Yeni Başlayanlar için Bitcoin Cüzdanlar

Bitcoin geleneksel bir para biriminden çok uzaktır, bu yüzden yaklaşımı da farklı olmalıdır. Bu yüzden Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız var: Bitcoin fiziksel bir şey olmadığı için her yerde saklanamaz. Güvenlik ve güvenlik, kolaylık, erişilebilirlik vb. Bakımından çeşitli tiplerde Bitcoin cüzdanları vardır.

Bitcoins paranızı çevrimiçi saklamanın bir yolu olarak görülebildiğinden, Bitcoin cüzdanları ve güvenliği el ele gitmelidir.

Cüzdan türleri

Çevrimiçi (“sıcak”) cüzdanlar , özel anahtarın çevrimiçi olarak veya internete bağlı cihazlarda saklanması gibi – örneğin borsalarda veya diğer web sitelerinde, bilgisayarlarda, tabletlerde veya akıllı telefonlarda.

Özel anahtarın kağıda veya parola korumalı bir USB gibi çevrimdışı bir donanıma veya yalnızca beynine (fonlarınıza erişmek için özel bir deyimi ezberlediğinizde) saklandığı çevrim dışı (“soğuk”) cüzdanlar .

Çevrimiçi veya “sıcak” olan cüzdanlar, bilgisayar korsanlığı tehdidinden dolayı daha az güvenlidir. Özel anahtarınızı üçüncü bir tarafa açıklamanız gerektiğinden, web sitesi cüzdanları özellikle savunmasızdır. Ancak sıcak cüzdanlar günlük kullanım için daha uygundur.

Bu nedenle, her iki cüzdan türünü de kullanmanız önerilir – günlük işlemler için küçük miktarlarda bitcoin tutmak için sıcak cüzdanlar ve daha büyük miktarlarda depolamak için soğuk veya çevrimdışı cüzdanlar. Her durumda, istediğiniz kadar cüzdanınız olabilir.