Ripple, Blockchain Capital Fund’a 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Ripple, Blockchain Capital’ın Parallel IV girişim fonu için 25 milyon dolarlık XRP jetonunu yatırım yaptığını açıkladı.

Firmanın fonu, kripto para biriminde sermaye çağrılarını kabul eden ilk bankadır.

Ripple’in stratejik büyüme başkan yardımcısı Patrick Griffin, “Blockchain Capital, blockchain uzayındaki araziden kurtulmak isteyen tüm projeler için önde gelen bir fon.” Dedi.

“Önemli olan projeleri bulmak ve finanse etmek için kanıtlanmış bir sicili var.”

Geçtiğimiz ay Blockchain Capital dördüncü fonlama turunda 150 milyon dolar arttığını açıkladı ve gelirlerin IV LP fonuna 125 milyon dolar, Paralel Fonu IV için de 25 milyon dolarlık kripto para birimi cinsinden geldiğini söyledi. o anda kripto para birimini tanımlamadı. Ripple’ın Çarşamba duyuru söz konusu cryptocurrency olduğunu ortaya koymaktadır XRP .

Şirketler, XRP muhasebecisi ve Interledger Protokolü için yeni kullanım durumlarını keşfetmenin yanı sıra, yatırımın blockchain şirketlerini finanse etmek için kullanılacağını söyledi .

“XRP, bitcoin ya da sadece temel teknolojiyi kullanıyor olsun, hedefimiz en iyi projeleri bulmak ve onlara uzun vadede müşterilere değer sağlayan başarılı şirketler olmak için onlara kaynak sağlamaktır,” Bart Stephens, kurucu ortak ve yönetici ortak Blockchain Capital, bir açıklamada söyledi.