QuadrigaCX Kullanıcıları Paralarını Hala Almıyor

QuadrigaCX müşterileri, 19 milyon dolar tutarında bir mahkeme anlaşmazlığı neden,yle paralarını alamadıklarından şikayet ediyorlar.

Bu yeterince endişe verici olsa da, kullanıcıların endişeleri şirketin CEO’su ve kurucusu Gerald Cotten’in bir aydan daha fazla bir süre önce öldüğünü duyduğu duyuruyla güçlendi.

 Cotten’ın karısı Jennifer Robertson’a atfedilen bir bildiride , değişim 9 Aralık’ta Hindistan’da seyahat ederken Crohn hastalığından kaynaklanan komplikasyonlardan öldüğünü söyledi. Aynı ifade, QuadrigaCX’in para çekme talepleri birikintisi içinde çalıştığını ve günlük para çekme limitleri koyduğunu da belirtti.

Ardından Salı günü, QuadrigaCX müşterilerine CoinDesk’in bir kopyasını aldığını, para çekme işleminin “yavaş” olduğunu ve ekibin “aktif olarak para yatırma ve dağıtma konusunda çalıştığını” belirten bir e-posta gönderdi.

QuadrigaCX’in geçici başkanı Aaron Matthews tarafından imzalanan e-posta, “Bu duruma ilişkin belirli bir güncellememiz olmasa da, hedefimiz önümüzdeki iki hafta içinde bu sorunu çözmek ve bu hedefe bağlı kalmaya devam edeceğiz” diyor. ve CEO.

QuadrigaCX kullanıcısı ve Kanada vatandaşı Xitong Zou, CoinDesk’e geçtiğimiz haftalarda çok sayıda destek bileti verdiğini ve çekilişin her defasında bir veya iki hafta alabileceğini söyleyen bir yanıt aldığını söyledi. “Yalnızca [QuadrigaCX] müşteri desteği daha iyi olsaydı, uzun bir yol alabileceğini düşünüyorum ve aktif olmadıkları gibi değil” dedi.

“Reddit, Facebook ve Twitter’da nakit toplama süreleri vb. Gibi küçük soruları yanıtlayanlar görüyorum, ancak CEO’nun son ölümüyle ilgili sahip olduğumuz büyük soruların hiçbirine cevap vermiyorlar” dedi.

“Bir ay önce gerçekleştiği ve şimdi açıkladılar ve ölüm kanıtı yok, ölüm ilanı yok, hiçbir çalışanın linkedin profili yok, fiziksel adres yok, sınırlı kripto yoksunluk limitleri vb. ”

Sonuç olarak, “Şu anda çoğu insanın kafasında bir sürü uyarı zili çalıyor,” dedi Zou.

QuadrigaCX yorum için birden fazla isteği yanıtlamadı.

Global İşler Kanada sözcüsü CoinDesk ile temasa geçildiğinde, diplomatik ilişkileri yöneten hükümet kurumu, QuadrigaCX’in Cotten’in denizaşırı ülkesinde ölümünü açıkladığını, ancak adından bahsetmediğini ve bir tarih belirtmediğini belirtti.

Sözcü Sylvain Leclerc, “Düşüncelerimiz ve sempatilerimiz yakın zamanda Hindistan’ı ziyaret ederken ölen Kanadalıların sevdikleriyle birlikte” dedi. “Bu çok zor zamanlarda aileye yardım ediyoruz.”

Leclerc, Kanada gizlilik yasasını öne sürerek daha fazla bilgi açıklayamadığını ve takip eden soruları basın zamanına göre cevaplayamadığını söyledi.

Telefonla ulaştığında, Hindistan Göçmenlik Bürosu sözcüsü Cotten’in ülkede olduğunu doğrulayamadı.

Bankacılık darboğazları

QuadrigaCX  , borsa ödeme işlemcisi Costodian, Inc.’in menşeiyle ilgili endişeleri nedeniyle dondurulan fonları donduran Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası (CIBC) ile olan yakın zamanda çözülen mahkeme anlaşmazlığı konusundaki geri çekilme birikimini suçladı .

Ontario Yüksek Adalet Mahkemesi iken kısaca gözaltına aldı geçen yıl bu fonların, Hakim Glenn Hainey onlara geri çoğunluğu yayınlandı – ABD Doları cinsinden 70.000 $ ve Kanada doları (yaklaşık $ 19 milyon ABD doları) 25 milyon $, tevkif edildiğini az 200.000 $, uygun  Aralık ayında yayınlanan mahkeme belgesine .

Bu fonlar daha sonra Reddit Borsası tarafından yapılan açıklamaya göre , işlemcinin yeni bankası olan Montreal Bankası tarafından dondurulmuştu .

Bir sonraki güncelleme, bankanın fonları serbest bıraktığını ancak bir ödeme işlemcisi olan Billerfy’nin banka taslaklarını onaylamasının bir gecikme olacağını söyledi .

CoinDesk’in eline ulaştığında Billerfly genel müdürü ve sahibi José Reyes, şirketin taslakları onaylamayı bitirdiğini söyledi; ancak hiçbir banka taslakları alma iştahına sahip değil, bu yüzden taslakları alacak kripto dostu bankalar aradık, böylece kullanabildik. müşterilere ödeme yapmak için. Avukatlar bile banka bulmakta zorlanıyorlar. ”

Bunun anlamı, müşterinin geri çekilmesinin, bir bankacılık ortağı bulunana kadar gecikmiş kalacağı anlamına geldiğinde, Reyes şöyle cevap verdi:

“Evet. Umarım uzun sürmez. Kripto dostu bankalarla çalışmak için gerçekten çok çalışıyoruz. ”

Billerfy ve Kostodian’ın her ikisi de Reyes’e aittir ve şu an tamamlanan hukuk mücadelesinde taraf olarak listelenmiştir.

Uzun gecikmeler

QuadrigaCX müşterilerinin bir dizi en uzun gecikmelere iddia ile, Reddit ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında çekilme sorunları hakkında şikayetçi olmuştur – bazı birkaç hafta veya hatta aylar uzun – fon almakta.

Hatta bazı kullanıcılar paralarını almadıklarına rağmen borsadaki açık biletlerinin “ tamamlandı ” olarak işaretlendiğini söylüyor .

Birkaç kullanıcı , sorunları veya endişeleri listeleyen yayın sayılarıyla sayıca fazla olmasına rağmen, Reddit’ten para aldıklarını iddia etti .)

Bazı geri çekilme girişimleri “gönderilemedi” mesajı ile karşılandı, aradaki başkan Matthews’un Salı günü yaptığı e-postada müşterilere verdiği bir sorun.

O yazdı:

“Müşterilere başarısız geri çekilme bildirimi ile ilgili olarak,

Beklemedeki para çekme işleminiz başarısız olmadı, hesabınıza geri alındı. Lütfen para çekme işleminizi 14 Ocak 2019’da QuadrigaCX tarafından belirlenen yeni sınırlara göre yeniden başlatın. ”

Daha sonra, tüm para çekme işlemlerinin iki haftalık “reklamı yapılan zaman dilimlerinde gerçekleşeceğini” ekledi.

Matthews, döviz işleminin backlog’unu yakaladığında, QuadrigaCX’in “para çekme işlemleri ve dakik zaman çizelgeleriyle ilgili normal çalışma seviyelerine döneceğini” umuyor.

Bu sürecin bir parçası olarak, borsa, farklı müşteri doğrulama seviyeleri için farklı limitlerle, ABD Doları, Kanada doları ve kripto para birimleri üzerinde yeni para çekme limitleri getirmiştir.

Matthews, “Hizmet düzeylerinin, bankacılık hizmetlerinde herhangi bir birikimin ya da kesintinin tekrar yaşanacağı noktaya ulaşmamasını sağlamak için yaptık” dedi.

Borsa ayrıca, tek bir bankanın CIBC gibi fonları tekrar donduramamasını sağlamak için birlikte çalıştığı Kanadalı banka sayısını çeşitlendirmeye çalışacak.

Doğrulanmamış müşteriler kriptoda 5.000 ile 10.000 $ arasında para çekebilirken, “seviye 1 doğrulandı” müşterileri 25.000 $ kadar para çekebilirler, Matthews şunları söyledi:

“Bu değişiklikler, hizmet sunumumuzu sürekli iyileştirme çabalarımızın bir sonucudur. Hizmet seviyelerini incelemeye devam edeceğiz ve müşterilerimizin çıkarlarına en iyi şekilde hizmet ettiğimizi düşündüğümüz her türlü değişikliği yapmaya devam edeceğiz. Sabrınız için teşekkür ederiz ve bu konunun çözülmesini bekliyoruz. ”