RavenCoin (RVN) Nedir?

Ravencoin, taraflar arasında varlıkları verimli bir şekilde aktarmak için orijinal Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir çatalından geliştirilmiştir. Bitcoin veya ERC20 transfer protokollerine alternatif olarak bu özel kullanım durumu düşünülerek tasarlanmıştır.

Ravencoin, adını, yazar George RR Martin’in kılıcı ve büyülü fantastik dizisi “Buz ve Ateş Şarkısı” nda yarattığı kurgusal kıtalardan biri olan Westeros’taki kuş uçuş sisteminden alır. Ravens, yolcu rolünü doldurur Romanlarda güvercinler veya geleneksel salyangoz postaları.

Ravencoin Madencilik

Ravencoin, 31 Ekim 2017’de ilk çıkışını yaptı. Madencilik ikilileri, Bitcoin’in lansmanının dokuzuncu yıldönümüne denk gelen 3 Ocak’ta serbest bırakıldı.

Ravencoin aşamalı bir gelişim programı vardır. Ravencoin platformunun ve yeni madencilik algoritmasının x16r’in oluşturulması üzerine çalışmalar devam etmektedir. Bu yeni algoritma, özellikle en ağır maden havuzları ve ASIC madencilik ekipmanları ile mücadele etmek için hazırlanmaktadır.

Ravencoin’in internet sitesi, tüm kullanıcılara madalyonda eşit bir çatlak vermek için ön-madeni olmayan bir işlem yapılacağını belirtiyor. Madencilik, işin ispatıyla yapılacaktır. “… Kıt bir elektrik kaynağını ya da bilgisayar donanımı gereksinimini yakmaktan ziyade, daha büyük ve zaman yaratan“ işin ”en değerli kısmına odaklanır. Kullanıcı verilerini gelecekteki kurcalama ve sansürden koruyan, her yeni katmanla sadık duvar. ”

Ravencoin’i kendiniz için madenciliğe başlamak isterseniz, süreç boyunca size yol gösterecek olan kılavuzumuza bir göz atın .

Mine Ravencoin nasıl

RavenCoin Cüzdanları

Ravencoin için ihtiyacınız olan her şeyi , Windows, Mac ve Linux ve Client-Side kağıt cüzdan üreticileri için ikili dosyalar da dahil olmak üzere resmi web sitesinden indirebilirsiniz .

Ravencoin Cüzdanlarencoi

Projenin arkaEkipsında kim var?

Beyaz kağıt, Boston bölgesindeki blockchain danışmanı Bruce Fenton ve Salt Lake City merkezli Tron Black tarafından imzalandı . Bruce Fenton, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın danışmanı olarak görev yaptı ve Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurdu. Tron Black, son olarak Medici Ventures için başlıca yazılım geliştiricisi olarak görev yaptı.

Beyaz kağıt ayrıca “430’dan fazla” adsız Bitcoin geliştiricilerine de kredi vermektedir.

Ravencoin’in beyaz kitabında, geliştiriciler derin borçlarını Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya kabul ediyor ve kodlarının UTXO Bitcoin protokolü modeli üzerine kurulduğunu onaylıyorlar. Ravencoin’ın Bitcoin kodunun belirli bir çatalı, orijinal, en önemlisi ağırlıklı dağıtım programı ve varlık oluşturma ve mesajlaşma yeteneklerinden birkaç değişiklik içerir. Aslında, Ravencoin varlıklarını blok zincirinden hareket ettirmek için benzersiz bir belirteç sistemi kullanır ve bu özellik diğerlerinin hepsinden önce önceliklendirilmiştir. Minimal, ancak ASIC dirençli. Ravencoin ayrıca jeton tutucular için bir mesajlaşma sistemine sahiptir. Mesaj almak istemeyen jeton sahipleri sistemden çıkamazlar.

Ravencoin Halving

Geliştiricilerin Genel Görüşü

Sürekli olarak geliştirilebilen açık kaynak kodlu çeşitli varlıkların serbest ve güvenli hareketi.

“Küresel ekonomi çeşitli engelleri kullanan aktörlerden etkileniyorsa, o zaman sermaye piyasalarının bugün nasıl çalıştığı da değişebilir”, geliştiriciler beyaz yazılarında yazdılar. “Sınırlar ve yargı bölgeleri, daha fazla varlığın ticarete konu olması ve sınır ötesi ticaretin giderek daha fazla sürtünmesiz hale gelmesiyle daha az alakalı hale gelebilir. İnsanların Bitcoin kullanarak anında önemli miktarda zenginlik taşıyabildikleri bir çağda, küresel tüketiciler muhtemelen menkul kıymetleri ve benzer varlıklar için aynı verimliliği talep edecektir. ”

Ravencoin ile Ne Türlü Şeyler Gönderilebilir?

Geliştiriciler, beyaz kağıtlarında önerilerin bir listesini sunarken, listenin yalnızca önerileri olduğu konusunda uyarıda bulunuyorlar. Pratik olarak Ravencoin aracılığıyla bu yeteneğe tekil odaklanmasından dolayı her şey yollanabilir. Öneriler arasında: altın külçeleri, gümüş külçeler veya nadir çizgi romanlar gibi değerin fiziksel mağazaları; fiziki fiat döviz ve gayrimenkul işleri; oyun içi para birimi veya spor etkinlikleri için e-bilet gibi sanal ürünler; ve havayolu milleri veya hediye kartları gibi kredi temsilcilikleri.

Gönderilecek her varlık, bir Ravencoin platform kullanıcısı tarafından oluşturulmayan bir minör jetonla temsil edilir.

Güvenli mi?

Güvenlik, Ravencoin projesinin en önemli hedeflerinden biridir. Blockchain’in kendisi Bitcoin’e benzer şekilde çalışır, çünkü “… sadece bir piyasa değeri, güçlü bir maden topluluğu ve geniş bir dağıtım ile çalışır.”

Gizlilik, bunun bir yönüdür ve Ravencoin bir jeton sahibinin adresi ve gerçek kimliği arasındaki bir blok zincirindeki doğal ayrılıktan yararlanma niyetindedir.

Geliştiriciler, yeni ve daha iyi teknolojinin sistemi güvenceye almak ve kullanıcılarının gizliliğini korumak için kullanılabilir hale geldikçe, bu teknolojilerin mümkün olduğunda Ravencoin’e uygulanacağını ekliyor.

Herhangi Bir Benzersiz Kullanım Olguları?

Ravencoin ile gönderilebilecek ürün türlerine ek olarak, geliştiriciler, sistemin etkinleştirilmiş birkaç örneğini harekete geçirir. Fiziksel bir resmin sahipliğini bir müşteriye transfer etmek isteyen bir sanat temsilcisini düşünün. Ravencoin sisteminde yarattığı belirteçlerin her biri, benzersiz bir isim ve seri numarası ile ilişkilidir. Bu madalyon kopyalanamaz veya yok edilemez ve fiziksel resim için dijital bir stand-in görevi görür. Aynı zamanda madalyonun özgün olduğu ve o resme özgü olduğu için, otantikliğin bir kanıtı olarak da hareket eder.

Ravencoin, sistemin kamu şirketlerinde hissedarların oy kullanımını basitleştirmek için kullanılmasını da öngörüyor.

“Nasdaq’taki payları ihraç eden bir kamu şirketi, örnek olarak, belirli bir zamanda kendi hissedarlarının posta adreslerini almak için bir yarı-tekel şirketi ödemek zorunda kalacak” dedi.

geliştiriciler yazdı

“Öyleyse, pay sahiplerine vekaleten oy kullanma formu ile birlikte nasıl oy kullanacağı hakkında bilgi veren bir fiziksel (ölü ağaç) posta gönderilmelidir.”

Ravencoin mesajlaşma yetenekleri ile bu sistemi potansiyel olarak ortadan kaldırabilir. Jeton sahiplerine, bir oylama yapılmasının planlandığı bildirilir ve daha sonra orijinal jetonları ile 1: 1 oranında yeni oy veren jetonlar çıkarılır. Asıl oylar daha çok oylama jetonlarını belirli sayım adreslerine göndererek çoğunlukla otomatikleştirilebilir.