Quantfury Nedir, Nasıl Kullanılır?

Quantfury , kullanıcılara, kripto para birimleri ve hisse senetleri, fiat çiftleri ve emtialar dahil olmak üzere diğer finansal enstrümanları işlemek için kullanabilecekleri sezgisel bir ticaret uygulaması sunar. Quantfury ile işlem yaparken, kaldıraç ücretleri veya komisyonlar dahil hiçbir ücret yoktur. Quantfury’yi daha da kullanışlı hale getirmek için, tüm finansal araçların teklifler için gerçek zamanlı piyasa fiyatları var ve herhangi bir yapay ayarlama da içermiyor.

Broker Nisan 2017’de kuruldu ve uluslararası mevcudiyet için Toronto ve Singapur’da ofisleri var. Quantfury, British Virgin Adaları’ndan 2010 “SIBA” olan Yatırım İş Kanunu Yasası ile uyumludur.

Quantfury, cryptocurrency’da güçlü bir ilgi ve geçmişe sahip bir fintech şirketidir. Şirket bir grup quant, makine öğrenimi uzmanları ve tüccarlarla başladı. Perakende ticaretini sömürücü niteliğinden şeffaf, adil bir versiyona dönüştürmeyi hedeflediler.

Quantfury’le ticaret yapabileceğiniz benzer varlıkların ticaretini yapmak için birçok brokeri bulunsa da, hepsinin kendi sorunları vardır. Çoğu broker, müşterilere, spread’leri, gerçekçi olmayan ücretleri ve yapay olarak ayarlanmış piyasa fiyatları üzerinden bahis yapmaktadır. Bu brokerler aynı zamanda kripto para birimi sahiplerinin bu pazarlara erişmek için kriptolarını kullanmaları için gerçekten imkansız olmasa da neredeyse imkansız hale getirmektedir. Tüm bunları çözmek için, kripto-para birimi varlıklarının alım satımını destekleyen çoğu brokeri, kripto ile ilgili işlemlerin yanı sıra yüksek kaldıraç ücretleri için daha büyük komisyonlar talep edecektir.

Quantfury hakkında

Quantfury’nin rekabetten öne çıkmasının birçok yolu var. En önemli farklardan biri, kullanıcıların kripto para birimini teminat olarak kullanabilmeleri ve geleneksel ve kripto varlıklarını işlemek için fiat fonları alabilmeleridir. Çoğu brokeri, kullanıcıların kripto para birimini para yatırmadan önce fiat’a çevirmesini isterken, kripto para birimi takasları sadece mevcut kripto-para birimi varlıklarınızla diğer kriptoları işlemenize izin verir.

Ek olarak, Quantfury ve rekabet arasındaki güçlü bir fark noktası, bu platformla ticaret yapmanın maliyetidir. Komisyonlar, kaldıraç ücretleri veya herhangi bir gizli ücret yoktur.

Son olarak, Quantfurydeki tüm finansal araçlar gerçek piyasa teklifinde belirtilir ve doğrudan küresel borsalardan ve ECN’lerden gelen fiyatlar talep eder. Quantfury spreadleri ayarlamaz, böylece kullanıcılar her zaman gerçek piyasa fiyatlarını kullanarak ticaret yaparlar.

Kripto para birimini tutan herkes, bu uygulama piyasaları kolayca satmanıza izin verdiği için Quantfury’yi kullanmanın avantajlarından yararlanabilir. Portföyünüzü çeşitlendirmek için meta ya da hisse senetlerine yatırım yapmak için kripto-para birimi kullanma yeteneği, kripto sahiplerine hitap etmesine yardımcı olan Quantfury lehine çok güçlü bir noktadır.

Quantfury ayrıca, gerçek piyasa değerleri ve ücrete tabi olmayan şeffaf fiyatlandırma nedeniyle yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkese hitap edecek.

Quantfury hangi cihazlarla uyumludur?

Quantfury, hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir ve geniş bir müşteri kitlesine hitap etmesine olanak tanır. Quantfury kullanmaya başlamak için sadece birkaç dakikaya ihtiyacın var.

Uygulamayı indirir, kayıt eder ve kriptoyu teminat için gönderirsiniz. Bu noktada, ticaret yapmaya hazır olacaksınız. Tüm sürecin tamamlanması yaklaşık iki dakika sürecek, bu nedenle birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Quantyfury Uygulaması

Quantfury’yi çok çeşitli tüccarlara ulaştırmak için platform en popüler kripto para birimlerini kabul ediyor. Bitcoin, Ethereum veya Tether’de teminat depolayabilirsiniz.

En popüler kripto para birimleri için bu destek, kullanıcıların kripto piyasasını hem geleneksel kripto piyasası hem de ticaretini yapmak için kullanabilmelerini sağlar.

Hangi Varlıklar ile Quantfury’de Ticaret Yapılabilir?

Quantfury, fiat çiftleri ve kripto para birimlerine ek olarak, Avrupa ve ABD pazarlarından fiat ve ticaret emtiaları ile hisse senedi alım satım işlemleri için kripto-para biriminin kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Orta ve büyük çaplı stoklar dahil olmak üzere AB ve ABD’de listelenen 779 farklı hisse senedi seçeneği var. Mallar açısından, ham petrol, doğal gaz, bakır, gümüş, platin veya altın ticareti yapmak için Quantfury’yi kullanabilirsiniz.

Sekiz cryptocurrency ticaret çifti ve 14 fiat döviz çifti vardır. Cryptocurrency çiftleri BTC / USD, BTC / EUR, ETH / USD, ETH / EUR, LTC / USD, LTC / EUR, XRP / USD ve XRP / EUR içerir. Fiat çiftleri arasında USD / CAD, EUR / GBP, EUR / USD, USD / JPY, GBP / USD, NZD / USD, AUD / USD, USD / CHF, CAD / JPY, EUR / JPY, GBP / JPY, NZD / JPY, AUD / JPY ve CHF / JPY.

Quantfury Piyasaları

Quantfury ile ilgili benzersiz şeylerden biri de bu platformun başka hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz koşullar sunuyor. Platform, endişe etmeniz gereken, şeffaf veya gizli herhangi bir komisyon, kaldıraç veya diğer ücretler olmaksızın gerçekten ücretsizdir.

Ayrıca Quantfury’nin mümkün olan en iyi teklif ve teklif fiyatlarını sunabileceği göze çarpmaktadır. Bu, fiyatlar doğrudan ECN’lerden ve küresel borsalardan geldiği için mümkündür. Çoğu brokerler spreadler veya ücretler üzerinden kar elde ederken, Quantfury, trader’lara mümkün olan en iyi fiyatları vermeyi de istememektedir.

Her ne kadar Quantfury kaldıraç kullanımı için herhangi bir ücret almaz, platform kaldıraç kullanımını destekler. Bununla birlikte, Quantfury üzerindeki kaldıraç, ortak anlayıştan farklı olarak kripto pazarındadır. Kullanıcılar teminatlarını kriptoya finanse ederler ve ticaret yapmak için fiat fonu 20 kat alırlar, ancak bunların hepsini kullanmak zorunda değildirler. 20 $ değerinde Ripple satın alabilir, 150 $ değerinde Altın satabilir veya 1000 $ karşılığında 3 Tesla hisse satın alabilirsiniz. Her bir ticari işlem 20x kaldıraç ile değil, kullanıcılar alım satım gücünü, alım satımını nasıl yapacağını seçmekte özgürdür. Bu Quantfury ile ticaret yoluyla kazanılan potansiyel karda dramatik bir artış sağlar. Sadece potansiyel kayıpların da büyüdüğünden, kaldıraç kullanımının bir dereceye kadar riskli olduğunu unutmayın.

Quantfury, finansal piyasaların ticaretini adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirmek için çalışıyor. Dünya çapındaki kullanıcılar için herhangi bir kaldıraç ücreti veya komisyon sunmaya devam edecektir. Quantfury, ticaret uygulamasının başlamasından bir yıl sonra, Kasım 2019’a kadar günde en az 70.000 aktif kullanıcıya sahip olmayı hedefliyor.

Quantfury, ekosistemi içinde maliyet etkin araçlar için kripto kullanan ve iş modelini bir endüstri farklılaştırıcısı haline getirmek için blockchain kullanan bir off-chain finansal teknoloji şirketine iyi bir örnektir. Şirket, kullanıcıların kripto para birimini teminat olarak ve herhangi bir ücret ödemeden kullanarak, özsermaye, emtia ve fiat çiftleri gibi geleneksel varlıkların yanı sıra kripto para birimleriyle ticaret yapmalarını sağlayan bir akıllı telefon mobil uygulamasına da sahiptir.