“Sanal Gerçeklik, Blockchain İçin Yeni Bir Adım Olacak”

En büyük kripto borsaları Coinbase’in kurucularından olan Brian Armstrong’un, VR’nin sanal ödeme teknolojilerini genişletmek için bir araç olabileceğine inanıyor. Katılımcıların gerçek dünyaya geri dönebilecekleri ve başka bir fiat parası gibi harcayabilecekleri sanal para kazanmalarına izin verebilirler.

“Sebebi basit,” diye açıklıyor Armstrong. “İnsanlar sanal dünyalarda işlem yaparken, bir ülkenin parasını kullanmak mantıklı değil. Dünyanın her yerinden insanlar bu sanal alanlarda toplanacaklar ve bir ülkenin parasını dijital bir dünyada kullanmak için dışlayıcı (ya da belki de kaba) olacaktır. Ayrıca, dijital para, insanların bu dünyaları inşa eden şirketler için erdemli bir döngü yaratan bu dünyalarda (“gerçek para” kazanabilecekleri) daha fazla zaman geçirmeleri için bir teşvik oluşturacaktır. ”

VR Dünyasında Kriptoparalar

Armstrong, Ready Player One filmindeki bakır paralara atıfta bulundu. Bu madeni paralar, bir sanal gerçeklik dünyası olan OASIS içinde bir karakterin alacağı bir hazine ya da ödül biçimiydi. Oyuncular bu paraları saklamak için bir çanta stoğu kullandılar.

Armstrong bu tür sanal dünyaların geliştiricileri, merkezileştirilmiş dijital paralarını oluşturabilir veya Armstrong’un önerdiği Bitcoin veya Ethereum gibi merkezi olmayan bir para birimi kullanabilir. Ayrıca, insanların sanal dünyada, özellikle gerçek dünyada kullanılabilecek olduğunda, pasif bir gelir elde etmek için daha fazla zaman harcamaya nasıl başlayacağını öngörmüştü.

“Bu ürünlerin müşterileri sanal dünyada ürettikleri parayı alabilir ve faturalarını gerçek hayatta ödemek için geleneksel paraya dönüştürebilirler. Bu, sanal gerçekliği bir hobiden ya da eğlenceden tam zamanlı bir iş ya da yaşam tarzına taşımaya yardımcı olacaktır, ”diye açıkladı Armstrong.

Teori, bilimkurgu gibi görünmekle birlikte, teknolojik açıdan hala çok ilgi çekicidir. Kim bilir, artık bir kulaklık takmak ve rastgele bir görevi bir avatar aracılığıyla kontrol etmek için artık ofise gitmesi gerekmeyecek.