OKCoin Kurucusu Kamu Şirketi Almak İstiyor

OKCoin’in kurucusu Star Xu, bir Hong Kong şirketinde çoğunluk hissesi alarak şirketi için olası bir arka kapı IPO’sunu arıyor olabilir.

10 Ocak tarihinde, Xu (gerçek adı Xu Mingxing altında) LEAP Holdings Group Ltd adlı bir inşaat mühendisliği firmasında% 60 hisse satın almak için Hong Kong Borsası’na (HKEX) başvurdu.

Xu, şirketi OKC Holdings Corp. aracılığıyla, şirketin yaklaşık 3.2 milyar hissesini hisse başına 0.15 HK $ (yaklaşık 0.02 $) satın almayı hedefliyor. Toplamda, satın alma, onaylandığı takdirde 60 milyon dolardan fazlaya mal olacak.

LEAP Holding’in hisse senedi fiyatını etkileyen haberlerden kaçınmak için şirket şu anda HKEX’te askıya alındı.

Çaba henüz borsa tarafından onaylanmadığı halde, hissenin başarılı bir şekilde satın alınması OKCoin’in Hong Kong’da bir arka kapı listesi aracılığıyla halka açık bir şirket olması için bir yol sağlayabilir. Yani, ilk halka açık listeleme (halka arz) başvurusu yapmak ve gerekli tüm düzenleyici halkaları atlamak yerine, sadece Hong Kong’da zaten listelenen bir şirketi satın alacaklardı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında kripto değişimi Huobi de benzer bir adım attı ve yaklaşık 70 milyon dolara sahip bir HİJEX şirketi olan Pantronics Holdings şirketinin en büyük hissedarı oldu.

Kripto alanındaki diğer büyük firmalar, özellikle de madencilik şirketleri Bitmain , Canaan ve Ebang, aynı yetki alanındaki halka arzlara başvurdular, ancak HKEX konusunda çok az ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. Canaan şimdi uygulamasının süresinin dolmasına izin verdi , ancak HKEX   diğer maden devleri için teklifi onaylamak için “tereddütlü” .

Bir Bloomberg raporu bu ayın başlarında önerdi Canaan şimdi New York’ta IPO çabasında olduğunu, ama hiçbir şey resmen bugüne kadar kamu yapılmıştır.

eskişehir | bitcoin miner kaufen