Kamerun Kendi Kripto Para Birimini Oluşturuyor

Afrika’daki Kamerun ülkesi, 2018’den beri kendi kripto para birimini yaratmayı hedefliyor ve şimdi bu konuda yeni gelişmeler var .

Para birimi, ülkenin devam etmekte olan “ayrılıkçı hareket”in bir adımıdır. Yetkililer bir süredir bir Frankofon hükümetinden kendilerini kurtarmak için çalışıyorlar ve bu yeni kripto para birimi Kamerun halkına daha fazla finansal bağımsızlık edinme şansı verecek.

Para olarak bilinir AmbaCoin bölge olarak bilinen bakıyor ne Ambazonia Federal Cumhuriyeti (Güney Kamerun), adını,. Yaklaşık 20.000 bireysel para birimi , para biriminin 100 milyon jetonluk ön satışının Kasım 2018’de başlamasından bu yana zaten satılmış ve satın alınmıştır. Küçük bir rakamdır, ancak bir süredir uygun finansmandan mahrum bırakılmış insanlar için çok katıdır. ileri git.

Yeni Bir Para Türü

İlk madeni para teklifi (ICO) Noel Arifesinden beri devam ediyor, bu da kalan paraları satmak için hala çok zaman olduğu anlamına geliyor. Yaratıcılar, ülkenin “zengin doğal kaynakları” tarafından desteklendiğini iddia ediyor, ancak tam olarak ne anlama geldiği belli değil. Yazma sırasında, bir AmbaCoin yaklaşık 25 sent USD satıyor. Ek olarak, varlığın tamamen “ulus destekli” olması planlanıyor. AmbaCoin ayrıca Ethereum blockchain üzerinden inşa edildi ve bu da resmi bir ERC-20 belirteci yaptı.

Para birimi arkasındaki teknoloji uzmanları, geliştiriciler ve alimler tamamen isimsiz kalmaya devam etse de, madeni para bazı ayrılıkçıların ve ayrılıkçıların dikkatini ve desteğini kazanmış olsa da. Federal Ambazonia Cumhuriyeti iletişim ve bilgi teknolojileri sekreteri Chris Anu – Facebook’a para birimini temsil eden bir bono göndermek için bile aldı ve “Oraya gidiyoruz millet” dedi.

İşleri “Kararlı” Yapmak

Tam bağımsızlığı elde edildikten sonra ulus için geleneksel bir fiat para birimi yaratma planları da var. Bu daha sonra dijital varlığı doğal olarak sabit bir jeton haline getirecek ve oynaklığa karşı güç verecek AmbaCoin’e bağlanacak ve vahşi fiyat bir bitcoin ve Ethereum gibi en büyük dijital ödeme para birimleri arasında tanıklık edecek. Sakinler, şu anda Kamerun’un kullandığı Orta Afrika Frangı’ndan (CFA) kurtulmak istiyor.

Ancak en büyük sorunlardan biri, bölgeyi destekleyen para ve finansal kaynakların çoğunun ayrılıkçılara erişimi sınırlandırmak isteyen bir Frankofon hükümeti tarafından kontrol edilmesidir. Yeni madeni para durumu için geliştiriciler:

“Diasporadaki sayısız Ambazonyalılar ve başarılı bir Ambazonia görmek isteyen diğer paydaşlar, yönetim kuruluna doğrudan yabancı yatırım sağlamada yardımcı olamıyor” dedi.

Birçok ülke, başka ülkelerden deneyimledikleri finansal kaynaklardan kendilerini kurtarmaya çalışıyor. Örneğin, İran uzun zamandır bunu potansiyel olarak Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri tarafından uygulanan yaptırımlardan kurtarabilecek ulusal olarak tanınan bir şifreleme para biriminin tartışılması ve potansiyel olarak inşa edilmesi sürecinde olmuştur.

Bu, İran’ın her zaman kripto ile “en temiz” ilişkiye sahip olmadığı anlamında ilginç, ve bu yeni madalyonun yaratılmasında bile, İran bitcoin, Ethereum ve diğer ana varlıkların kullanımını engelleyerek herhangi bir rekabeti durdurmayı hedefliyor. .

Buna ek olarak, Venezüella , 2018’in başlarında petro madeni parasını çıkardı. Ülkenin birçok petrol rezervi ile desteklendiği iddia edilen para birimi, ülkenin Venezüella ulusal fiat para birimi olan Bolivar’ın kitlesel enflasyonunu takiben ülkenin zorlu ekonomisine yardımcı olması için tasarlandı.

Maalesef, petro, resmi raporunda yer alan petrol rezervlerinden bahsedilmemesine kadar ICO’su ile ne kadar yapıldığına dair resmi lansmanından bu yana tartışmalarla doludur. ABD Başkanı Donald J. Trump, Amerikalıların kurban edilmesini engellemek için petro ticaretinde ve satışta yasak getirdi.