SelfKey: Özgürlük ve Gizlilik için Bağımsız Blockchain Kimlik

SelfKey , organizasyonlara ve bireylere, kendi dijital kimlikleri üzerinde tam sahip olmalarını sağlar ve ek gizlilik ve özgürlük bulmaya teşvik eder. SelfKey, blok zincirine dayanan ve dijital kimliklerin kullanıcılara kontrol ve yönetimini sağlayabilen, kendi kendini yöneten bir kimlik sistemidir. Ek olarak, kullanıcılar bir kripto portföyünü güvenli bir şekilde yönetmek ve anında yerleşik göç, kripto para birimi ve finansal hizmetler için SelfKey’i kullanabilir.

SelfKey Vakfı

SelfKey’in ardında, SelfKey Vakfı ve paydaşlarını bulacaksınız. Bu grubun tamamı, merkezi olmayan, özel ve güvenli kimlik işlemlerine sahip özgür bir dünyaya doğru çalışmak istiyor. Başka bir deyişle, bireylerin kimliklerini gerçekten tek sahibi olmalarını isterler. SelfKey Vakfı, dijital kimlik ve verilerle ilgili olarak insan haklarını ve temel özgürlükleri ilerletmek için oluşturuldu. Proje üzerinde çalışan ekip, blok zincir, finans, hukuk, pazarlama, teknoloji ve tasarım gibi bir dizi alanda uzmanlardan oluşmaktadır. SelfKey ayrıca, varolan blok zincir ve Fintech başlangıçlarının yanı sıra yerleşik bir geçmişe sahip konsolide katman-1 küresel firmaları da içeren uzun bir ortak listesine sahiptir.

SelfKey’in benzersiz yönlerinden biri, kendi kendini egemenlik için hepsi bir arada bir kimlik çözümü olarak çalışma yeteneğidir. SelfKey, mevcut merkezi kimlik yönetim sistemleri ile ilgili sorunları çözerken, kimlik yönetimine yeni bir yaklaşım getiriyor. Bunlar arasında finansal hizmetlere erişim eksikliği ve kağıt bazlı sıkıcı KYC süreçleri yer alıyor.

Selfkey Kimliği

SelfKey’in Temel Özellikleri

SelfKey’in göze çarpan özelliklerinden biri, kendiliğinden barındırılan veri depolamadır. Bu, kimlik belgelerinizi ve varlıklarınızı yerel olarak güvenceye almanızı sağlar, dolayısıyla diğer benzer sistemlerde olduğu gibi büyük bir veri ihlali riski yoktur.

SelfKey ayrıca dokümanları bir kamu / özel anahtar mekanizması aracılığıyla paylaşmaya da izin verir. Bu, üçüncü tarafların yalnızca verileri kabul ettiyseniz, verileri görüntüleyebileceğini bilerek, mal sahibi sizi rahatlatır.

SelfKey içerisindeki KYC süreçleri de verimlilikleri için dikkat çekiyor. Kalifiye sertifikalar, istek üzerine yeniden kullanılabilir kimlik kimlik doğrulaması sağlayabilir. Daha sonra bu kimlik doğrulamayı birkaç servis sağlayıcıyla birden çok kez paylaşabilirsiniz. Bu, sırayla, tipik sıkıcı olan geleneksel KYC katılım süreciyle zaman ve çaba harcamanızı önler.

SelfKey ek, blockchain tabanlı doğrulanabilir iddiaları protokolü nedeniyle verileri en aza indirir. Bu protokol, bir kimlik sahibi olarak, kimlik belgenizi gerçekten paylaşmanıza gerek kalmadan belirli bir hizmet veya ürün için gerekli kimlik özelliklerini karşıladığınızı kanıtlamanıza olanak tanır. Başka bir deyişle, kimliğinizi paylaşmadan kimliğinizi kanıtlayarak kimliğinizin asgari düzeyde tutulmasını sağlayabilirsiniz.

SelfKey ayrıca kimliğinizi hızlı bir şekilde kanıtlama yeteneği ile tek tıklamayla uygulama erişimi sunar. Diğer sistemlerden farklı olarak, kripto para birimleri, finanslar, şirketler veya göç ile ilgili olup olmadıklarına bakılmaksızın, yalnızca Marketplace’teki tüm hizmetlere erişim elde etmek için bir miktar tıklama yapmanız gerekir.

Tabii ki, SelfKey, bir cryptocurrency cüzdanından istediğiniz ETH, KEY ve diğer ERC-20 simgeleri gibi cryptocurrency varlıklarını güvenli bir şekilde yönetme yeteneği de dahil olmak üzere istediğiniz tüm işlevselliği sağlar.

Kimlik Cüzdanı

Identity Wallet, kullanıcıların belgeleri ve kimlik varlıklarına güvenli bir şekilde erişebilmelerini, noter onaylamalarını ve nitelikli sertifikalandırıcılar kullanarak doğrulamalarını sağlayan SelfKey’in önemli bir özelliğidir. Kimlik Cüzdanı ile kullanıcılar, bu belgeleri ve varlıkları, hizmetlere ve ürünlere hızlıca erişmek için SelfKey Marketplace’te bulunan bağlı taraflarla paylaşabilir. Kimlik Cüzdanı ile kullanıcılar, KEY, ETH ve diğer ERC-20 jetonlarını gönderme veya alma da dahil olmak üzere kendi şifreleme portföylerini yönetebilirler.

Selfkey Cüzdanı

SelfKey Identity Cüzdan, beta sürümünde hem Mac hem de Windows için zaten mevcuttur. Cüzdanı doğrudan SelfKey web sitesinden indirebilirsiniz. Bununla birlikte, SelfKey Marketplace başladığında ve kripto portföyünüzü yönetmeye başladığınızda gelecekte kullanmak için SelfKey kimliğinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

SelfKey Marketplace

Marketplace, kullanıcıların finansal, kripto para birimleri ve göç ile ilgili bir dizi hizmete erişebilmesini ve karşılaştırmasını sağlar. Marketplace’te bulunan bazı hizmetler arasında bir iş kurmak, banka hesabı açmak, ek bir pasaport almak ve kripto para ile işlem yapmak sayılabilir.

Selfkey Marketplace

SelfKey Ekosistemi

SelfKey Ekosistemi ile kimlik sahipleri kimliklerini kontrol edebilir ve koruyabilirler. Onlar, saldırıya uğrayan geleneksel bir veritabanından daha fazla güvenlik ve gizliliğe sahip olduklarını bilerek güveniyorlar. Ayrıca çeşitli KYC uygulamalarında gezinmek için hızlı ve kesintisiz hale gelir.

Selfkey Ekosistemi

SelfKey Ekosistemi sertifikasyon sertifikalarının hızlı bir şekilde sertifika vermesini sağlar. Ayrıca, doğrulanabilir ve zaman geçtikçe, bu sertifikalardan da para kazanabilirler.

Güvene dayalı taraflar, SelfKey Ekosistemini uluslararası düzeyde uyumlu olan otomatik KYC süreçlerini kullanarak paradan ve zamandan tasarruf etmek için kullanabilirler. Bu, müşterilere hızlı ve verimli bir şekilde katılabildiğinden, müşteri ve müşteri hizmetlerine olan bağlı taraflara yardımcı olur.

KEY Token

KEY işareti, SelfKey ekosistemini güçlendirmekle sorumludur. Katılımcıların itibarını ve güvenini sağlarken aynı zamanda değer değişimi yapmasını sağlar. Kullanıcılar ağa erişmek, hizmet satın almak, noter onaylamak ve kimlik belgelerini doğrulamak için KEY’yi kullanabilir. Kullanıcıların KEY jetonları ile satın alabilecekleri servislerin bazıları arasında konut, şirket, banka hesabı ve değişim hesabı bulunmaktadır.

Sonuç

SelfKey, ister birey, ister kuruluş olsun, kullanıcıların kimliklerini tam olarak sahiplenmelerini sağlayan bir kimlik platformudur. Kimliğine sahip bireyler, kar için kimlik belgelerini onaylayanlar ve KYC sistemlerini boşa harcanan zamanı ve kaynakları azaltmak için kullanmak isteyen şirketler için fayda sağlar.

Bağlantılar