Rahatsız Edici Rapor: Bankaları Kullanmak Bitcoin Ile İşlem Yapmaktan 300 Kez Daha Pahalı

İşlemler için Bitcoin’in kullanılmasının pahalı olduğunu, ancak gerçekten konuşmak istemedikleri bir şeyin bankalar aracılığıyla işlemin karşılaştırmalı maliyeti olduğunu ileri süren oldukça komik bir “mali analist” kliği vardı.

Banka / Havale Maliyetleri

Amerika Bankası’ndan alınan verilere göre, ABD içinde havale yapan herkes işlem ücreti olarak 30 ABD doları öder. İşlem yabancı para kullanarak gönderilen bir uluslararası havale ise, gönderen 35 $ öder.

Şimdi, Fedwire tarafından bankalararası işlemler için alınan ücretlere bir bakış, sizi şaşırtmaktır. Birleşik Devletler Federal Rezerv Bankaları arasındaki işlemlerin, işlemlerin veya daha doğrusu banka havalelerinin her biri yalnızca 0,25 ABD Doları tutarındadır ve bu, bir banka Birleşik Devletlerde bir banka havalesi için 30 ABD doları ödediğinde, banka aslında bunun 29,75 ABD dolarına kadar çıktığı anlamına gelir. ücreti. Bu tamamen% 83. Banka bunu.

Bitcoin İşlem Maliyetleri

Öte yandan, Bitcoin kullanarak bir işlem yapmak yepyeni bir hikaye. Bitcoin işlemlerinin maliyeti, fiyatının 19.000 $ seviyesinin üzerine çıktığı ve kripto piyasasının 1 trilyon dolara yaklaştığı bir dönemde Kasım ve Aralık 2017’de en yüksek seviyesindeydi.

Yoğun işlem maliyetinin ana nedeni, işlem işleminde karşılaşılan zorluklardır. Bu, büyük şifrelerin ölçeklenebilirliği geliştirmek ve bir günde ele alınan işlem sayısını arttırmak için mücadele ettiği bir zamandı. O zaman, günde 1 milyon işlem eşiğine ulaşmak uzun bir emirdi.

O zamandan beri, Ethereum, Bitcoin ve diğer ana kriptolar, ölçeklenebilirliklerini artıran teknolojik çözümlerin tanıtımını gördüler. Ethereum ağı, Plasma ve Sharding çözümleriyle geliştirilirken, Bitcoin, Lightning Network ve SegWit’i zaten entegre etti. Aslında, bu yeni yükseltmeler, ağların işlem işleme kapasitelerini büyük ölçüde arttırmak için çalışır. Bu işlem kapasitesi arttıkça, işlem maliyetleri düşer ve bu da işlem maliyetlerinin de azalacağı anlamına gelir.

Aslında işlem ücretleri, özellikle Bitcoin’le birlikte, işlem yapılan miktardan bağımsız olarak sabit oranlıdır. Bankalar ile, daha fazla para işleme, daha yüksek ücretler. Öte yandan, Bitcoin için işlem ücretleri bu Ocak ayında bir dolardan daha azına düştü ve bunun yeniden yükselmesi beklenmiyor. Aslında, Bitcoin işlemleri için kaydedilen medyan ücret, büyük bankaların yüklediğinden 300 kat daha az olan 0,1 dolar civarındadır.