Nexo Nakit Kredileri için BNB’yi Destekleyecek

Yeni ve giderek popüler olan kripto destekli nakdi kredi servisi Nexo , 1 Temmuz 2018’den başlayarak, platformun hem kredi teminatı hem de borç geri ödemesi olarak kullanılmak üzere Binance Coin’in mevduatlarını almaya başlayacağını açıkladı. Bu, kripto yatırımcılarının şimdiye kadar olduğu gibi ayı pazarlarında satmaya gerek kalmadan nakit paraya erişebilmelerine ve bunu yapmak için Binance Sikke kullanabilecekleri için her iki platform için de önemli bir adımdır.

Nexo nedir?

Nexo, Ethereum üzerinde çalışan bir finansal hizmetler platformudur. Bazı yönlerden Salt Lending’e benzer . Bununla birlikte, Nexo’nun Salt’a göre birkaç önemli avantajı vardır, bunların hiçbiri şu anda neredeyse tamamen işlevsel görünmektedir. Öte yandan tuz, püskürtüldü ve büyük ölçüde çok fazla şey yapmada başarısız oldu.

Peki kripto destekli nakdi krediler nedir?

İşte genelde çalışırlar. Bitcoin veya Ethereum gibi kripto varlıkları tuttuğunuzu varsayalım, ancak bir nedenden ötürü paraya ihtiyacınız var. Ancak, kripto varlıklarınızı satmak istemediğinize karar verirsiniz ve bunun yerine bunları tutmayı tercih edersiniz.

Kripto destekli bir kredi ile, bir sağlayıcıda bir hesap için kaydolur ve sonra varlıkları orada yatırırsınız. Mevduatınız bir kez bulunduğunda, onaylanması durumunda banka hesabınıza doğrudan birkaç gün içinde yatırılacak olan bir nakit kredisi isteyebilirsiniz.

Kredi Puanı Gerekli Değil

Bu tür bir kredinin geleneksel alternatiflerden daha üstün olmasının birkaç nedeni vardır.

İlk olarak, bu sistem bankalar ve kredi kartı veren kuruluşlar tarafından kullanılan geleneksel kredi puanlarına güvenmez. Bunun nedeni, size verilen kredinin teminatlı bir kredi olmasıdır. Bu, borç verenin size borç vererek önemli bir risk almaması anlamına gelir.

İkincisi, bir kripto kredisi almak kredi puanınızı etkilemez. Birçok durumda, bir bankadan kişisel bir kredi almanız gerekiyorsa, sahip olduğunuz borç miktarını artıracağı için kredi puanınızı olumsuz etkileyecektir. Üçüncü olarak, bu tür bir para “zor para” olarak bilinen şeydir. Bu, bir araba ya da bir ev üzerinde bir aşağı ödeme yapmak için kullanılabilir. Bankaları bir bankadan kredi kartıyla veya kişisel bir kredi ile yapamazsınız, çünkü bankalar onlardan daha önce borç aldığınızı açıkça görebiliyor ve daha fazla borç almak için onlara geri vermeye çalışıyorlar.

Son olarak, bu krediler tam olarak teminat altına alındığı için (eğer geri ödeme yapamazsanız, borç veren hala teminatlarınızı satarak tüm kayıp değerlerini geri kazanabilir), diğer türden kredilere göre daha yüksek faiz oranlarına sahip olma eğilimindedir. ortalama veya daha kötü kredi.

Bu tür hizmetler hakkında daha da dokunaklı olan şey, piyasaların bir düşüş yaşadığı zaman, varlıklarınızı en altta satmaya zorlandığınız bir durumla karşılaşmanızdır. Bu sadece satmak zorunda olmakla kalmaz, aynı zamanda piyasa geri kazanıldıktan sonra varlıklarınızın sahip olabileceği tüm değerleri kaybedersiniz.

Kripto kredisi alma seçeneğine sahip olmak, kötü piyasa koşullarında, yaşam koşullarınızın nakit gerektirmesi nedeniyle sizin için uygun olmadığında, artık satmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Artık kripto destekli kredilerin nasıl çalıştığını biliyoruz, Nexo’nun sunduğu özelliklerin bazılarına bir göz atalım.

Nexo, tam otomatik bir borç verme sistemine sahiptir. Bu, kimliğinizi doğruladıktan sonra, teminat varlıklarınızı depolayabileceğinizi ve daha sonra anında kredi için otomatik olarak kalifiye olacağınız anlamına gelir. Yine, hiçbir kredi kontrolleri yoktur, bu yüzden tüm önemli olan sizin kimliğinizin doğrulandığına ve varlıklarınızın yeterli olduğudur.

Nexo, verilecek her kredi için en az 1000 $ ‘lık bir ücret talep ediyor, bu yüzden sadece birkaç yüz dolarlık küçük bir kredi istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Nexo bu tür bir kredi için doğru seçim olmayabilir.

Nexo’daki faiz oranları biraz kafa karıştırıcı olabilir. Site, faiz oranlarının yılda% 16 olduğunu iddia ediyor. İlk başta, bu, aynı alandaki diğer şirketlerin tekliflerini karşılaştırırken yüksek görünüyor. Ancak, Nexo tokenlerinin herhangi bir kullanımının bu faiz oranını anında% 8 ila% 8 oranında azalttığını çabucak anlayacaksınız.

Özellikle, Nexo jetonları kredinin teminatı olarak (kısmen veya tamamen) kullanılabilir ve ayrıca bir kredinin geri ödemesinde de kullanılabilir. Nexo, teminat olarak veya geri ödeme mekanizması olarak kullanılıyorsa, faiz oranı% 8’e düşmektedir. Bu ilginç gelse de, Nexo jetonları henüz yaygın olarak mevcut değil. Şu anda sadece bir avuç borsada mevcutlar.

Nexo Jetonları

Nexo jetonları şaşırtıcı bir şekilde yasal, SEC uyumlu, kayıtlı bir güvenlik belirtecidir. Bu, meşru bir güvenlik pozisyonu elde etmek için ilk olarak bu türden bir jetonun arasında yer aldığı anlamına gelir. Bir güvenlik belirteci olarak Nexo jetonları, elinde tutanlara kimlik kontrolü gerçekleştirir ve jetonlarını sadece herhangi bir Ethereum cüzdanına veya değiş tokuşuna değil, Nexo hesabına yatırır.

Bu temettü özelliğinin henüz aktive edilmediği ve ödemelerin çıkmadığı görülüyor. Ancak şirket, bağış sahiplerinin şirket kârının% 30’unu temettü olarak alacağını belirtiyor.

Bu temettülerin ne kadar sıklıkla ödenebileceği konusunda da net değiliz. Kanıtlar, bunun üç ayda bir veya ayda bir olacağını gösterir. Ayrıca ilginç olan şu ki,% 30 temettü, platformda tutulan tüm sembollere eşit olarak verilecek. Bu, Nexo platformunun dışında tutulan tüm simgelerin, temettü için geçerli olmayacağı anlamına gelir ve bu nedenle payları, platform içindeki semboller arasında dağıtılacaktır.

NEXO jetonları şu anda her biri $ .10 seviyelerinde işlem görüyor ve piyasa değeri 54 milyon doların altında.

Binance Jetonları ve Nexo

Nexo, yakın zamanda ERC-20 öğesinin desteklendiğini görmek istedikleri kullanıcılarıyla ilgili bir anket yaptı. Kazanan, geniş bir marjla Binance BNB jetonlarıydı. Bu, 1 Temmuz’dan itibaren Binance jetonlarının platformdaki Ethereum ve bitcoin ile aynı şekilde kullanılabileceği anlamına gelir. Nakit kredilerde teminat olarak ya da geri ödeme mekanizması olarak kullanılabileceği anlamına gelir.

İki proje resmi olarak ilgili olmasa da, Binance CEO’su teşekkür için kısa bir süre sonra tweet attı ve destek için takdirlerini ifade etti.

CZ

@cz_binance

No association in any way, and only just found out now. But thanks for supporting BNB, a tweet is definitely in order.https://medium.com/nexo/nexo-to-accept-binance-coin-bnb-as-collateral-for-instant-crypto-backed-loans-74bb2fe1cfba 

Nexo to Accept Binance Coin (BNB) as Collateral for Instant Crypto-backed Loans

Starting July 1, 2018, Binance’s own BNB coin will be accepted on the Nexo platform as collateral for instant crypto-backed loans, a move…

medium.com

Geçtiğimiz aylarda binum jetonları patladı ve para birimi 1,6 milyar doların altında bir piyasada ya da bugünkü pazarda her biri 14 dolar civarındaydı . Jetonlar Binance platformunda çeşitli ücretler ödemek ve diğer özelliklerin yanı sıra alım satım ücretlerinde indirim almak için kullanılır.

Tam gaz ileri

Salt Lending, fikrini açıkladığından beri (ve çoğunlukla fışkırmış gibi göründüğü için) bir takım oyuncular bu alana giriyor ve şu anda bir milyar dolarlık kripto destekli nakdi krediler pazarı için rekabet ediyorlar.

Örneğin, bu sene bir zaman sürmeyi planlayan Celsius Network , Nexo gibi pek çok benzer işlev sunacak, ancak biraz farklı özellikler dizisi sunacak. Örneğin, Celsius kredileri almak için sizin belirteçlerinizin olmasını ister, ancak iyi bir faiz oranı elde etmek için kredileri geri ödemeleri için bunları kullanmanızı gerektirmez. Ayrıca, temettü ihraç etmek için bir güvenlik belirteci kullanmak yerine, Celsius depozitlenmiş bitcoin ve Ethereum’a ilgi gösterecektir.

Şimdiye kadar, Tuz, kullanıcılarına herhangi bir kâr paylaşımı, faiz veya temettü sunacaklarını söylemedi. Bunun yerine, sadece kredilere hak kazanmış bir avuç ABD eyaletinde yaşayan çok küçük bir gruba nakit krediler sunmak gibi görünüyor.

Söylemeye gerek yok, tüketiciler kripto destekli bir nakdi kredi almak için geldiğinde yakında çok seçenek olacak.

eskişehir | bitcoin miner kaufen