Yeni Başlayanlar İçin Poloniex Rehberi – Poloniex Nasıl Kullanılır

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek çok farklı borsa olsa bile, Poloniex bir lider olmaya devam ediyor. Sektörde birkaç yıldır çalışmaktadır ve tüccarların aradığı tüm özelliklere sahiptir. Bu aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan birkaç borsadan biridir. Poloniex, gelişmiş ticaret özellikleri ve maksimum güvenlik sunmanın övünç kaynağıdır.

Poloniex, 2014’te piyasaya sürüldü ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Wilmington, Delaware’den yola çıktı. Çok yakın zamanda , Poloniex ve kullanıcılarına ve genel olarak Cryptocurrency için müthiş bir haber olan büyük bir Goldman-Sachs destekli şirket olan Circle tarafından satın alındı . Circle ile yeni sahipler olarak Poloniex’i ilk düzenledikleri Exchange’i SEC ve FINRA’ya bir broker / satıcı olarak kaydettirmeyi amaçlıyorlar. Ayrıca Asya pazarına borsayı genişletme planları var.

Poloniex İncelemesi

Poloniex, Litecoin gibi alt kodlar için en yüksek işlem hacmine sahip olmakla tutarlıdır. Borsa ayrıca çok sayıda ticaret çiftine sahiptir. Bazı platformlar, kriptoparaları fiat para birimleriyle değiştirmenize izin verse de, tam tersi de sadece kripto para birimiyle ilgilenen Poloniex için geçerli değildir.

Poloniex’i ziyaret edin

Poloniex Kim İçin Tasarlandı?

Olanlar kriptopara dünyasına yeni veya istediğiniz ilk Bitcoin satın veya altcoin

ilk başta Poloniex biraz zor bulabilir. Bahsedildiği gibi, exchange sadece kriptopara ile ilgilidir, bu yüzden bu exchange ile ilk kripto satın alımınızı yapamazsınız. Ek olarak, borsanın içerdiği düzen ve özellikler , kripto para birimi fikrine yeni olanlardan daha deneyimli tüccarlara yöneliktir . Mobil bir uygulama da yok, Poloniex’i hareket halindeyken kullanmak için biraz zorlayıcı olsa da, mobil uyumlu bir web sitesi var.

Tüccarlar ve Geliştiriciler Hangi Özellikleri Takdir Edecek?

Poloniex’te tüccarların takdir edeceği birçok özellik var. Bir dizi etkili veri analizi aracıyla birlikte, esnafla ilgili eğitimli kararlar vermenizi sağlayan çok detaylı grafikler bulabilirsiniz. Poloniex’in yüksek hacimli niteliği, tüccarlara, özellikle borç verme ve marj ticareti yapma kabiliyetlerine de hitap ediyor.

Poloniex Değişim

Kodlama bilgisine sahip tüccarlar, ticaret arabirimi kodunun çoğunun istemci tarafında yürütüldüğünü, bunun da açık kaynak olduğunu ve Poloniex’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için inceleyebildiğini takdir edecektir. Geliştiriciler de API’nın kullanılabilir olduğu gerçeğini takdir edeceklerdir. Bu, hesapları yönetmek ve Poloniex’ten en iyi şekilde yararlanmak için verileri analiz etmek için araçlar oluşturmayı mümkün kılar.

Poloniex’i Nerede Kullanabilirsiniz?

Poloniex platformu Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşiktir, ancak herkesin kripto para birimini değiştirmeyi yasaklayan yasaları olmadığı sürece bunu kullanabilir. Poloniex, herhangi bir fiat parası olmaksızın sadece kripto para birimlerini kullandığı için, finans ve bankacılık yönetmeliklerine uymak zorunda değildir. Bu, Poloniex’in ülkenizde kullanılmasını engelleyen yasal kısıtlamalara rastlamanızın mümkün olmadığı anlamına gelir.

Poloniex’in Kabul Ettiği Kriptoparalar Nedir?

Çoğu kullanıcı, çok sayıda ticaret çiftinden dolayı Poloniex’e çekilmektedir. Yazım sırasında, borsada 97 işlem çifti vardı, bu da sizin istediğiniz kripto-para birimlerini işlemenizi mümkün kılar. Tek dezavantajı, kredi kartı veya banka havalesi seçeneğiyle para yatırma işleminizi kripto para biriminde yapmanızdır.

Poloniex Mevduat

Bununla birlikte, bunu telafi etmek için, para yatırma işleminizin değerini USDT ile doğrudan ilişkilendirebilirsiniz. Bu, doğrudan USD’ye bağlı bir Tether kripto para birimidir. Bu nedenle, 1 USDT daima yaklaşık 1 ABD Doları olmalıdır. Bu özellik, kripto para piyasasının volatilitesi ile ilgili endişeleri olan tüccarlara biraz huzur verir.

Nasıl Hesap Oluşturuyorsunuz?

Poloniex’te bir hesap oluşturmak, özellikle diğer borsalara kıyasla nispeten basittir. Poloniex’in sadece kripto para birimleri kullanması ve hiçbir fiat parası kullanmaması nedeniyle, takip etmesi gereken düzenlemelerin olmaması, takas işleminin kayıt sürecini daha kolay ve daha az invaziv hale getirmesine izin verir. Kullanıcılar sadece bir hesap yapabilir ve bu sayıyı aşmak, platformdan askıya alınmanıza veya dışarı atılmasına neden olabilir. Bir hesap oluşturduğunuzda, borsa, borç verme ve ticaret dahil olmak üzere tüm hizmetlere erişim elde edersiniz.

Poloniex, yeni başlayanlar için en iyi olmasa da, fiat para biriminden kripto satın almanın bir yolu yoktur, kullanıcı arayüzü her seviyedeki kullanıcılar için çok basittir.

Yeni başlayanlar ilk olarak , Parabase gibi bir borsadan Bitcoin gibi kriptopara satın almalı ve sonra bunu işlem için Poloniex’e göndermelidir.

Hangi Hesap Doğrulama Seviyeleri Var?

Her gün yüksek hacimli BTC ticareti yapanların düşük ücretlerine rağmen, ilk doğrulama seviyesine sadık kaldığınızda Poloniex ile günde 2,000 dolar çekemeyeceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Bu, düzenli olarak ticaret yaptığınız hacime bağlı olarak bir engel olabilir. Bu doğrulama seviyesi sadece adınızı, e-postanızı ve yaşadığınız ülkeyi girmenizi gerektirir. Bu doğrulama, sizden alışveriş yapmanıza, ödünç vermenize ve ticaret yapmanıza izin verir.

İki seviyeli doğrulama, fiziksel adresinizi, posta adresinizi, doğum tarihinizi, pasaportunuzu ve telefon numaranızı gerektirir. Kimlik ve pasaport fotoğraflarını yüklemelisiniz. Onaylandığında, para çekme ve para yatırma limitleriniz 25.000 $ ‘a yükselir.

Daha yüksek bir sınıra ihtiyaç duyanlar için daha yüksek bir doğrulama düzeyi vardır, ancak bu doğrulamaya ulaşmak için doğrudan desteğe başvurmanız gerekir.

Poloniex’te Nasıl Ticaret Yapılır?

Poloniex’te işlem yapmak çok kolay. Hesabınıza yeterli para yatırdığınızdan emin olun. Bazı paralar, işlem yapmadan önce kontrol edebileceğiniz minimum depozito gerektirir. Ticaret yapmaya hazır olduğunuzda, piyasalardaki uygun sekmeyi seçin. Kullanmak istediğiniz kripto para biriminin sekmesini seçin, ardından işlem çiftini seçin.

Poloniex'te nasıl işlem yapılır

Buradan, istediğiniz fiyatı ve madeni para miktarını girerek satın alabilir veya satabilirsiniz. Miktarı manuel olarak girme, en düşük satış fiyatını seçme veya “sipariş defteri” nden bir sipariş seçme seçeneğiniz vardır. “Buy” düğmesine basın, sistem otomatik olarak bir karşı taraf araması yapar.

Poloniex'te Satış al

Başka bir kullanıcıdan eşleşen bir istek yoksa, “sipariş defteri” ne doldurulur veya doldurulur. Doldurduktan sonra Ticaret Tarihinde görüntüleyebilirsiniz.

Poloniex Ticaret Tarihi

Poloniex Marj Ticareti Sunuyor mu?

Poloniex, marj ticareti ile liderdir. Platformdaki bu özellik, fonları ödünç almak ve marj ticaretine başlamak için eşler arası işlevselliği kullanmak için hızlı ve etkilidir. Ticaret fonlarını güvence altına almak ve kredilendirme özellikleri ile diğer yatırımcılar ile çalışmak için platformu kullanabilirsiniz.

Poloniex Marj Ticareti

Poloniex Güvenli mi?

Poloniex, güvenliği çeşitli yollarla ele alır. Bilgisayar korsanlarını dışarıda tutmak için, müşteri mevduatlarının çoğunluğunu hava kapalı soğuk depolarda çevrimdışı depolar. Tüccarlar için herhangi bir olumsuz etki olmaksızın, aktif ticareti basit ve kesintisiz hale getirmek için, riski ve riski en aza indiren bir şey sağlamak için yalnızca çevrimiçi olarak yeterli paranın tutulması için çaba sarfetmektedir.

Borsa ayrıca, sürekli çalışan denetleme programlarına da sahip, 7/24/365. Bu programlar, etkinliği şüpheli etkinliği tespit etme amacı ile izler. Herhangi bir şey tespit edilirse, programlar raporlar, bir sorun haline gelmeden önce onu bloke eder.

Bir küçük güvenlik ihlali söz konusuydu ve bundan sonra Poloniex, etkilenen kullanıcılara tam bir geri ödeme yaptı ve bu tür öngörülemeyen durumla başa çıkmanın adil olduğunu belirtti. Bu, borsanın yeni olduğu 2014 yılında gerçekleşti. Ancak, o zamandan beri herhangi bir ihlal bildirilmemiştir, bunun tekrar gerçekleşeceğine dair endişelerin giderilmesi.

Poloniex’in paranızı kullanarak kaygılanması yok. Borsa ve bankalar arasındaki önemli bir farklılaşma, kısmi rezervleri kullanarak faaliyet göstermeyeceğidir. Borsaya koyduğunuz herhangi bir fon Poloniex’in değil, sizinkidir. Bu fonlar sadece hesabınız aracılığıyla işlemlerinizi kolaylaştırmak için kullanılır, başka hiçbir şey.

Daha fazla güvenlik için, Poloniex iki faktörlü kimlik doğrulaması sunar. Bu, korsanların hesabınıza erişme riskini önemli ölçüde azaltır ve her kullanıcı bundan faydalanmalıdır. Güvenliği daha da iyileştirmek için, uzun bir süre boyunca borsada büyük miktarlarda para bulundurmaktan kaçının, bunun yerine fonları kontrol ettiğiniz soğuk sert bir cüzdanda taşıyın.

Poloniex Ücretleri

Poloniex koşmaya devam etmek ve bir kazanç sağlamak için, diğer tüm borsalar gibi bazı ücretler talep etmelidir. Ancak, takım bu ücretleri en aza indirmeye çalışır, böylece paranızın olabildiğince fazlasını tutabilirsiniz. Yapıcı-alıcı ve hacim katmanlı ücret tarifesi vardır. Kullanıcılar hangi seviyede olduklarını görmek için İşlem Katmanlarını kendi hesap sayfalarında görebilirler. Beklendiği gibi, işlem hacminiz ne kadar yüksek olursa, ücretleriniz o kadar düşük olur.

Ücretlere bakıldığında, yapımcılar ticaret öncesinde sipariş defterinde bir sipariş oluşturanlardır. Alıcılar, “siparişi almak” olarak bilinen bir şeyin düzenine uyan bir sipariş verir. Katılımcılar bu likiditeyi kaldırırken, piyasadaki likiditeyi “yaparak” isimlerini alırlar. Poloniex bu modeli tercih etti çünkü piyasa likiditesini teşvik ediyor. Bu durum, üretici ücretlerinin alıcılar için olandan daha az olması, piyasa likiditesini yaratanlara finansal bir borç vermesidir. Alıcıların daha yüksek ücreti tipik olarak, üreticilerin birbirlerini aşmayı hedefledikleri daha sıkı yayılma sayesinde geliştirilmiş fiyatlandırma ile dengelenir.

Maker alıcı İşlem Hacmi (son 30 gün ort.)
0.15% 0.25% <600 BTC
0.14% 0.24% BT 600 BTC
0.12% 0.22% ≥ 1.200 BTC
0.10% 0.20% ≥ 2,400 BTC
0.08% 0.16% ≥ 6000 BTC
0.05% 0.14% ≥ 12.000 BTC
0.02% 0.12% ≥ 18.000 BTC
0.00% 0.10% ≥ 24.000 BTC
0.00% 0.08% ≥ 60.000 BTC
0.00% 0.05% ≥ 120.000 BTC

İşlem hacmi, her 24 saatte bir ve son 30 güne dayanarak, marj ve spot ticareti birleştirilerek hesaplanır. Yazma süresi itibariyle, 600 BTC’nin altında işlem hacmine sahip üreticiler, yüzde 0,15, öderler ise yüzde 0,25 ödeyeceklerdi. 600 BTC’nin üzerindeki hacimler için bunlar sırasıyla% 0,14 ve% 0,24’e düşmektedir. Diğer katılımcılar 1.200, 2.400, 6.000, 12.000, 18.000, 24.000, 60.000 ve 120.000 BTC’de başlar. 12.000 BTC’nin üzerinde bir hacme sahip tüccarlar, zaten üretici olarak sadece yüzde 0,05 ve alıcı olarak yüzde 0,14 ödeme yapıyor. 24.000 BTC’de, üretici ücretleri tamamen ortadan kalkıyor ve alıcı ücretleri sadece yüzde 0.1. 120.000 BTC’nin üzerinde işlem hacimleri olanlar için mümkün olan en düşük katılım ücreti yüzde 0.05’dir. Kredi verenler ayrıca, kazanılmış faizler üzerinden yüzde 15’lik bir ücrete sahiptir.

Poloniex Hacmi?

Yazma sırasında Poloniex’in 24 saatlik hacmi 11.075 BTC, 1.887 ETH, 451 XMR ve 54,291,370 USDT idi. Bahsedildiği gibi 97 ticaret çifti var. 24 saat içindeki esnaf sanayi sayfalarında 33.972.742’den fazla listede yer almaktadır.

Poloniex Müşteri Desteği

Poloniex’in yıldız sayısından daha az olduğu alanlardan biri müşteri hizmetleridir. Son derece uzun bekleme süreleriyle çevrimiçi olarak birden fazla masal bulabilir ve ara sıra kullanıcı raporlarını çözmek için 90 gün (veya daha fazla) beklemek zorunda kalır. Sorun, Poloniex’in müşteri hizmetini sağlamak istememesi, sadece talebin çok yüksek olması gibi görünmemektedir. Bu, sürekli yüksek bir oranda büyüyen bir sektörde bekleniyor, ancak kullanıcılar hala müşteri desteğinin hızının iyileştirilmesini istiyorlar.

Yavaş destek sürelerini telafi etmek için Poloniex web sitesinde, özellikle de Destek Merkezi’nde bol miktarda dokümantasyon var. Burada, temel bilgiler, ticaret rehberi, ücretler, jeton eklenmesi, API ve daha fazlası gibi en yaygın soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Başlamak için sık sorulan sorular sayfasında, iki faktörlü kimlik doğrulama, para yatırma, para çekme ve destek alma konusunda özel bölümler bulacaksınız. Bu kaynaklardan dolayı, teknik bir sorununuz yoksa, müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz olası değildir.

Poloniex Müşteri Yorumları

Herhangi bir borsa ile olduğu gibi, Poloniex incelemeleri genellikle karışıktır. Yavaş müşteri desteği cevabı düşük incelemelere neden olur ve bazı trader’lar likidite ve fon çekilmesi ile ilgili sorunlardan bahseder. Uzun bir süre için çekilme talebinin onaylanmasını beklemek zorunda olan birden fazla rapor vardır ve onaylama geldiğinde bile önermek için zaman çizelgesi yoktur. Tüccarlar ayrıca, fiat para birimini geri çekememekten de hoşlanmıyorlar, ancak başka bir takasla kolayca dolaşabiliyorlar.

Bu konulara rağmen, trader’lar faydalı ticaret araçları, yüksek işlem hacmi ve çok sayıda çift nedeniyle Poloniex’e dönmeye devam ediyor. Ayrıca, marj ticareti gibi, kripto borsalarının büyüyen alanında bile nadir bulunan bazı özellikleri takdir ediyorlar.

Sonuç

Sektör lideri sayısız kripto para birimi çiftleri ve marj ticareti gibi ek özellikler ile güvenilir bir borsa isteyenler için, Poloniex mükemmel bir seçenek sunuyor. Kullanmayı seçenler, yalnızca müşteri desteği için uzun bir bekleyiş ile başa çıkmaya ve yalnızca kripto para birimini kullanarak para yatırabileceklerini ve çekilebileceklerini bilmeye hazır olmalıdırlar. Poloniex’deki büyük işlem hacimleri nedeniyle, işlevselliğinin çoğu için sorunsuz çalışacağını varsayabilirsiniz.

Müşteri desteği, yavaş yanıt süreleriyle ilgili bir sorun olabilir, bu, tüm şifreli para birimi borssalarında yaygın bir sorun gibi görünmektedir ve kripto gerçekten ana sayfaya giderse, ele alınması gereken bir şeydir. Söz konusu paranın büyük miktarlarda olması nedeniyle, destek biletlerine bir cevap için günler hatta haftalar beklemek kabul edilemez.

Circle’ın yakın zamanda satın almasıyla, borsaların iyi ellerde olduğundan ve tüm ilgili kurallara ve yönetmeliklere uyulacağından emin olabilirsiniz, bu da bu alışverişin ticaretine güvenmenizi sağlayacaktır.

ARTILARI

  • Marj Ticaret Seçenekleri
  • Pazar Aralığı
  • Net ve düşük ücret yapısı
  • Yüksek Hacim Değişimi
  • Güvenilir ve güvenli

EKSİLERİ

  • Yeni Başlayanlar için değil
  • Destek yavaş olabilir
  • Henüz Fiat Ödeme Seçenekleri Yok
  • Mobil Uygulama Yok
  • Telefon Desteği Yok