Kolombiya Kripto-Startuplara Vergi İndirimi Sağlayacak

Kolombiya Kripto-Startuplara Vergi İndirimi Sağlayacak

Kolombiya Cumhurbaşkanı İvan Duque, hükümet eylemlerinde sahteciliği azaltmak için gerekli güvenlik ve şeffaflığı garanti altına almak için blok zincir teknolojilerini kullanarak Uribizm ile bağlantılı yolsuzluk imajını yenilemeye istekli görünüyor.

Kolombiyalı gazetesi El Tiempo tarafından bildirildiği üzere , Bay Duque, yolsuzlukla mücadele çözümleri olarak DLT’lerin tanıtımı konusunda iyimserdi:

“Duque için sağlam bir teknoloji sektörü güvenlik, sağlık, adalet ve hatta yolsuzlukla mücadele gibi alanları güçlendirecektir. Bu son alanda şunları söyledi: “Eğer yolsuzluğun üstesinden gelmek istiyorsak, teknoloji araçsal olabilir” ve kamu kaynaklarının izlenmesi ve kaynakların yönetiminde anormalliklerin tespit edilmesi için blok zincir ve yapay zeka gibi araçlar önerildi. ”

Kripto-Startupları için daha az vergi!

Cartagena’daki 33. Andicom Kongresi’nin kurulmasında cumhurbaşkanı, Kolombiya’nın teknolojik hizmetlerin kalitesiyle ilgili gerçek statüsüyle ilgili bazı kilit noktaları geliştirmek için iddialı bir plan taslağı çizdi.

Kolombiya’yı teknoloji dünyasında referans ülkeye çevirme konusundaki “takıntısında”, yönetimindeki ilk adımlardan birinin özel yatırım sektörünü deregüle etmek olacağını söyledi.

Duque için, “kamu sektörü ve özel yatırım arasındaki bir evlilik” ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmak için gereklidir:

“Ne tür bir regülatör istediğimizi tanımlamalıyız ve enine inovasyon ihtiyacını anlayan tek, modern bir düzenleyiciye doğru hareket etmeliyiz”.

Duque Odaklı Daha İyi Hizmetler

Ivan Duque ayrıca, ülkedeki internet bağlantısının yanı sıra ağ kapsamını da iyileştirmeyi umduğunu söyledi. En dezavantajlı sektörlerin bu tür bir teknolojiye erişimi hakkında yorum yapmadı, ancak hizmet kalitesinin başkan olarak önceliği olacağını vurguladı:

“Yıllardır sektördeki zorluklarımızı ve bağlantı olanaklarımızı anlamaya çalışmaktayız… Her şeyden önce, tek bir düzenleyici ile basitleştirmeyi görmekten mutluluk duyuyoruz. Öte yandan, antenleri kullanma iznini, altyapının yerleşmesini ve yatırımlarımızda güvence altına alınmasını öngören yatırımın teşvik edilmesi ”.

Duque hükümeti, vatandaşların yaşam kalitesini ve hükümetin etkinliğini geliştirmek için bir teknoloji aracı olarak teknolojinin kullanımını teşvik etmeye odaklanmış durumda.