Japon e-ticaret Devi DMM, Kripto Madenciliğinden Çekiliyor

Japon e-ticaret devi DMM.com’un, 2018’in başındaki operasyonunu kurmasından yalnızca aylar sonra, ülkedeki kripto-para birimi madencilik işini geri çekme sürecinde olduğu bildiriliyor.

30 Aralık’ta Nikkei’de yayınlanan rapora göre,  söz konusu genel kripto düşüşü, maden işletmesi için karlılığın bozulmasına yol açtı. DMM, Eylül ayında madenciliten çekilmeye karar verdi.

Raporda, madencilik makinelerinin satışı da dahil olmak üzere geri çekilme sürecinin 2019’un ilk yarısına kadar devam edebileceğini sözlerine ekledi. Japonya’daki 16 lisanslı işlem platformundan biri olan Ocak 2018.

Eylül 2017’de, DMM , 2018’de dünyanın en büyük 10 maden çiftliğinden biri olmak ve sonunda en üstteki üç sıralamaya çıkmayı hedefleyen bir madencilik çiftliği kurma planını duyurdu .

Raporda, daha sonra, iş 2018’den bu yana Ishikawa’nın başkenti Kanazawa’da bitcoin, ethereum ve litecoin gibi kripto para birimleri incelemeye başladığını söyledi.

Haber, Japon internet devi GDO’nun 35.5 milyar yen (ya da 321.6 milyon $) “olağanüstü zarar” kaydettikten sonra, yeni nesil bitcoin madencilik makinelerini yapma işini durduracağını açıkladı .

25 Aralık’ta, DMM , DMM Bitcoin’deki alım satım hizmetlerini iyileştirmeye odaklanmak için Cointap adında başka bir kripto para birimi alım satım platformunu başlatma planını da düşüreceğini açıkladı .