Uydu Üzerinden Bitcoin Transferi

Blockstream teknolojisi şirketi Blockstream , uydu hizmetlerini Asya-Pasifik bölgesini kapsayacak şekilde genişlettiklerini ve Lightning Network işlemlerine destek eklediklerini açıkladı . Blockstream Uyduları, kullanıcıların bitcoinleri kiralanan uydular üzerinden transfer etmelerine izin vererek, gelişmekte olan teknolojiye erişimde engellenecek olanlara daha yakın bir yaklaşımı getiriyor.

Başlangıçta Ağustos 2017’de başlatılan uydu, kullanıcılara bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan Bitcoin’e erişme izni vermek için ilk olarak Afrika, Avrupa ve Amerika’dan gelen kullanıcılara sunulmuştur. Şimdi, yeni bir uygulama programlama arabirimi (API), kullanıcıların Dünya’daki en uzak bölgelerden bazılarına şifreli mesajlar göndermesine ve bu mesajı Yıldırım Şebekesi hizmetini kullanarak bitcoin’de ödemesine olanak tanır. Şirketin baş strateji sorumlusu Samson Mow, Forbes’e “Bitcoin her zaman alışılmamış paralarla ilgiliydi ve şimdi de sansürsüz iletişimimiz var” dedi.

Blockstream Uydu kapsama alanı:

Uydu Üzerinden Bitcoin: Herkes İçin Bir Adım Daha Yakın 102
Kaynak: Blockstream

Öte yandan CEO Adam Back, yeni uydu ve API’nin akıllı telefonun geliştirilmesine ve Blockstream’in GreenAddress bitcoin cüzdanını birbirine bağlayan telefon uygulamalarına, exchange’ler arasında daha hızlı işlem yapabilmesi için Liquid Network’e ve Cryptocurrency Data Feed’inin gerçek olmasını sağladığını söyledi. New York Borsası ana şirketi ile ortaklaşa geliştirilen zaman ve geçmiş bitcoin exchange verileri .

Bitcoin blok zincirinin tamamı yayınlanacağından, madenciler bile madencilik için uydu bağlantısını kullanabilecekler: “Güneş enerjisiyle çalışan çölün ortasında bir bitcoin madenciliği operasyonu kurabilirsin,” dedi.

“Uydu iletişimi geleneksel olarak engelleyici olsa da, Blockstream Satellite son olarak geliştiricilerin uygulamalarında uydu iletişimini benimsemelerine izin verecek. Doğal afet bildirimleri, güvenli kişisel mesajlaşma ve bitcoin pazar verilerinin uzak konumlara gönderilmesi heyecan verici olaylardan sadece birkaçıdır. Bu hizmetin gücüne örnek olarak, ”Blockstream Satellite projesinin başkanı Chris Cook, şirketin resmi açıklamasında sözlerine yer verdi.

Hem doğal felaketler sırasında hem para göndermek hem de iletişim kurmak için eşler arası bir sistem kullanmak diğer pek çok projenin de odak noktası olmuştur. Bunlardan biri, taşınabilir bir sabit sürücü, bir güneş pil paketi, bir kısa dalga radyo ve bir çok teknik bilgi kullanan bir grup geliştirici tarafından yapılan Hayat Kanıtıdır. Bu off-grid teknolojisi sadece kripto-para gönderme için kullanılmaya yönelik değildir; aynı zamanda, şebekeye güvenmeksizin tüm dünyada değişmez bilgi gönderme yeteneğini de garanti eder. Örneğin, felaket kurbanları dış dünya ile iletişim kurabilir, kurtarma operasyonları yapabilir ve yardımları daha verimli hale getirebilir.