Rimini FC, Kriptopara Kullanarak Satın Alınan İlk Futbol Kulübü Oldu

Rimini FC, Cryptocurrency Kullanarak Satın Alınan İlk Futbol Kulübü Oldu

İtalyan futbolunun alt liglerindeki bir takım olan Rimini FC, kriptopara kullanılarak satın alınan ilk kulüp oldu. Bu haber, futbol ve genel spor dünyasında kriptoparaların benimsemesindeki son örnek oldu. Son zamanlarda, birkaç İngiliz futbol takımı, oyuncu transferlerini kolaylaştırırken Bitcoin kullanımını denemek için eToro ile bir ortaklık imzaladı.

Satın Alma Detayları

Satınalma, kulübün şu anda ICO aşamasında olan Quantocoin’deki yatırımının bir parçası olarak geliyor. Rimini FC, hisselerinin yüzde 25’ini Heritage Sports Holdings (HSH) ve ortağı – Quantocoin’e satması karşılığında Quantocoin ICO’ya katılıyor.

Anlaşmayı duyuran basın toplantısında, kulüp başkanı Giorgio Grassi şöyle dedi :

Bu grupla müzakereler birkaç aydır devam ediyor. Merkezi Quantocoin ile birlikte Heritage Sports Holdings, takımlara ve şehre, spor, marka imajı ve teknolojik bakış açılarından yeni fikirler ve sinerjiler getirmeye çalışacaktır. Heritage Sports Holdings’in katılımı, kripto ödeme sistemi (QTCt) ve Blockchain teknolojisinin kullanımı açısından yenilikçi olup, Heritage Sports Holdings başka ülkelerde de ön plandadır.

Onların parçası olarak, hem Quantocoin hem de HSH, kripto para birimi ve futbolun erimesi için yabancı değil. Quantocoin yatırımcısı Pablo Dana, kısa bir süre önce cryptocurrency’yı oyuncu maaşları için bir ödeme aracı olarak benimseyen ilk futbol kulübü olarak tarihe geçen Gibraltar United’a sahip.

Futbolda Kriptoparaların Yaygınlaşması

Futbol ve cryptocurrency kavşağında meydana gelen kayda değer gelişmelerin bir artış olduğu görülmektedir. Ünlü oyuncular ve Ronaldinho , Andres Iniesta ve Carles Puyol gibi eski oyuncular , kripto para karşılığı projeler başlattılar. Ayrıca, Rusya’da yakın zamanda tamamlanmış FIFA Dünyası sırasında, bazı oteller taraftarların Bitcoin kullanarak konaklama için ödeme yapmasına izin verdi.

Cryptocurrency’ın benimsenmesinde önemli bir ilgi alanı sporda yaygın yolsuzlukla mücadele etmek için immutable blockchain teknolojisinin kullanılmasıdır. Son zamanlarda, önde gelen FIFA ve UEFA başkanları rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarından istifa etmeye zorlandılar.

Forbes için yazılan Joe Wallen, Pablo Dana’nın spordaki yolsuzlukla mücadelede kriptonun kullanımına ilişkin duygularını anlatıyor. Dana’ya göre :

UEFA’nın yerine koymak istediği fikirlere tam olarak çalışıyoruz. Bu, futbolda şeffaflıktır ve Quantocoin platformumuz aracılığıyla yolsuzluğu azaltmak istiyoruz.