Kripto Piyasasındaki 6 Milyar Dolarlık Gerilemeye Rağmen Bitcoin Fiyatı Sabit Kaldı

Bitcoin şu anda pazardaki altcoinlern bazıları önemli düşüşler yaşarken istikrar gösteriyor. 

Bitcoin 6.000$’ın Üzerinde Kaldı

BTC haftasonu 6.000 $ ‘lık fiyat değerlemesini korudu ve şu an 6.400 $’ ın üzerinde işlem görüyor. Basın zamanında olduğu gibi, piyasa kapitalizasyonuna dayalı bir numaralı kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 0,57 oranında artmıştır.

Geçenlerde, CoinCorner kurucu ortağı, BTC’nin yıl sonunda 15.000 $ ‘a çıkmadan önce 6.000 $’ ın üzerinde sabit kalacağını iddia etti . Madencilik maliyetinin 5.000 $ olduğuna inanan uzmanlar, balinaların fiyatın bu seviyenin altına kaymasına izin vermediğini düşünüyor. 

Pazartesi günü yayınlanan bir Ttweette eToro kıdemli analisti Mati Greenspan, son altı ay içinde Bitcoin’in sabit fiyat hareketine dikkat çekti. Greenspan’a göre, BTC’nin görünürdeki kararlılığı, popüler kripto paranın gerçekten de bir değer deposu olduğunun bir göstergesi.

Altcoin fiyatları 6 milyar dolarlık pazar düşüşü gösteryaşadıdi

Bitcoin fiyatı şu anda sabitken, altcoin piyasası son 24 saatlik işlem döneminde kırmızıdaki pek çok jetonla önemli bir geri çekilme yaşadı. Sabit jetonun (USDT) haricinde, ilk on altcoinin tümü, düşüş yaşadı.

Kaybedenler kulübünün lideri Ethereum, yüzde 4,5’lik bir düşüşle ikinci sıradaki kripto. 300 $ ‘ın üzerindeki her artış, hızlı bir geri çekme ile karşılandı. Basın zamanında ETH, 290 dolardan işlem görüyordu.

Diğer önemli ilk on altcoin arasında Bitcoin Cash -% 3.56, Cardano -% 3.41 ve IOTA -% 3.36 bulunmaktadır. Piyasa toplamda da düştü ve son 24 saatte toplam piyasa kapitalizasyonunda yaklaşık 6 milyar dolar kaybetti.

Bu kayıp, Bitcoin’e karşı altcoinlerde daha fazla pozisyon açmayı seçen tüccarlara bağlanabilir. İkincisi istikrarlı olarak, traderlar belki de herhangi bir altcoin fiyat artışlarından hızlı kazanç elde etmeye çalıştı.