JUR ICO: Ademi Merkezi Uyuşmazlık Çözüm Platformu

JUR , anlaşmazlıkları mahkemede çözmek için alacakları maliyetin bir kısmının çözülmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış basit bir blockchain tabanlı platformdur. Sistem, insanların sözleşmesel yükümlülüklere nasıl davrandığını değiştirmek için blok zincirleme teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda fikir birliğine dayanan ilk Uyuşmazlık Çözüm Platformudur.

JUR’un temel işlevi kullanım için ücretsizdir. Bu teknoloji sayesinde, kullanıcılar akıllı bir yasal anlaşma oluşturabilir, güvenli bir emanet depozitosu oluşturabilir, bir anlaşmayı güvenli bir şekilde geri çekebilir ve sözleşmesel uyuşmazlıkları çözebilir. JUR, her anlaşmazlığı taraflar arasında neredeyse sıfır maliyetle her anlaşmazlığı sadece 24 saat içinde çözecektir. JUR ayrıca blok zincirleme teknolojisi sayesinde emanet depolarının, ödeme ödemelerinin ve yasal anlaşmaların güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Kararlar JUR ile Nasıl Verilir?

JUR’daki kararlar adil olacak şekilde tasarlanmıştır. Uyuşmazlık Çözümü sistemi, ön yargı, oybirliği temelli oylama ve nitelikli bir hukuk topluluğu ilkeleri üzerine kurulmuştur.

Bir kullanıcı bir anlaşmazlık açabilir ve daha sonra, o anlaşmazlığı kimin kazandığı üzerine oracles oylayarak, oy veren en çok oyu alır. Bir anlaşmazlık çözümünde, sözleşmeden gelen para otomatik olarak kazananın lehine hareket eder.

JUR, ICO’lara nasıl yardımcı olabilir?

JUR’un işlevlerinden biri, yatırımlar da dahil olmak üzere ICO’larla ilgili işlemlere ve sözleşmelere yardımcı olma yeteneğidir. Blockchain girişimcileri, bir ICO lansmanı için yasal ve finansal altyapıyı yönetirken aracıları kesmek için JUR’u kullanabilirler. JUR kullanıcılarının faydalanabileceği ICO’lar için ilgili hizmetler, akıllı sözleşmeler, yatırım emanetleri ve borçlanma içeren OTC işlemleriyle uygulanan kilometre taşı tabanlı yatırımları içerir.

İşlevsellik

JUR’un yapısı, blok zincirinin kullanımıyla yasal çalışmaları çok daha erişilebilir ve uygun maliyetli hale getirir. Bir kişi ya da bir işin tartışılması olsun, geleneksel davaların maliyeti, söz konusu kişiye, zaman ve para açısından güçlü bir yük getirebilir. Yasal bir blockchain platformu olarak JUR, akıllı sözleşmeler ve akıllı, güvenilir anlaşmazlık yönetimi ile bunu değiştirir.

JUR, günlük etkinliklerle nasıl yardımcı olabilir?

JUR kullanımı, kullanıcıların günlük aktiviteleri için platformu kullanabilecekleri kadar basittir. JUR ile ilgili akıllı sözleşmelerin uygulanması ve yürütülmesi basittir; ortalama kişinin platformu merkezi bir hâkim ve jüri olarak blok taşını temel alan ve toplum tarafından desteklenen işlevlerinden faydalanmasına izin vermesine izin verir. JUR’un arkasındaki ekip, söz konusu ortam ve taraflardan bağımsız olarak, yasal bir çalışma yürütmenin modern bir yöntemi olarak görüyor. Bireysel serbest çalışanlardan işletmelere herkes JUR kullanabilir.

JUR Platformu

JUR, Paylaşım Ekonomisi Platformlarını Kullananlara Nasıl Yardımcı Olabilir?

Paylaşım ekonomisi platformlarının yükselişi ile, kullanıcıların anlaşmazlıkları güvenilir bir şekilde yönetmenin bir yoluna ihtiyaçları vardır. JUR, bu boşluğu doldurmak için Freelancer, Fiverr ve Upwork gibi web sitelerinin anlaşmazlıkları yönetmesi için bir yol sunuyor. Şirketler aynı zamanda platformun anlaşmazlık yönetimi yeteneklerinden yararlanmak için JUR API’yı kullanabilecekler.

JUR’un Potansiyel Kullanımları Nelerdir?

Fikri mülkiyet hakları ticareti gibi JUR’un diğer birçok potansiyel uygulaması vardır; tekneler ve arabalar gibi kayıtlı ticari mallar; ve sosyal medyada sahte haber sorununu çözme. İşletmeler, kendileri ve müşterileri için bir yol sunarak ödeme yapmayan müşterileri işlemek için JUR’u kullanabilir ve ardından otomatik cezalar içeren bağlayıcı akıllı sözleşmeler kullanabilirler.

JUR için birkaç benzer platform daha var, fakat JUR kalabalıktan uzak duruyor. Örneğin, Augur ve Gnosis de bir oylama sistemi kullanıyor, ancak JUR biraz daha ayrıntılı ve küçük olayları incelemek için daha uygulanabilir. Buna ek olarak, JUR iki alternatif arasında görüş alışverişi yapmak için kullanılabilir, ancak ekip çoğu zaman uyuşmazlıkların çözümü için kullanıldığını görmektedir. Sözleşmeleri kullanması açısından JUR, LegalZoom ve Roket Avukatı gibi platformlarla daha yakından karşılaştırılabilir, ancak geleneksel yöntemlerin yerine blok zincirinin kullanılması ve uyuşmazlık çözümünün geliştirilmesi ile mümkündür.

Uyuşmazlık çözümü için hiçbir şey yapmamaya rağmen, JUR’un iş modeli kar elde etmek için tasarlandı. Bu, premium işlevselliği ve yüksek hacimli kullanımı sayesinde mümkündür. Hacim açısından, JUR kullanıcıları her ay bir ücret karşılığında daha fazla anlaşma ekleyebilmek için ücretsiz üç anlaşma yönetimi alırlar.

JUR ayrıca Akıllı Sözleşme Oluşturucu ve uzmanların akıllı yasal anlaşma şablonları oluşturmasına olanak tanıyan diğer araçları da sunar. Uzmanlar daha sonra bunları JUR Marketplace’de satabilirler. Şablonun arkasındaki uzmanlar bir kazanç sağlayacak olsa da, JUR ayrıca her anlaşmadan küçük bir ücret talep edecek ve başka bir gelir akışı yaratacaktır.

İş modeli

JUR çekirdek işlevselliği için bir API aboneliği seçeneği de vardır. Son olarak JUR, JUR jetonlarının aksine, sabit paralarla emanet mevduat yapma ve her depozito için küçük bir ücret alma olanağını sunar.

JUR Yol Haritası

JUR fikri, 2017 yılının 3. çeyreğinde tasarlandı. 4. çeyrekte proje, beyaz kağıt 1.0 ve odak gruplarını oluşturdu. Bu aynı zamanda özel bir alfa sürümüne, erken yatırımlara, şirkete dahil olduklarında ve takım binasında çalıştılar. 2018 yılının Q1’i tohumluk turunu ve patenti gördü. Q2’de ekip geçici bir web sitesi ve beyaz kağıt v.1.0 oluşturdu, blok ittifak ile çalıştı ve Güneydoğu Asya ve Asya için iş geliştirme yaptı.

Yol Haritası

Q3’te, JUR yeni bir web sitesine, beyaz kağıda v.2.0’a ve teknik kağıda sahip olacak. Q4 MVP sürümünü ve ICO’yu görecek. Bu aynı zamanda geliştiriciler açık oylama sistemini test etmeye başlayacaklar.

Sonuç

JUR, uzlaşma mekanizmaları aracılığıyla uyuşmazlık çözümü sunmak için blockchain teknolojisinin gücünü kullanan bir platformdur. Kullanıcılar, her ay kullanıcı başına birkaç ücretsiz sözleşme ile, nominal ücret karşılığında 24 saat içinde bir çözünürlük alabilirler. JUR için, işletmelerden günlük etkileşimlere kadar geniş bir yelpazede uygulamalar var, proje için büyük bir potansiyel var.

Bağlantılar