Tether CSO’nun Kalkışından Sonra Bitfinex’e 100M USDT Gönderdi

Kripto dünyasıyla ilgili bazı önemli olaylar, son birkaç gün içinde manşetlere hâkim olmakta, bazılarının da bağlı olabileceği varsayımıyla. İlk olarak, Tether 250 milyon dolarlık ek USDT jetonları basmış, bu da fiyatların bir kez daha yükselebileceğine işaret ediyor. Ancak, CSO’nun görevinden ayrılmaya karar vermesinden sonra bu belirteçlerin 100 milyon doları Bitfinex’e gönderildi.

Tether: yeni gelişmeler ve tartışmalar

Kripto dünyası, bu madeni paraların basılması gerekliliğini göz önünde bulundurarak, piyasanın önemli bir toparlanma dönemine girmek üzere olduğuna işaret ediyor. Fiyatlar gerçekten değişmeye başladı, ancak bunun kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olduğu ve Tether’ın asıl hedefinin bir boğa piyasası için duyuru ya da hazırlanmadığı düşünülüyordu.

Tether diğer kriptoların fiyatlarını manipüle ettiği şüphesiyle son zamanlarda gündeme geldi . BTC’nin fiyatı bu kadar dramatik bir şekilde değişirken, şüphelerin ortaya çıkabileceği görülüyor. Ayrıca, Tether ve Bitfinex ile ilgili çok sayıda teori ortaya çıkmıştır.

Bennett Tomlin@BennettTomlin

Now on to their recent transparency report. It is helpful to know that as of June 1st, they had unencumbered funds to cover Tethers in circulation. However, it is important to remember that this is not an audit, and does not prove that the Tethers were backed when created 5/

Bennett Tomlin@BennettTomlin

Remember one of the theories prevalent around Tether is that they used Tether to pump the price of Bitcoin and then sold at the higher price to back the tokens. 6/

Daha popüler olanlardan biri, Tether’ın Bitcoin’in başı belada olduğunda Bitfinex’e para basıp gönderdiği iddialarıdır . Bitfinex daha sonra BTC’nin fiyatına Tether kullanımı yoluyla ve kendi takası içinde işlem yaparak yardımcı olur. Sonuç olarak Bitcoin’in fiyatı artar ve değer bittiğinde Bitfinex satış yapar. Şimdiye kadar, bu doğru olduğu kanıtlanmış değil, ama eğer, bir şey ama yasal.

Alien Thoreau@altcointhoreau

The entire 2017 bull run was:
>Tether prints money out of thin air
>Uses it to buy Bitcoin
>Bitcoin goes up due to fomo
>Tether sells Bitcoin for real USD
>Now they have $2 billion
>See how tether is backed 1:1 by USD?

And you wonder why the executive from the US left?

En büyük soru, Tether’in piyasaya sürdüğü tüm kriptoları yedeklemek için gereken para miktarına sahip olup olmadığı. Varsa, çok yararlı bir finansal hizmet sunuyor. Diğer yandan, yoksa, geri çevrilmemiş bir para birimi yazdırıyor. Bunun bilinmemesinin nedeni, Tether’ın asla bağımsız bir denetimden geçmemesi ve bunu yapma niyeti olmadığını belirtmiştir.

Bunu yapmak için şirketin vermiş olduğu iki neden belirsizdir, ilk olarak sürecin çok uzun olduğunu iddia eder ve ikincisi muhasebe firmalarının Tether ile başa çıkmak için çok can sıkıcıdır. Bunun yerine, FSS (Freeh, Sporkin ve Sullivan Law Firm) tarafından verilen ve temelde şirketin kriptoları geri vermek için paraya sahip olduğunu iddia eden bir mektup sağladılar, sadece bu noktada hiçbir şeyi kanıtlamayacak veya kanıtlamayacaklar.