Marketten Bitcoin Alma Dönemi Başlıyor

Bitcoin ATM şirketi Coinme, marketlerde Bitcoin satın alma hizmeti sağlamak için nakit dönüştürücü Coinstar ile ortaklık açıkladı .

Piyasaya sürüldüğünde, yalnızca Kaliforniya, Teksas ve Washington eyaletindeki bazı Safeway veya Albertsons mağazalarındaki müşteriler, büfelerden bitcoin satın alabilecekler.

Coinme kurucu ortağı ve CEO’su Neil Bergquist, yeni ortaklığın tüketicilere günlük yaşamlarını sürdürürken “bitcoin satın almanın en kolay yolunu” sağlayacağını söyledi.

Bunun da, tüketicilerin “bu dinamik yeni ekonomiye katılmalarını” kolaylaştırması gerektiğini söyledi.

Ayrı bir açıklamada, Coinstar CEO’su Jim Gaherity de benzer şekilde, beraberinde bitcoin satın alabilecekleri beklenen tüketicileri vurguladı:

“Coinstar, kiosklarımızı ziyaret ederken tüketicilerimize değer sunmak için her zaman yeni yollar aramaktadır ve Coinme’nin Coinstar’ın esnek platformuyla birlikte yenilikçi dağıtım mekanizması, tüketicilerin Bitcoin’i nakit olarak kolayca satın almalarını mümkün kılmaktadır.”

Coinstar büfelerinin öncelikle madeni paraları nakit paraya, Amazon hediye kartlarına veya diğer eşdeğer bakiyelere dönüştürdüğü bilinmesine rağmen, Perşembe günkü basın bülteni şu anda “madeni paraların bitcoin işlemleri için kullanılamayacağını” belirtti.

Köşkler yalnızca 2,500 ABD Doları limitinde ABD Doları faturalarını kabul eder.

Bitcoin satın almak için kullanıcıların telefon numaralarını kiosk’a girmeleri ve kağıt faturalarını girmeleri gerekir.

Daha sonra müşterinin çevrimiçi bir Coinme hesabı oluşturarak bitcoin’i kullanmak için kullanabileceği bir kod alırlar.