Twitter, Kriptopara Reklamlarını Yasaklayabilir

Facebook ve Google’ın ayak izlerini takip eden Twitter’ın, kripto paralarla ilgili reklamlara yönelik bir yasak planladığı bildiriliyor.

Sky News, ABD merkezli sosyal ağ devinin önümüzdeki iki hafta içinde kripto para birimli cüzdanlar, borsalar ve başlangıç ​​parası teklifleriyle ilişkili reklamları ve istisnai durumları engelleyecek bir politika sunmayı planladığını bildirdi.

CoinDesk’e gönderilen bir e-posta yanıtında, bir Twitter temsilcisi şirketin şimdilik yorum yapmayacağını, aynı zamanda raporu reddetmediğini söyledi.

Twitter, sadece blockchain endüstrisi meraklıları ve firmaları için değil, aynı zamanda düzenleyiciler tarafından kaşılan kripto jetonu tekliflerinin yanı sıra yatırımcıları aldatmak için gerçek hesaplara bürünen dolandırıcıların tanıtımını yapan ünlü bir forum haline geldiği için bu hareket dikkat çekicidir.

Ayrıca, bu ayın başlarında Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’den, şirketin platformdaki kripto sahtekarlığı belalarının üstesinden gelmek için çabalarını ikiye katlayacağını belirten bir yorumu da izliyor.

Bu arada, Google ve Facebook son zamanlarda kripto para birimiyle ilgili reklam içeriğini kaldırmak için politika değişikliklerini uyguladı.

Facebook, Ocak ayı sonundaki bir blog yayınında, “ikili seçenekler, ilk para teklifi ve şifreli para birimi gibi yanıltıcı veya aldatıcı tanıtım uygulamalarıyla sıklıkla ilişkilendirilen finansal ürünleri ve hizmetleri tanıtan reklamlar” ın engelleneceğini söyledi.

İnternet devi Google, geçtiğimiz hafta, kripto para birimini kripto para birimi ve kefalet satışları için reklamları etkin bir şekilde yasaklayan, Haziran ayında başlayan kısıtlı listeye dahil edeceğini duyurdu.

 

Kaynak: CoinDesk