New York’ta Blockchain Eğitim Merkezi Kuruldu

New York Ekonomik Kalkınma Şirketi’nin (EDC) yeni Blockchain Merkezi Perşembe günü açıldı ve gelecek sonbaharda teknoloji kullanım durumlarını test etmeye başlamak niyetinde. Bloomberg  haberine göre merkez, risk sermayesi fonu Future \ Perfect Ventures ve Global Blockchain İş Konseyi ticaret organizasyonu ile ortaklığın bir parçası.

Şu anda, bu kullanım durumlarının hangi alanları kapsayabileceği henüz belli değil. EDC şehir içindeki ekonomik büyümeyi desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. New York’un resmi ekonomik kalkınma şirketi olarak hareket ediyor.

New York City‘nin kendisi, yeni Blockchain Center’a 100.000 $ katkıda bulundu ve tesis, kurumsal ortaklıklar ve üyelik aidatları ile fon artırmaya devam edecek.

Microsoft Corporation ve IBM zaten merkezle ortaklık kurdu, Future \ Perfect Ventures yönetici ortağı Jalak Jobanputra, Bloomberg’e söyledi.

Flatiron Bölgesi’ndeki yeni merkez, hem geliştiricilere hem de kamuya yönelik kodlama ve ev sahibi dersler üzerine dersler verecek.

Hareket, kripto girişimlerinin devam eden bir ayı piyasası nedeniyle çalışanları işten çıkarmaya başlamasıyla birlikte geliyor, ancak bu merkez için bir sorun değil.

EDC’nin baş stratejisti olan Ana Arino, Bloomberg’e, merkezin “uzun vadeli oynamak istediğini” söyledi.

Yeni ortaya çıkan bir teknoloji, bu nedenle bu evrimde yıldan yıla belirsizlik olması şart. Geleceğin neler taşıdığını bilmiyor olsak da, onu şekillendiren masada oturduğumuzdan emin olmak istiyoruz. ”

Bir Bitcoin madenciliği donanımı üreticisi olan Canaan’ın da kentte ilk halka arz teklifini başlatmayı düşündüğü bildiriliyor .