Pundi X’ten Blockchain Tabanlı Telefon Hamlesi

Pundi X’ten Blockchain Tabanlı Telefon Hamlesi

Pundi X (NPXS) projesi birçok yönden çığır açmıştır. Birincisi , kripto ödemelerini kripto kullanıcıları ve tüccarlar için daha kolay hale getirmeyi planlayan Devrimsel Satış Noktalı cihazlardır. Cihazlar, kripto işlemleri ana akımını sağlayacak kripto benimsemeye yönelik haçlı seferinde yardımcı olmak için sürekli olarak dünya çapında dağıtılmaktadır.

İkinci olarak, Ultra Tayvan 2018 etkinliğinin katılımcılarına verilen XPASS kartlarını gördük Bu kartlar, kullanıcıların toplu taşıma için kullandıkları normal metro kartlarını nasıl kullandıkları gibi işlem yapabilmelerini sağlar. Pundi X’deki ekip tarafından tam bir kamuoyu duyurusu yapılmadı, ancak NPXS topluluğu lansmana çok hevesli geldi.

İlk Blockchain Tabanlı Telefon Görüşmesi

Bu nedenle, Pundi X’deki ekibin blok zincirde yapılan ilk telefon görüşmesini göstermesi şaşırtıcı değildir Ekip , Inaya Putri, Bali’de devam eden XBlockchain Zirvesi’nde yaptı. İki gün süren etkinlik dün 9 Ekim’de başladı ve bugün sona erecek.

Telefon, en yeni cihazda XPhone olarak bilinen ekip tarafından yapıldı .

XPhone’un çalışması için merkezi bir mobil taşıyıcıya ihtiyacı yoktur. Pundi X tarafından yeni Function X blok zincirinde çalışır. Bu zincir ekibi, geleneksel blokların karşılaştığı sorunların çoğunu çözmeyi planlamaktadır. Bu, ölçekleme, DApp yayınlama ve gerçek ademi merkeziyetçilik sağlama konularını içerir. Bu blockchain ayrıca veri aktarımını değiştirecek ve tamamen merkezi olmayan bir internet getirecektir.

Ekip, Fonksiyon X’u şöyle açıklıyor:

X fonksiyonu sadece bir kamu zinciri değildir. Toplam dağıtılmış bir çözümdür. Beş temel bileşenden oluşur: İşlev X OS, Fonksiyon X Blockchain, Fonksiyon X IPFX, FXTP Protokolü ve Fonksiyon X Docker. Beşi de tüm uygulamaları, web sitesini, iletişimi ve verileri dağıtmak için tek bir amacı var.

İşlev X İşletim Sistemi Android OS 9.0’u temel alır ve Android Uygulamaları ile geriye dönük uyumluluğa sahiptir. Buna karşılık, Android platformunun bilgisi olan geliştiricilere, Fonksiyon X blok zincirinde DApp’ler oluşturmalarını kolaylaştırır.

İşlev X ekosistemindeki her aygıt bir düğüm gibi çalışır ve kendi adresi ve özel anahtarı olacaktır. Veri iletimi, genel ve özel anahtar veriler ve şifrelemenin karmaşık bir alışverişi üzerinde çalışır. XPhone şu anda telefon üreticilerine satılmaktadır ancak Fonksiyon X blok zinciriyle ilgili ayrıntılı bilgiler 15 Ekim’de kullanıma sunulacaktır.