Japon Kripto Birliği, Özdenetim İçin Birleşti

Japonya’daki kripto endüstrisi, geçen ayki yarım milyon dolar Coincheck soygunundan hala dert yanıyor. Tarihteki en büyük dijital para dolandıırcılıklarından birinin yankısı geniş bir kitleye ulaştı. Şu anda dünyanın en şifreleme dostu ulusunun güvencesi ve düzenlenmesi için daha fazla çağrı yapıldı. Hükümetin ağır yaklaşması nedeniyle, Japonya’nın önde gelen kriptokrasi derneklerinden ikisi, ekosistemi kendi kendini düzenleme yönünde birleşmek üzereler.

Devlet kısıtlamaları üzerinde kendi kendini düzenleme

Kaynaklara göre, Japonya’nın iki şifreleme endüstrisi grubu kendi kendini düzenleyen bir organ oluşturmak için görüşmelerde bulunyor. Japan Blockchain Association ve Japan Cryptocurrency Business Association’ın tüccarları ve yatırımcıları korumak için daha fazla güvenlik önlemi uygulamak amacıyla Nisan başında birleşmeleri bekleniyor.

Birleşim, her iki örgütün başkanlarını bir özdenetim organına yeniden atayacak, ancak henüz kesin bir karar alınmadı.

Coincheck’in kesilmesi, Japonya’nın kripto ekosisteminde birtakım kusurlar ortaya koydu ancak hükümet, komşu Çin’de olduğu gibi ağır bir yaklaşım benimsemek yerine, daha proaktif ve yapıcı çözümler aranıyor.

Japonya yol açar

Güneydoğu Asya ülkesi, geçen ay küresel kripto para ticaretin % 50’sinden fazlasının Yen’de yapıldığını bildirdi. Analitik web sitesi Coinhills’e göre, Japon borsası bitFlyer, günlük Bitcoin ticareti için en iyi borsa ve son 24 saat içinde işlem gören BTC 314.000’in üzerinde. Güney Kore gibi Japonya birçok kirpto para borsasına sahip ve vatandaşları ticarette serbestler; bu ülkeler kripto parayı yasal görüyor ve herhangi bir karanlık amaçla kripto para birimi kullanılmamasını şart koşuyorlar.

Leave a comment