Seyahat ve Uçuşlar: Bitcoin ile Nasıl Tatil Yapılır?

Bitcoin ile başlayan dijital para birimlerini kullanarak seyahat edebilirsiniz .

Cheapair.com: Bitcoin’i kabul eden ilk seyahat acentesi

2013 yılında, Cheapair kripto para kabul etmek için hava seyahatine adanmış ilk online ajans oldu.

Şimdi uçak biletleri için ödeme olarak bitcoin, bitcoin cash, litecoin ve tire kabul eder.

Başlıca iş büyük ABD şehirleri (New York, Los Angeles, San Francisco, vb) arasındaki uçuşlar tarafından körüklenir, ancak arama motoru dünyadaki herhangi bir hedefe sonuç sağlar.

Örneğin, Floransa havalimanından Torino’ya uçuş arıyorsanız, Cheapair.com veritabanında bulunan tüm uçuşları iade edecektir.

Sunulan uçuşun fiyatının ABD doları cinsinden olduğu unutulmamalıdır, kripto para birimine dönüştürme işlemi piyasa fiyatına dayalı olarak gerçek satın alma tarihinde yapılır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Uçuşlar

Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili olarak, belirli bir tarih için bir uçak bileti satın almak zorunda kalmadan Atlantik’ten Pasifik kıyısına uçmanın başka bir yolu var: Gyft.com tarafından sunulan hediye kartları sayesinde American Airlines ile uçabilirsiniz. , Delta Hava Hatları ve Güneybatı Havayolları.

Kartlar minimum 25 – 100 USD – 500 USD arasında değişmektedir ve ayrıca uçuş rezervasyonu web sitelerinde de kullanılabilir. Hediye kartları satın alırken ödeme yönteminiz olarak bitcoin’i seçebilir ve ABD şehirleri arasında uçmaya hazırsınız.

AirBaltic ile Avrupa’da Uçuşlar

Havayolu AirBaltic, Temmuz 2014’ten itibaren bitcoin kabul eden ilk şirketti. Avrupa, Rusya ve Orta Doğu şehirlerini kapsayan yaklaşık 60 farklı yer.

İtalya’da şirket Roma, Milano, Olbia, Venedik, Katanya ve Verona’dan uçar.

Bununla birlikte, bir sınırlama söz konusudur, biletin bitcoin ile satın alınması yalnızca airBaltic Basic sınıfı için kullanılabilir .

ABitSky ile Dünyayı Dolaşmak

Hava seyahat acentesi aBitSky, son yıllarda da bitcoin’e geçti, aynı zamanda kurumsal sloganında da bulunuyor: “Bitcoin’lere uç”.

Dahili arama motoru, tercih ettiğiniz dünyadaki herhangi bir hedefi kapsar.

Gösterilen fiyatlar kesinlikle bitcoin cinsindendir.

Örneğin, 31 Ağustos 2018’de kalkış yapan ve 7 Eylül 2018’de dönen bir Napoli-New York uçuşu BTC 0.14625

. Ek ücret ekleyerek ayrılmamanız durumunda uçuş iptal sigortası da alabilirsiniz.

Japonya ve Hong Kong’a uçak bileti Bitcoin ile ödendi

Japonya, bitcoin’i mal ve hizmet alımı için bir ödeme aracı olarak yasal olarak tanıyan ilk ülke oldu.

Peach Havacılık, Tokyo’dan Hong Kong’a, Seul, Şangay, Taipei veya Bangkok’a bitcoin ile bilet ödeyerek uçabileceğiniz Japon havayolu şirketidir.

Japon dilini bilmiyorsanız endişelenmeyin, web sitesi de İngilizce.

Kripto paralarla özel bir jet ayırın

Eğer kripto paralar sizi zengin yaptıysa, neden kendinizi özel bir jet gezisi ile tedavi etmiyorsunuz? Kaliforniya şirketi Surf Air, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile ödenecek özel uçuşlar için bir uçak filosuna sahiptir.

Surf Air, Kaliforniya ve Teksas’taki büyük şehirlerde uçar ve Londra, Zürih, İbiza ve Cannes gibi Avrupa şehirlerini seçmiştir.