Justin Sun, Tron, Ethereum ve Bitcoin’den Çok Daha Ademi Merkeziyetçi

Justin Sun, Tron, Ethereum ve Bitcoin’den Çok Daha Ademi Merkeziyetçi

Justin Sun’un TRX’e destek olmak için büyük çaba sarf ettiği bilinmektedir. Justin, Tron Vakfı’nın kurucusu ve CEO’sudur. Tron Sanal Makinesi’nin lansmanında yaptığı son açıklamasında Justin, ademi merkeziyet konusu söz konusu olduğunda, Tron’un hem Bitcoin hem de Ethereum’a karşı çok daha önde olduğunu iddia etti.

Daha da açıklamak gerekirse, Justin, iddiasının ana sebebinin, Bitcoin ve Ethereum’un madencilik gücünün büyük bir madencilik havuzunun kontrolü altında olduğunu ve Tron ağının iki Bu açıdan kriptolar. Tron ile Süper Temsilciler’in çekimleri söylediğine dikkat çekti.

Tron ağı dünyanın her yerinden 27 seçilmiş SR’ye sahiptir ve hepsinin eşit oy hakkı vardır. Tron Vakfı seçimlere müdahale etmiyor ve hatta katılmıyor. Bu, kuruluşun ağında herhangi bir sert kavrama olmadığını öne sürüyor. Temel olarak, bu ademi merkeziyetçilik her şeydir.

Noktasını daha iyi anlayabilmek için Justin, Süper Temsilciler’in blok üretmekte başarısız olursa Tron’un ağ temsilcileri olarak indirileceğini ve feshedileceğini söyledi. Ayrıca bu tür senaryoların daha önce gerçekleştiğine de işaret etti. Şu anda ABD’de 14, Çin’de 7 ve Vietnam, Romanya, Güney Afrika, Brezilya, Güney Kore ve Almanya için 14 adet SR var. Şimdi SR pozisyonlarına itiraz eden yaklaşık 100 aday var. Sesameseed paketi yönlendiriyor.

Seçilmiş 27 SR, bütün Tron topluluğunu temsil eder ve Tron ağı içindeki genel yönetim yapısında büyük bir rol üstlenir. Ağın koruyucuları olarak görev yapmanın yanı sıra hesaplama ve doğrulama görevlerini de gerçekleştirirler.

SR’lerini iyi motive etmek için, Tron Vakfı iyi performans gösteren SR’lere sahip olacak. Kazananlara kupa verilecek ve kazanan anın iyi anılarını korumak için onlar hakkında duyurular yapılacaktır. Daha önce yapılan bir açıklamada, Justin Sun, ödüllerin ilk kez seçilen SR’lere ve 30 günden uzun süredir sürekli olarak seçilenlere verileceğini söyledi.