Rakuten’in Rusya’ya Coin Gönderme Planı

Bilinen bir mesajlaşma platformu olan Viber, ana şirketi Rakuten tarafından yaratılan bir cryptocurrency olan Rakuten Coin’i benimsemeyi planlıyor. Hizmet, Rusya’nın 2019 yılında planlanan bir devir ile madeni para kabulü için bir test alanı olmasını seçti.

Japonya merkezli büyük, çok uluslu bir şirket olan Rakuten, Viking’in platformuna şifreli para birimi Rakuten Coin’i uygulayacak. Şu anda şirket, kriptonun lansman öncesinde düzgün bir şekilde düzenlendiğinden emin olmak için Rus yasalarını inceliyor.

Rakuten Coin Rusya’yı seçti

Viber, 45 milyonu aşkın kullanıcısı ile Rusya’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu yüzden, uygulama, Rakuten’in yeni şifrelemesinin yaygınlaştırılmasında ve benimsenmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Şirket şubat ayında yeni bir blockchain tabanlı kripto oluşturduğunu açıkladı. Madalyon, Viber’in devreye girdiği pazarlama ve bir dağıtım yöntemi gerektirecektir. Uygulama, Viber Topluluğu adıyla yeni bir hizmet başlatmıştır.

Öte yandan Rakuten, finans, video akışı ve hatta e-ticarete ayrılmış olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli servisler ağı oluşturdu. Viber’in yardımıyla, mesajlaşma uygulaması pazarına girecek ve Viber kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan hizmet ödemelerine izin verecek.

Madalyonun hazırlanmasının bir parçası olarak Viber, 2018’in sonuna kadar bir e-ticaret platformu kuracak ve böylece madeni para geldiğinde Viber aracılığıyla kullanılacak ve borsalar aracılığıyla erişilebilir olacak ve üç adet fiat para birimi için işlem görecek. – Euro, ABD doları ve Rus Rublesi.

Viber ve Rakuten Coin: mükemmel kombinasyon

Viber’in açıklamasına göre, Rakuten Coin, Rakuten ekosistemi tarafından desteklenecek, Viber’de kullanılabilecek ve Viber cüzdanında saklanabilecek. Ayrıca, ruble, avro ve dolar için değiştirilebilir.

Madeni para Rusya’da başlatıldıktan sonra, her şeyin nasıl çalıştığını görmek ilginç olacaktır. Viber’e rakiplerini, WhatsApp  ve  Telegram’ı yenmesi gereken popülaritesi vermek için yeterli olabilir  . Sonuçta, Viber ABD’nin nüfuz söz konusu olduğunda sadece% 15 ile, en büyük uygulama olmaktan uzaktır. Durum, Batı Avrupa’da% 22’de biraz daha iyi.

Doğu ve Orta Avrupa, Viber’in parıldadığı yerlerdir ve bu rakam% 73’e ulaşmıştır ve Rusya’da% 76 pazar payına sahiptir ve bu da Rusya’ya yeni madalyonu test etmek için iyi bir seçim yapmaktadır.

Rusya ile istikrarlı kripto düzenlemeleri getirme sürecinde, bu Rakuten Coin’in gelişmesi için mükemmel bir fırsat olabilir ve Viber, rakiplerini bir kez ve herkes için öne çıkarabilecek bir platforma dönüşebilir.