Vertcoin’in Mücadelesi Herkes İçin Önemli

Bir Japon milletvekili, kripto para karşılığı kullanıcılarının yükünü hafifletmek ve ülkedeki kripto para birimlerini benimsemeye teşvik etmek için mevcut vergi rejiminde bir dizi değişiklik önerdi.

Bu ayın başlarında düzenlenen bir toplantıda, Takeshi Fujimaki, siyasi parti Nippon Ishin temsilcisi  söyledi ülkedeki vergi sistemi dijital para ve blockchain teknolojinin “geleceği ezmek” gerektiğini, ve daha geniş [yayılmasını teşvik etmek dört değişiklik”tavsiye sanal paranın topluma. ”

Öncelikle, Takeshi, kripto-kazanç işlemlerinden elde edilen kazançlar maaş geliri gibi istikrarlı olmadığından ve kayıpların meydana gelme ihtimali olduğu için, yüzde 55’e varan oranlar yerine kripto kazançlarında yüzde 20’lik ayrı bir vergi oranı olması gerektiğini öne sürdü. Buna göre, kriptolardan elde edilen kazançlar, hisse senedi ve yatırım fonları gibi ülkedeki diğer yatırım seçenekleri ile eşit olarak vergilendirilmesi gerektiğini söyledi.

İkinci olarak, milletvekili, “adil” bir sisteme sahip olmak için kripto para birimlerinden kaynaklanan zararların ileriye taşınmasına izin verilmesi gerektiğini tavsiye etmiştir.

Şu anda, bir yıl içinde zarar ederseniz ve kriptolardan sonraki karı karlarsanız, ikinci yılda yaptığınız kazançlarınızda, önceki kayıp için herhangi bir karşılık ödemeden vergi ödemeniz gerekir. Ancak, hisse senedi ve mülk gibi diğer yatırım türleri söz konusu olduğunda, Takeshi, vergi mükelleflerinin toplam kardan zararları düşebileceğini ve farkın vergi ödediğini belirtti.

Üçüncü noktasında, politikacı, iki sanal para arasında ticaret için bir vergi muafiyeti olması gerektiğini söyledi. Örneğin, şu anda ticaret yaptığınızda, bitcoin ve XRP deyince, bir kazanç elde ederseniz vergi ödemeniz gerekir.

“Sanal para birimleri arasındaki işlem hacmini arttırmak ve sanal para piyasasını canlandırmak için sanal para birimleri arasındaki işlem vergiden muaf tutulmalı” diyor Takeshi, söz konusu işlemler için kar veya zarar hesaplamanın karmaşık ve “son derece hantal” olduğunu da sözlerine ekledi. .”

Son olarak, sanal para birimlerindeki küçük ödemeleri arttırmak için o bölgede bir vergi muafiyeti olması gerektiğini söyledi. Örneğin, şu anda, bir kişi bir lokantada bitcoin ödediğinde, eğer varsa, fiattan kriptoya konuşma sırasında kar üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaklardır.

Ancak Takeshi’nin şunları söyledi: “Bu, ödemeler için şifrelerin kullanımını engelleyebilir.

“Böyle her şeyi yaparsanız, gerçek para biriminde sanal para birimi uzlaşmasının gerçekleşmesini umut edemezsiniz. Sanal para birimi yerleşiminin küçük tutarı vergiden muaftır ve gerçek dünyadaki sanal para birimi uzaması genişletilmelidir. ”

Bu, Takeshi’nin kripto vergilendirme konusunu ilk kez gündeme getirmedi. Haziran ayında Japonya’nın şu anki “çeşitli gelir” sınıflandırmasından kripto-kazanç karı ile ilgili vergi politikasını “ayrı vergilendirilmiş vergilendirmeye” dönüştürmeyi önerdi. Ancak, Japonya başbakan yardımcısı  o zamana kadar bu önermeye karşı geri adım attı ve “şüpheli” olduğunu belirtti. Genel halk böyle bir değişikliği anlayacaktır.

Ekim ayında, ülkenin Vergi Komisyonu, yatırımcıların kazançlarını doğru bir şekilde bildirmelerini sağlamak için kripto para birimleri için mevcut vergi dosyalama sistemini basitleştirmenin yollarını arıyordu .