Kripto Entegrasyonu Ardından Square ve eToro Kullanıcı Sayılarını 3’e Katladı

Kripto Entegrasyonu Ardından Square ve eToro Kullanıcı Sayılarını 3’e Katladı

Kripto pazarı şüphesiz eski sistemlere nüfuz etmeye başlamıştı, bu sayede ileriye dönük birkaç firma, bu aylara bu alanın içine girmeye başladı. Bu hamleler genellikle yüksek riskli olarak görülmekle birlikte, ana akım medya ve tüketiciler tarafından yayılan olumsuz imajın bir sonucu olarak, kripto-para birimlerini benimseyen firmalar, gerçekten de, büyüklerin dehşetine kadar, mükemmelleşti ve genişledi.

Bu sektörün emeklilik dönemine rağmen, finans teknolojisi (fintech) firmaları, kripto varlıklarını açık silahlarla kucakladı; Robinhood, Square , eToro ve Revolut gibi firmalar , yıllar boyunca kripto-para birimlerini ele geçirdi. Ve bu, geleneksel kurumlar için tehlikeli bir seçim olsa da, bazıları kripto ve fintech’in el ele gitmesi gerektiğini söylüyor, çünkü finans dünyasının bir sonraki döneminde büyük olasılıkla bir şekilde blok taşıt destekli dijital varlıkları bir şekilde ele alacak.

Rooke’un dikkat çeken en önemli örneği, Mayıs 2017’de Bitcoin satın alma yeteneklerini tanıtan ve daha sonra da kullanıcı tabanının o zamandan bu yana üç milyondan dokuz milyon kullanıcıya ulaştığı Square’in Cash mobil uygulamasıydı. Her ne kadar Cash’in büyümesi sadece Bitcoin özelliğine atfedilemese de, uygulama, söz konusu zaman dilimi içinde kriptolu olmayan genişleme manevralarının adil payını gördüğü için, naysayers, kripto uygulamasının yardım yerine uygulamanın performansına gerçekten zarar verdiğine inanmaktan vazgeçerdi onun gelişimi.

Olarak şiddetli olmasa da, Revolut, Robinhood ve eToro da Revolut ve durumunda eToro ve düşük ücret cryptocurrency ticaret durumunda bir Bitcoin CFD açıklanması sonrasında kendi kullanıcı sayılarında önemli artışlara gördü Robinhood . Bu durumun neden böyle olduğunu açıklayan araştırmacı, genellikle mobil merkezli platformların kullanım kolaylığı sağladı. Bu, kullanıcılara kripto özelliklerinden yararlanan baskın bir faktör olan ortalama Joe’yu sağlıyor. Rooke yazdı:

“Dalgalanmalar, birçok“ saf ”kripto değişiminin, yeni başlayan kullanıcılar için uygun olmayan veya son derece optimize edilmiş uygulamalar olarak kullanımı kolay olmayan bir sonucun sonucudur. Onlarda kripto-ticaret (fintech uygulamaları) devreye girdiğinde, daha önce bu konuyu takip eden insanlar aralarına katılmaya karar verdiler. Pazarlama ve iletişim çalışmaları da yeni kripto-özelliklerinin viral hale getirilmesine katkıda bulundu. ”

Kısacası, yaygın olarak tüketicilerin pazarladığı görünen dört uygulamada kripto-para birimi ticaret özelliklerinin tanıtılması, ilgili bireylerin ilk anlamlı adımlarını bu erken aşama pazarına almalarını sağlamıştır. Bu yüzden belki de dünya çapındaki evlat edinmenin anahtarı, gelişmiş platformların geliştirilmesi değil, kripto para birimlerine yatırım yapmayı kolaylaştıran, kullanımı kolay, erişilebilir ve düşük ücretli platformların yayılımıdır.

Ancak, bazıları Rooke’un analizini eleştirerek, Robinhood ve eToro’nun kendi ticari özellikleri aracılığıyla “fiziksel” kripto paralar sunmadığını ve ademi merkeziyetçilik ve kullanıcı mülkiyetindeki dijital varlıkların ethosunu ortadan kaldırdığını belirtti. Eleştiriye yanıt veren Rooke, bunun, “kripto uygulamalarının” konuştuğumuz gibi mücadele ettiği düşük seviyelerdeki kabul düzeyine değinirken, bu perakende odaklı platformların milyonlarca aktif kullanıcı olmasa bile binlerce görüyor olmasının altını çizdiğini yazdı. .

Umut, en sonunda Vitalik Buterin’in de belirttiği gibi , kripto varlıklarla ilgilenenlerin “gerçek ekonomik faaliyetlerin gerçek uygulamaları” na katılmalarını sağlamaktır.