SEAT, Alastria Blockchain Konsorsiyumuna Katıldı

İspanyol otomobil üreticisi SEAT , blok zinciri hizmetleri kullanan 70’ten fazla şirketin oluşturduğu Alastria’ya platformuna katıldığını açıkladı .

SEAT ayrıca , dünyanın en büyük telefon şirketlerinden biri olan Telefónica ile birlikte blok zinciri bazlı çözümleri de test ediyor Testin amacı, Martorell fabrikasında tedarik zinciri boyunca kullanılan ve endüstriyel stratejisinin 4.0 bir parçası olarak kullanılan bileşenleri izlemektir.

Şirketin planlarında, mevcut süreçleri optimize etmek için yeni girişimleri teşvik etmek amacıyla finansal alanda da blok zincir teknolojisinin kullanılması gerekecektir. Alastria’nın blok zinciri konsorsiyumu, aslında, tüm süreçleri optimize etmek için ortaklar arasında ortak bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.

SEAT Başkanı Luca de Meo şöyle dedi:

“ Alastria ağının bir parçası olmak, hizmetleri ve ürünleri tam güven ve güvenlikle geliştirmek için yeni olanaklar sunuyor. Blockchain teknolojisinin gelecekte sahip olacağının önemine inanıyoruz ve bu nedenle en başından beri dahil olmak istiyoruz ”.

SEAT, Volkswagen grubunun bir parçasıdır ve en büyük İspanyol otomobil üreticisidir.

Blockchain konsorsiyumu, tüm ağ katılımcılarının kendi verileri ve kamu kurumları ve özel kurumlarla etkileşimde bulunmak için gerekli tüm bilgileri kontrol etmelerine olanak sağlayacak olan ID ID Alastria projesi üzerinde çalışıyor.

Banco Santander, BBVA, Accenture, Deloitte, Telefónica, Repsol ve Girona, Malaga, Valencia ve San Pablo üniversiteleri bu projeye katıldı.