bağlantı platformu fiat para birimleri USD ₮, EUR ₮ ve JPY ₮ olarak gösterilir.

Ayrıca, düzenli adil denetimler için de planları var, ancak bunların özellikleri hala bilinmemektedir.

Ayrıca, önemli miktarda USDT tutarsanız, tekrar gözden geçirmelisiniz, çünkü USD çökerse, USDT değerinizi o oranda da kaybedebilirsiniz.

Son olarak, Tether’ın humojik tedariği, istikrarlı kripto paralar için büyük bir talep olduğunu gösteriyor. Bu yüzden kripto topluluğu, Tether’den daha iyi olan daha istikrarlı paralar oluşturmak için yenilikçi yollar arıyor.

Resmi Tether kaynakları

Tether’da sizi güncel tutacak bazı resmi bağlantılar: