Uzakdoğulu Bankacılık Devi Blockchain Temelli Hizmetlere Başlıyor

Güney Kore’nin en büyük bankalarından biri olan Shinhan , blok zinciri teknolojisini “ciddi bir şekilde” benimsemeye başladığını iddia etti. Bu, 400’den fazla çalışanı “eğitim ve danışmanlık” blok zinciriyle donatmış ve şimdiden blockchain destekli hizmetleri ticarileştirmeye başlamıştır.

Banka, bankanın Blockchain Lab birimi tarafından geliştirilecek ilk ticari hizmetin, geçtiğimiz ayın sonlarında bonotaj ile güçlendirilen Faiz Oranı Swap (IRS) işlemlerine başladığını iddia ediyor. Birim ayrıca ticari blokaj operasyonlarını potansiyel olarak döviz ve yatırım sektörlerine genişletmek amacıyla hükümet ve düzenleyici kurumlarla görüşmelerde bulunmuştur.

Shinhan’ın hem blockchain teknolojisinin hem de kripto paranın potansiyel kullanımlarını araştırmaya istekli olduğu düşünülmektedir.

Medya çıkışı başına Para Bugün, banka aynı zamanda Korbit’in yeni Korbit hesap sahiplerinin Koreli para çekme işlemleri için gerçek isim bankacılık hizmetlerini kullanmalarına izin verecek olan ülkenin en büyük kripto para alışverişlerinden biri olan Korbit ile anlaşma imzaladı . Banka daha önce mevcut Korbit hesap sahiplerinin bu tür hizmetleri kullanmasına izin vermişti. Bu yılın başlarında hükümet, ülkedeki bankaların yalnızca gerçek ve sosyal güvenlik numarası doğrulanmış hesaplar yoluyla para çekilmesine izin vermesini gerektiren yönergeler yayınladı.

Shinhan aynı zamanda dünyanın en hızlı blokaj platformlarından birini geliştirdiğini iddia eden Güney Koreli telekomünikasyon sağlayıcısı KT ile blok zincirleme teknolojisi projeleri üzerinde çalışıyor . Banka daha önce bir ultra güvenli kripto-para birimi tonoz ağı geliştirme konusuna ilgi duyduğunu ifade etti ve Ripple gibi anlaşmalara imza attı . Onun kredi kartı kolu ile bir anlaşma kabul etti OmiseGo , bir Ethereum Destekli ödeme platformu.

Shinhan’ın küresel ağı:

Bankacılık Dev, Blockchain destekli Hizmetleri Ticarileştirmeye Başlıyor 102

Başka bir yerde, pazar lideri exchange Bithumb , kullanıcılarının hangi cryptocurrencies listelemesi için oy kullanmasına izin verecek bir oylama platformunun Beta sürümünü yayınladı. Değişim platformu, “adil oylama sağlamak için günde 24 saat” platformunu izleyeceğini, sahte belirteçleri belirleyeceğini ve tüm aday jetonları, üstlerinde olduklarından emin olmak için gözden geçireceğini söyledi.

Segye Ilbo, bu arada, Güney Koreli bir blokaj girişiminin ülkenin anayasa mahkemesine başvurarak ülkenin ilk para arzının (ICO) her türlü battaniyesini engellemeye çalıştığı bildirildi. Presto isimli şirket, merkezi olmayan özerk bir başlangıç ​​parası teklifini (DAICO) yürütme girişiminde bulunuyor ve ICO yasağının kötülüklerini mahkemeye inandırmayı umut ediyor.

Hükümet, işsizlik gruplarının yoğun baskısını takiben ICO yasağına ilişkin tutumunu değiştirip değiştirmediğini henüz açıklamıyor .