Kripto Destekçisi Elad Roisman SEC Komiseri Olarak Atandı

Kripto Destekçisi Elad Roisman SEC Komiseri Olarak Atandı

ABD Senatosu, Elad Roisman’ı 5 Eylül 2018 tarihli oturumda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyesi olarak doğruladı. Bu karar, Komite içindeki tüm koltukları tamamlamak için gereken beş üyeyi tamamladı.

Cryptocurrencies Tutar Fonları Soruları Yükseltti, SEC Söylüyor37 yaşındaki Bay Roisman, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nde birkaç yıl boyunca baş danışman olarak görev yaptıktan sonra komiser olarak onaylandı.

Cumhuriyetçi aday Roisman, Haziran ayı boyunca Beyaz Saray tarafından Senato’ya aday gösterildi. Daha sonra 23 Ağustos 2018’de Senato Bankacılık Komitesi adayı onayladı ve dün pozisyonu etkili bir şekilde aldığını teyit etti.

Roisman, bu yaz başında SEC’de görevinden istifa eden Cumhuriyetçi bir komisyon üyesi olan Michael S. Piwowar’ın yerini aldı ve Milken Enstitüsü’nde mali piyasalar için merkez yöneticisi olarak görev aldı.

Roisman’ın önünde birkaç önemli zorluğu var. Önemli bir rol oynayacağı en kritik kararlardan 2’si, stok komisyoncuları ve müşterileri arasındaki ilişkiyi düzenleyen yeni kurallar ve yönetmelikler ile ilgili olduğu gibi, SEC’in kripto para birimleriyle ilgili vizyonunu ve olasılığını “yenilemek” ile ilgilidir. kripto para karşılığı ETF’lerin onaylanması.

Elad Roisman, bir kripto duruşuyla ilişkilendirilmiştir. SEC içindeki rolünün, Comm Hester Peirce’nin finansal piyasaları kripto para dünyalarına açma girişimini desteklemesi bekleniyor.

Temmuz ayında bir Senato Bankacılık Komitesi duruşmasında konuşan Sayın Roisman, ICO ve blockchain teknolojilerine ilişkin düşünce tarzını dile getirdi ( dakika 14:00 ). Mali uzman için SEC, “bu yeni zorluklara adil ve şeffaf bir şekilde yaklaşmalı” ve “yeni kurallara uyum sağlamak için kurallarını, yönetmeliklerini ve yönergelerini incelemeye ve yeniden incelemeye” ihtiyaç duyuyor. “evrimleşmiş” pazar:

“ABD sermaye piyasaları dünyanın kıskançlığıdır ve SEC’in bu konudaki rolünün önemi abartılamaz. Tarih boyunca, özel atananlar ve SEC personeli, pazarlarımız büyüdükçe ve geliştikçe, güveni korumak için çalışmışlardır.

Bunu devam ettirmek için SEC’in, SEC’in görevini yerine getirmeyi amaçladığı şekilde çalıştıklarından emin olmak için kurallarını, yönetmeliklerini ve yönergelerini incelemeli ve yeniden gözden geçirmelidir.

Bu son zamanlarda veri koruma ve siber güvenlik gibi alanlarda ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra, ilk para teklifleri ve blok zinciri gibi yeni yatırımların ve teknolojilerin ortaya çıkması da ortaya çıkmıştır.

SEC’in bu yeni zorluklara adil ve şeffaf bir şekilde yaklaşması, piyasalara ve yatırımcılara açıklık ve kesinlik kazandırması ve piyasa katılımcılarını sorumlu tutan yasa ve yönetmeliklerin uygulanması şarttır. ”

Roisman Sat

Crypto Traders için Güzel Bir Panorama

Elad Roisman’ın onayı ile SEC’in, 3 tanesi kripto para piyasasını uygun gözlerle gören beş üyesi olacaktı. Komisyonun yapılandırması şöyle olurdu: Jay Clayton (anti), Robert Jackson, Jr. (pro), Hester Peirce (pro) ve Elad Roisman (pro). Beşinci, Bayan Kara Stein Aralık ayı boyunca hizmet veremez. Bloomberg’e göre , halefi, eski yardımcısı olan Bayan Allison Herren Lee olabilir.

Bay Roisman’ın onayı ile bir Bitcoin ETF çok mümkün. Şimdiye kadar, piyasalar önemli bir tepki göstermemiştir, ancak temel analiz konusunda hevesli olanlar için bu haber gelecekteki yatırımlar için özellikle önemlidir.