Policy Pal (PAL) Nedir?

Policy Pal (PAL) Nedir?

Halen blockchain teknolojisinin neredeyse her sektörün bir şekilde ya da diğerine nasıl zarar verdiğini, teknolojinin hala emekleme aşamasında olmasına ve küresel adaptasyona giden yolda birçok teknolojik engelle karşılaştığının ilk aşamalarına tanık oluyoruz.

Blockchain teknolojisi, bankacılık ve ödeme sistemleri, tedarik zinciri yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT), reklam, enerji yönetimi, sağlık hizmetleri, perakende, emlak, web hizmetleri, bulut depolama ve liste de dahil olmak üzere çeşitli sektörlere çoktan girmiştir. üzerinde.

Bununla birlikte, dijital sektörde yeni tüketici teknolojilerinin gelişine ayak uydurmak için hala mücadele eden bir endüstri var: sigorta sektörü. Swiss Re Enstitüsü tarafından 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre:

Küresel doğrudan sigorta primleri, 2016 yılında küresel gayri safi yurtiçi hasılanın% 6,3’ünü oluşturan 4,6 trilyon ABD doları olmuştur.
Nisan 2017’de Münih Re tarafından yayınlanan bir başka rapora göre:

Küresel sigorta endüstrisinin 2018 yılına kadar hafif bir artış göstermesi muhtemeldir.
Uzun vadede, Asya’nın gelişmekte olan pazarları en büyük büyüme potansiyeline sahip olacak ve birincil sigorta primi paylarının önümüzdeki birkaç yıl içinde Batı Avrupa ile eşit bir seviyede olacağı tahmin edilmektedir.
Bu kadar büyük bir endüstri olmasına rağmen, küresel sigorta ekosistemi hâlâ büyük ölçüde arkaik bir yaklaşım benimsiyor ve yeni ve daha verimli tüketici teknolojilerinin benimsenmesi yönünde çok az yenilik getirdi. Günümüzde, sigorta manzaraları, analitik bir kağıt baskı dünyasında belgelerin depolanmasını içeren verimsiz kayıt tutma sistemleriyle çalışan, dağıtım aracıları, komisyoncuları ve bankalardan oluşan çok sayıda aracı ile doldurulmuştur. Bu, sigorta taleplerini ve dağıtım sürecini zaman alıcı, hantal ve hak talebinde bulunanlar için can sıkıcı bir deneyim haline getirir.

Ayrıca, sigorta endüstrisinde genel şeffaflık eksikliği nedeniyle, potansiyel sigorta tazminatları söz konusu olduğunda, talep sahipleri, sigorta kapsamı özelliklerinin anlaşılması ve gerekli veri toplama ile ilgili aşırı miktarda strese maruz kalmaktadır. Tüm gereklilikleri yerine getirdikten sonra bile, sigorta talepleri, kazalar meydana geldikten sonra işlemek için birkaç hafta sürebilir.

Nisan 2016’da piyasaya sürülen PolicyPal, sigortacılıkla uğraşırken, sigorta poliçelerinin seçilmesinden ve satın alınmasından sigorta taleplerinin tamamlanmasına ve işlenmesine kadar, tüketicilerin karşılaştıkları zorlukları ele almayı amaçlamaktadır.

PolicyPal nedir?

PolicyPal, sigorta poliçelerinin dijitalleştirilmesi ve kullanıcıların mevcut politikaları sorunsuz bir şekilde seçme ve yönetmesine izin vermek için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanan Singapur’da kayıtlı bir sigorta brokeridir.

PolicyPal, aynı zamanda, sigorta ekosistemine erişimi kolaylaştırarak, gelişmekte olan ülkelerdeki tüketiciler ve sigorta sağlayıcıları arasındaki uçurumu kapatmak için Politeknik Ağı adı verilen merkezi olmayan bir platform oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanıyor. PolicyPal Ağı, kullanıcıların sadece sigorta poliçelerini seçip satın almasına izin vermeyecek, aynı zamanda politika ödemeleri için güvenli bir doğrulama motoru olarak da hizmet verecektir.

PolicyPal vizyonu iki katmanlıdır:

Yeterli sigorta korumasına erişimi olmayan gelişmekte olan ülkelerdeki milyonlarca bankasız insan için geleneksel sigorta kapsamı ile ilgili engelleri azaltmak.
Ticari şirketleri ve bireysel yatırımcıları, kripto para birimi değişimi ve cüzdanlarındaki güvenlik ihlallerinden kaynaklanan kripto zararlarına karşı sigortalamak.
PolicyPal bunu nasıl başarmayı planlıyor?
PolicyPal, tüm sigorta politikalarını dijitalleştirmek ve analizlerini otomatikleştirmek için Optik Karakter Tanıma (OCR), kural tabanlı algoritmalar ve taksonomi kullanıyor. Bu sistemin bir sigorta poliçesini dijital hale getirmesi yaklaşık 30 saniye sürer ve algoritmaların kullanımıyla son kullanıcılara kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için kapsama özel detaylarını belirler.

PolicyPal, tüketiciler için anlık sigorta poliçesi teklifleri ve kapsama ayrıntılarını almak üzere Uygulama Programlama Arabirimleri (API) oluşturmak için büyüyen küresel sigorta ortakları listesinden veri kullanıyor.

Sigorta primleri, poliçe sahibi demografileri ve talepler hakkındaki verileri toplayarak, PolicyPal sigorta pazarındaki boşlukları da belirleyecek ve bu boşlukları dolduracak yeni ürünler yaratmak için sigorta ortaklarıyla işbirliği yapacak. Bu nedenle, PolicyPal küresel sigorta ortakları ile simbiyotik bir ilişki içinde.

Son olarak, PolicyPal Network, blockchain teknolojisinin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıracak ve tüketiciler ile sigorta sağlayıcıları arasındaki etkileşimi sağlayacak geniş kapsamlı geliştirmelerden yararlanır. Blockchain’in PolicyPal’e getirdiği avantajlar şunlardır:

Politika sahiplerinin tüm ilgili bilgilerin güvenli zaman damgalı depolanması.
Akıllı sözleşmeler kullanarak sigorta ödemelerinin otomatik olarak ele alınması, böylece genel bir iyileştirilmiş operasyonel verimlilik elde edilir.
Veri değişmezliği ve blok zincirinin saydamlığı nedeniyle sigorta sahtekârlığında azalma.
İlk aşamada, PolicyPal Ağı Ethereum blockchain’i kullanacaktır. Ancak, gelecekteki plan, ürün ve hizmetlerine uyarlanmış özel bir PolicyPal Ağı blockchain’i geliştirmektir.

Daha önce bahsedilen iki kat görüşüyle paralel olarak PolicyPal’ın iki ürün grubu vardır:

İlk ürün grubu: CryptoProtect Servisi

CryptoProtect Servisi, cryptocurrency varlıklarını korumak için küresel sigorta şirketleriyle işbirliği içinde bir siber güvenlik hizmetidir. Kripto paralarla ilgili en büyük zorluklardan biri, depolama sırasında, borsalarda veya çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı cüzdanlarda kripto güvenliğin güvenliğidir. Şubat 2014’te 850.000 bitcoft hırsızlığı ve 2016 yılında yaklaşık 120.000 bitcoin’in çalındığı Bitfinex alışverişinin kesilmesi nedeniyle MtGox alışverişinin kapanması gibi talihsiz olaylar, yatırımcıların kripto güvenliğini sağlama konusunda endişelerini artırıyor. Bu nedenle, CryptoProtect hizmeti, cryptocurrency cüzdanları kullanan ya da kripto para birimi değişimi işlemlerinde bulunan tüketicilere cryptocurrency varlık sigortası sağlayacaktır.

İkinci ürün grubu: gelişmekte olan pazarlar için P2P Karşılıklı Yardım ürünleri

P2P Mutual Aid ürünlerinin amacı, topluluklar tarafından desteklenen bir sigorta ekosistemi oluşturmaktır; böylece, sigorta platformuna katılan daha fazla üye, platformun o kadar güçlü hale gelmesi sağlanır.

Geleneksel sigorta ekosistemi, çok sayıda katmanı, aracıları ve alt süreçleri kapsamakta ve daha yüksek sigorta primleri ve genişletilmiş coğrafi alanlara göre zayıf ölçeklenebilirlik sağlamaktadır. Bu sistemde sigorta taleplerinin kayıt altına alınması süreci zaman alıcı ve talep sahipleri için zahmetlidir.

Öte yandan, PolicyPal Ağı aracılığıyla P2P Karşılıklı Yardım sigortası, talep sürecini otomatikleştirmeyi ve güven konusunu ele alarak, genişletilmiş coğrafi alanlarda yüksek oranda ölçeklenebilir bir sigorta ekosistemi yaratmayı amaçlamaktadır.

P2P Karşılıklı Yardım sigortası, hayat sigortası, kişisel kaza planı, mülkiyet sigortası ve tarım sigortası dahil bir dizi sigorta türünü kapsamaktadır.

Ekip ve Danışmanlar

PolicyPal ekibi, sigorta, blok zinciri, finans ve teknoloji alanlarında oldukça deneyimli bireylerden oluşmaktadır.

İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve PolicyPal’ın kurucusu olan Val Yap, Finans ve Girişim Sermayesi kategorisi için 30 Asya 2017’nin altında Forbes 30’a dahil oldu ve Imperial College London’dan İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Daha önce de, OCBC Bankasında Genel Müdür Yardımcısı ve PwC’de Risk Assurance Associate görevlerinde bulunmuştur.

PolicyPal’ın Genel Strateji Sorumlusu Lucas Chua, daha önce IBM Küresel Girişimcilik Programında APAC Lideri pozisyonunu almıştır. Lucas, blockchain ve fintech uzayda çeşitli girişimlerle çalıştı. Aynı zamanda TechinAsia’nın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) idi ve şu anda Singapur merkezli bir blockchain IoT başlangıcı olan BuzzVox’un danışmanıdır.

PolicyPal’ın ekip üyeleri daha önce aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi tanınmış kuruluşla çalıştı:

PolicyPal danışma kurulu, özellikle de dahil olmak üzere, blockchain ve fintech alanından tanınmış isimlerle yıldızlarla dolu. Scott Walchek – CEO ve Trōv Kurucusu ve Baidu, Bo Shen – Fenbushi Capital’in Kurucu Ortağı ve Shaun Djie’nin erken yatırımcısı – Etherix’in ilk ICO’su DigixGlobal’ın kurucularından.

Ortaklıklar

PolicyPal, AIG, Allianz, AXA, Bupa, Etiqa, HSBC Sigortası, MSIG ve Singapur Life gibi büyük isimler de dahil olmak üzere bir dizi küresel sigorta şirketi ile ortaklıklar kurmuştur.

PolicyPal ayrıca, Tayland, Myanmar, Endonezya ve Vietnam gibi ülkelerdeki teknoloji şirketlerinin, telekom şirketlerinin, konglomeraların ve marketlerin diğer güvenilir ortaklarıyla da görüşüyor.

Yatırımcılar

PolicyPal’ın yatırımcıları arasında PayPal İnkübasyonu, 500 Startup, Startupbootcamp Fintech, Fenbushi Capital ve BlockAsset gibi tanınmış kuruluşlar bulunmaktadır.

Ödüller ve Medyada PAL

PolicyPal projesi, dünya çapında olduğu kadar Singapur’da da muazzam bir tanınma ve sayısız ödül aldı.

PolicyPal Singapur, Ağustos 2017’de Parasal Otorite Singapur (MAS) Fintech Sandbox’tan başarıyla mezun olan ilk girişimdir. MAS tarafından kurulan Fintech Sandbox, gelecek vaat eden inovasyonların piyasada test edilebilmesi ve daha geniş çapta benimsenmesi için fintech denemelerine olanak sağlamaktadır. Singapur ve yurtdışında.

Aşağıda, PolicyPal’ın daha önce aldıkları seçilmiş ödüllerin ve medya kapsamının listesi yer almaktadır:

Slush Singapur Top 6 Finalist 2016
NTT Veri Singapur Özel Ödülü 2016
Tohumluklar Singapur Finalisti 2016
Sonraki Para FF17 HK Finalisti 2017
SiTF Ödülleri Finalisti 2017
Dijital Sigorta Ajanda Amsterdam Top 50 2017
Turuncu Fab Asya Kazanan Tokyo 2017
TiECON 2017 Singapur Finalisti 2017
Mondato Zirvesi Asya Finalisti 2016
Altın Ödül – Asya Akıllı Uygulama Zirvesi HK 2017
Pangea Ödülü Madrid 2017’yi Unleash
Açılış Global Teochew Start-up Yarışması 2017
T-Hero Uluslararası Yenilik ve Girişimcilik Yarışması Singapur Kazanan
Straits Times: Sigortacılık konularınızı yönetmenize yardımcı olan uygulama
İş Saatleri: NTUC Gelir programı, başlangıçların ilk grubunu açıklıyor
TechWorld: Geçen hafta Singapur’da tanıştığımız en havalı girişimlerin sekizi

Yol Haritası

PolicyPal, önümüzdeki birkaç ay içinde çok iddialı ve aktif bir yol haritasına sahip, bazı önemli kilometre taşları PolicyPal Network’ün alfa ve beta sürümleri, PolicyPal Network Blockchain’in alfa ve beta sürümleri ve CryptoProtect ve P2P Mutual Aid sigortasının lansmanı.

Teknik raporlarına göre, Politika Ağı’nın 2018 boyunca takip edeceği yol haritası aşağıdadır:

Q1 2018

Web Sitesi ve Beyaz Kitap Lansmanı
Gelişmekte olan ülkelerde ortaklıkların ilanı
Global sigorta şirketi ile CryptoProtect sigortası için konsept kanıtı
Alpha Release: Ethereum Testnet’te PolicyPal Ağı
Jeton Üretme Etkinliği (“Jeton Üretme Etkinliği”)
Q2 2018

Alpha Release: Ethereum Testnet’teki PolicyPal Ağı ve Yeni Ülkede Ortağı
Beta Sürüm: Yeni ülkede Ortağı olan Ethereum Mainnet’te PolicyPal Ağı
Alpha Release: CryptoProtect Sigortasının Partner ile Test Edilmesi
Lansman: Global Sigortacı ile Cryptocurrency Sigortası
Alpha Release: Seçilen topluluk üyeleriyle PAL jetonlarında bonusu test etme
Lansman: Politika satın alan üyeler için PAL jetonlarında bonus
Q3 2018

Alfa Yayın: PolicyPal Network Blockchain
Beta sürümü: Stake kanıt ile PolicyPal ağ Blockchain
Lansmanı: PolicyPal Network Mainnet’e ERC-20 tokens değişimi ile PolicyPal Network Blockchain
Lansmanı: P2P Karşılıklı Yardım Sigortası – PolicyPal Network Blockchain’de Kişisel ve Hayat Sigortası
Q4 2018

PolicyPal Ağının diğer Asya ülkelerine daha da genişlemesi
Blockchain’de global sigortacı ile yeni sigorta ürünleri için konsept kanıtı
Lansmanı: P2P Karşılıklı Yardım Sigortası – PolicyPal Network Blockchain’de Tarım ve Mülkiyet Sigortası
Yeni ürün fikirleri ve devam eden yineleme
PAL Jetonu ve Jeton Satış Metrikleri
PolicyPal’un ekosistemindeki PAL belirteci sahipleri aşağıdaki avantajları elde eder:

Topluluk anketleri tamamlamak için PAL jetonlarında ödüllendirilir.
PolicyPal platformunda sigorta poliçeleri alırken müşteriler PAL jetonlarında% 2 daha fazla bonus kazanırlar.
PAL jetonları, Kanıt Kanıtı (POS) PolicyPal Ağı blok zincirindeki ağ düğümlerini çalıştırmak için kullanılacaktır.
Toplam PAL jetonlarının% 50’si bir ön satış ve bir kalabalığa dağıtılacak ve 23,809 ETH’lik bir toplam sert kapakla (bu yazının yaklaşık 23 milyon ABD doları) dağıtılacaktır. Presede 17,809 ETH toplandı ve kalabalık için 6000 ETH ayrıldı.

PAL için belirteç ve fon tahsisi aşağıda gösterilmiştir.

Bu yazıya göre, satış öncesi tamamlanmış durumda ve crowdsale ağır bir şekilde aşırıya kaçıyor.

PolicyPal, geleneksel sigorta endüstrisini sarsan gerçek bir dünya sorununu çözmek için fintech ve blockchain teknolojisini kullanıyor. Bu nedenle, projenin çok güçlü bir kullanım durumu var ve şimdiden dünya çapında sigorta şirketleri ile çok sayıda ortaklıklar kurdu ve bu yazının ardından, 12 ay önce ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana, yalnızca Singapur’da 32.000’den fazla kullanıcı tabanı biriktirdi. .

PolicyPal’in emellerini yerine getirmesi halinde, gelişmekte olan ülkelerdeki kullanılmayan sigorta ortamı ve kriptoların güvenliği için dönüştürücü bir proje olması beklenmektedir.

PolicyPal, gelecek yıl üzerinde iddialı bir yol haritası ile, proje üzerinde çalışan çok başarılı ve yetkin ekip üyeleri ve danışmanlara sahiptir.

PolicyPal, sadece ürün ve hizmetlerinin son kullanıcıları için değil, aynı zamanda PAL sembolündeki potansiyel yatırımcılar tarafından da izlenmesi gereken bir projedir.

PolicyPal Ağında Daha Fazla Okuma
Web sitesi: http://policypal.network
Telgraf: http://t.me/policypalnetwork
Twitter: http://twitter.com/PolicyPalNET
Teknik İnceleme: http://www.policypal.network/whitepaper