Olyseum: Rusya 2018 İçin Blockchain Tabanlı Spor Uygulaması

Barselona ve İspanya’nın resmi takım oyuncuları Andres Iniesta ve Carles Puyol, Blockchain teknolojilerinden yararlanan bir sosyal ağ olan Olyseum’un lansmanını açıkladı.

Açıklama, Dünya Kupası Rusya 2018 çerçevesinde yapıldı . Olyseum 2016 yılında doğmuş bir projenin yükseltilmesidir.

Şirkete göre, Olyseum Dünya Kupası’nın tüm haftalarında bir deneme süresine başlayacak. Ancak, takım bu yılın son halini daha sonra başlatacak.

Kurucularından biri olan Carles Puyol oldukça hevesliydi ve projeye adamıştı:

“FC Barcelona’da kariyerim boyunca, dünya çapında milyonlarca hayranın koşulsuz desteğini aldım. Hayranların gerçek ve gerçek katılımının sınırlarını genişletme isteğiyle, Andres, Ivan ve ben bu güzel sporun sevgilileri için ortak bir alan yaratmak ve aynı duyguyla hareket eden kullanıcılarla etkileşim kurmak için bir araya geldik. ”

Carles Puyol

 

Başka bir ilginç gerçek, ünlü futbolculara ek olarak, Olyseum’un, tarihin en ünlü ve etkili korsanlarından biri olan kurucu ekibinde Kevin Mitnick’e sahip olması .

Kevin Mitnick

Orijinal projeye ilişkin bir diğer gelişme ise, sosyal ağın işe yaraması için akıllı sözleşmeler kullanacak olan taraftarlar için bir teşvik programı geliştirmek üzere blockchain teknolojilerinin kullanımına dayanmasıdır.

Sosyal ağ sadece içerik dağıtmak istememekle kalmayıp, aynı zamanda katılımcıları ödüllendiren etkileşim mekanizmaları sağlayarak sporcuları taraftarlarına daha yakınlaştırmayı da amaçlamaktadır.

Bu şekilde, uygulama, diğer teşviklerin yanı sıra, münhasır mallar, VIP biletler ve sporcularla yapılan toplantılarla kullanıcıların katkılarını tazmin edecektir.

Blockchain teknolojisinin kullanımı, sadece faaliyetlerin daha iyi izlenmesini değil, aynı zamanda, katılımcıların şeffaflığını ve münhasırlığını garanti eder.

Uygulama, sporcuların özel içerik olarak yükleyebildikleri şekilde, içerikler kullanıcı özelliklerine göre, hatta kullanıcı tarafından bir haber toplayıcı olarak uygulamanın kendisi tarafından gruplandırılacaktır.

Olyseum sporu blok zincirle birleştiren tek inisiyatif değil

Diğer sporcular da kendi projelerini desteklediler veya geliştirdiler. Blockchain teknolojileri büyük bir iş imkanı sağlar

Önemli bir örnek ise Arjantin ve aynı zamanda FC Barcelona için oynayan ve son zamanlarda Sirin Labs’ın blockchain projesi için elçi olan Lionel Messi.

Benzer şekilde, Real Madrid’in Kolombiyalı oyuncusu James Rodriguez de Blockchain’de çalışan JR10 jetonunu yaratmak için Self Sell ile bir ortaklık duyurdu.