Loom Network Nedir?

Loom Network , kendisini büyük ölçekli sosyal uygulamalar ve çevrimiçi oyunlar için tasarlanan yeni nesil blockchain tabanlı bir platform olarak adlandırıyor. Takım bunu en sevdiğiniz oyun ya da sosyal medya ağı olarak değil, blockchain’de ve Ethereum üzerine inşa etti.

Loom Ağ Kılavuzu

Loom Ağı, DAppChains ve dapps oluşturmayı mümkün kılar, ancak aynı zamanda gerçek bir blockchain olarak işlev görür. Bu şekilde, ölçeklenebilir, güvenilir, forktable ve performansa sahip bir sistem dahil, Loom Network’ü kullanırken bir blockchain’in tüm avantajlarını elde edersiniz.

DAppChains

Tezgâhdaki DAppChains, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle paralel olarak çalışacak şekilde tasarlanmış tam özellikli blokajlardır. DAppChains esasen, Ethereum yan zincirlerinin finansal işlemler yerine verileri ölçekleme yetenekleri için optimize edilmiş daha gelişmiş bir versiyonudur. Her bir uygulama, Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi, kamuya açıklanabilir, kamuya açık verilere izin veren kendi DAppChain’lerine sahiptir.

Loom Ağı DAppChains özellikle sosyal uygulamalar ve oyunlar için inşa edildi. Örnekler, Ethereum tabanlı kripto koleksiyonları ve jeton temelli karma, her şey merkezi olmayan, forktable ve insanlar tarafından okunabilir olan blockchain kurallarına dayanmaktadır.

Loom SDK

Loom SDK, geliştiricilerin kendi DAppChain’lerini oluşturmasını sağlar. Uzlaşma mekanizmaları ve kendiniz oluşturduğunuz bir kural seti de dahil olmak üzere yan zincirin her bir parçasını seçebilirsiniz. Daha sonra tamamen devre dışı bırakılabilen ve büyük bulut platformlarından herhangi birinde çalışacak olan düğüm yazılımını serbest bırakabilirsiniz. Loom SDK, geliştiricilerin bir konsensüs katmanını uygulamak yerine uygulamalarını oluşturmaya odaklanmasına izin veriyor.

Oyunlar ve Sosyal Uygulamalar için Özellikler

Loom Network ile, blockchain teknolojisini kullanmadan mümkün olmayan bir dizi oyun oluşturmak mümkün hale geliyor. Bu, çoklu oyunları, sonsuz dünyaları, sıradan belirteçleri ve büyük ölçüde kısıtlı olan öğeleri kapsayan evrenleri içerebilir. Sosyal uygulamalar açısından, büyük haber, Loom Network’ün reklamcılıktan etkilenmeyen uygulamalara izin vermesidir. Bunun yerine, sosyal uygulamalar karma semboller sayesinde para kazanabilir ve güvenin en aza indirilmesine ve çoklu istemci uygulamalarıyla genişletilebilmesine olanak tanır.

LOOM Jetonu

LOOM belirteci, kullanıcılara Loom Network üzerinde çalışan uygulamalar için bir erişim geçişi sağlayan bir üyelik simgesidir. Loom Şebekesinde çalışan tüm DAppChains simgeleri, dijital varlıkları ve verileri Ethereum ve Loom DAppChains arasında aktarmanızı sağlar. LOOM belirtecini ömür boyu üyelik kartınız olarak Loom Network’teki her şeye düşünün.

Bir simge belirteci olarak bu işlev, simge yazılım lisans anahtarı olarak işlev gördüğünden çalışır. Bu bir ERC20 jetonudur ve Ethereum’da olduğundan dolayı bir Ethereum cüzdanında tutuyorsunuz. Her zaman bir varlığı Loom DAppChains’den Ethereum’a aktarmaya veya DAppChains arasında bir aktarımı tamamlamaya çalıştığınızda, dapp öncelikle LOOM jetonu bakiyenizi kontrol edecektir. En az 1 LOOM jetonunuz olduğu sürece, varlık aktarımı devam eder. Aksi halde, havale işlemini tamamlamadan önce en az bir jeton almanız gerekecektir.

Yazı yazıldıklarında, jetonlar $ 4.99’a kıyasla her biri 1,99 $ (0,003 ETH) olarak satıldı. MetaMask eklentisi ile Loom Network web sitesinden satın alabilirsiniz.

DelegateCall

DelegateCall , tamamen blockchain’e dayanan ve bir DAppChain ile çalışan bir Q & A web sitesidir. Bu, Loom Networks tarafından inşa edilen, ölçeklenebilir ve şimşek hızında çalışan bir ağ üzerinde çalışan Ethereum tarafından desteklenen gerçek simgeleri kullanan ilk DAppChain’dir. DelegateCall ile kullanıcılar basitçe sorular göndererek ve / veya cevaplayarak simgeleri kazanabilirler.

Temsilci Çağrısı

LOOM belirtecinin DelegateCall işlevine bir örnek vermek için, bir LOOM belirtecine sahip olarak, kazandığınız DelegateCall karma noktalarını Ethereum’a aktarabilirsiniz. Oradan, bunları ETH için satabilir ve jeton kazancınızı paraya dönüştürebilirsiniz.

Loomdaki diğer dApps

DelegateCall, Loom Network’ten ilk DAppChain olmasına rağmen, artık sadece bir tanesi değil. Dapps, Loom Network’ün çok yönlülüğünü gösteren bir dizi konuyu ve kullanım alanını kapsamaktadır.

Örneğin, CryptoZombies , kendi oyununuzu kodlama Ethereum dapps öğretmek için bir yol olarak sağlar. Oyunculara kendi kripto-koleksiyon oyunlarını yaratarak kendi akıllı sözleşmelerini Solidity ile yazmalarını öğretir. Şimdiye kadar yaklaşık 130.000 öğrenci var. Çok geçmeden, bu DAppChain, zombileri ana ağa aktarmanıza izin verecek, ardından bunları bir LOOM üyelik belirtecini tutarak ilgili bir tema ile başka oyunlara aktaracaktır. Ayrıca, dersi bitirenler için eğitim kanıtı sağlayanlar için gelecekteki jetona dayalı ödüller de olacaktır.

Cryptozombies

EthFiddle , kod snippet’lerini paylaşmak için tasarlanmış en üst düzeyde Solidity kod paylaşım sitesidir. 10,000’den fazla kullanıcıya sahiptir ve bu kullanıcıların web üzerinden tüm SolidWort kodlarını derlemek, test etmek ve çalıştırmasını sağlar. Geliştiriciler, kullanıcı dostu arayüzü hemen tanıdık bulacaklar.

ETH Fiddle

SolidityX , varsayılan olarak güvenli ve Solidity derleyen bir programlama dilidir. Solidity’nin bu üstünlüğü, bilinen tuzaklardan kaçınırken, dağıtım için Soliditeyi güvence altına almak için aşağıya doğrudur. Loom Network bunu güvenli ve ölçeklenebilir uygulamalara doğru pragmatik bir adım olarak görüyor.

Sağlamlık X

Loom Network ayrıca, Q2 2018’de piyasaya sürülecek üç farklı oyun geliştiriyor. Ağ, Loom SDK’nın kapalı beta’sına kabul edilen çeşitli ekiplerle birlikte çalışıyor ve ekipler, Loom’a ek bilgiler sunmaya çalışıyor. Zaman ilerledikçe, Loom Network daha fazla geliştiriciye daha fazla erişim sağlayacak ve LOOM jetonu sahipleri için mevcut olan dapp’leri genişletecektir.

Sonuç

Loom Network’ün yardımıyla geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamaları büyük çapta çalıştırabilir. Bu platform bir hizmet olarak Ethereum üzerine kurulmuş ve geliştiricilerin güvenlik ve güven ile ticari ölçekli hizmetlerin yürütülmesi için ihtiyaç duydukları bilgi işlem kaynakları ile birlikte DApp’ler oluşturmasını mümkün kılmaktadır. Loom Network’ün, gelecekte elde edilecek güçlü büyüme olasılığını göstererek, kullanışlılığını ve potansiyelini ortaya koyan, üzerinde inşa edilmiş birkaç dapp’i var.