MIT Profesörünün Kurduğu Blockchain Protokolü 62 Milyon Dolar Yatırım Topladı

MIT Profesörünün Kurduğu Blockchain Protokolü 62 Milyon Dolar Yatırım Topladı

MIT profesörü ve Turing Ödülü sahibi Silvio Micali’nin kurduğu blockchain protokolü Algorand, yeni fonlamada 62 milyon dolar topladı.

Yatırım, Çarşamba günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, “girişim sermayesi, kripto para birimi ve finansal hizmetler topluluklarını temsil eden geniş bir küresel yatırım grubundan” kaynaklanıyor.

Şirket, CoinDesk’e yeni sermayeyle birlikte, protokolün lansmanına doğru ilerlerken mühendislik ekibini daha da genişletmeyi planladığını belirtti.

Firma bunun için geliştirme ekibi artırmayı planlıyordu anda söyledi planlı bir roll-out sonra 2018 yılında Algorand protokolü için bir test ağı başlatılan temmuz ve ilk açık kaynak kodu içinde Github serbest bırakıldı Ekim Önceki ifadelere göre.

Kriptografide uzmanlığa sahip bir MIT profesörü olan Micali, ilk olarak 2017’de Algorand protokolü için kanıt niteliğindeki tasarımını ortaya çıkardı.

Protokolde hiçbir teşvik sağlamayan – madenciler için blok ödüller üreten bitcoin ve ethereum gibi ana blok zincir ağlarının karşıtı olarak – Micali, Algorand hedefinin hem ölçeklenebilirliği hem de güvenliği sağlamak olduğunu ve böylece protokolün büyük işletmeler tarafından güvenilir bir şekilde kullanılabileceğini söyledi. .

Ayrıca, yuvarlak duyuru fonunun bir parçası olarak şirket, şirketin faaliyetlerini yürütmek için teknoloji şirketlerinden iki eski üst düzey yönetici tuttuğunu söyledi.

Boston merkezli bir bulut şirketi Fuze’nin eski kurucu ortağı Steve Kokinos, şirketin CEO’su olurken, eski bir CMO yazılım tedarikçisi olan LogMeIn’den W. Sean Ford, Algorand’ın baş işletme yetkilisi olarak görev yapıyor.