Verge (XVG) ve TRON (TRX) İle Anlaşan Pornhub, Kripto Ödeme Sistemi PumaPay ile Ortaklık Kurdu

Yinelenen işlemleri düzeltmeye yönelik teklifinde, PornHub, dijital para birimini kullanarak sık ödemelerin yapılmasına yönelik açık kaynaklı bir kripto para birimi ödeme seçeneği sağlayıcısı olan PumaPay’i kurmuştur.

İşbirliği, en büyük porno sitesinde, kredi kartıyla ödeme yapıyormuş gibi, kolaylıkla ödeme yapabilecekleri premium aboneler verecektir. Bu seçenek, ödemelerini daha kolay hale getirecek ve her ay ödeme gönderme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacaktır.

Dün PC Dergisi , Kıbrıs merkezli bir blockchain şirketi tarafından geliştirilen PumaPay’in artık PornHub sitesinde kullanılacağını duyurdu. PumaPay bilgiye göre bir ‘PullPayment protokolü’ sunuyor.

PumaPay’in arkasındaki takıma göre, blockchain protokolü tekrarlayan ödemeler ve kullanım başına ödeme işlemleri de dahil olmak üzere blok zincirde hiçbir zaman mümkün olmayan işlemlere izin verir.

PumaPay’ın CEO’su Yoav Dror yaptığı açıklamada, PumaPay’ın teknolojik çözümü olan PullPayment protokolü, işlemlerin tekniklerini tersine çevirerek tüccarların müşterilerinin hesabından “kripto fonlarını” çekmesini sağladı.

“PumaPay ile tüccarlar, yüksek işlem maliyetleri, ters ibrazların güvensizliği (ters işlemler) ve ilgili para cezaları ve müşteri anonimliği eksikliği gibi mevcut bankacılık sistemlerinin dezavantajlarından kaçınırlar.”

PornHub ile ortaklaşa kurulan ilk cryptocurrency platformu Verge, ardından Tron’du. Verge, PornHub ile ortaklık kurduğunda, platform anlaşmayı başarmasını sağlamak için bir kitle fonlaması yapmaya ve daha sonra verimli bir kampanya başlatmak zorunda kaldı.

Ortaklıktan sonra, Verge çok sayıda işbirliğini imzaladı, ancak birçoğu yayınlanmadı. Pornhub anlaşması diğer Verge’nin ittifakları için bir adım attı.

Tron hakkında konuşmak, cryptocurrency son zamanlarda başlıyor. Birkaç gün önce Tron, milyonlarca kullanıcısı olan Singapur merkezli bir messenger uygulaması olan LINE tarafından sahip olunan BITBOX ile ortaklık kurdu.

Ayrıca, Çin’de bulunan akıllı tuvalet üreticisi Moshroom ile ortaklık kurdu. Ortaklık, akıllı tuvalet için sınır ötesi ödemeyi düzleştirecek ve aynı zamanda ürünün Asya’nın ötesindeki satışlarını artıracaktır. İki altkol, kripto dünyasında stratejik ortaklıklar başlatmak için önemli bir adım atıyor.