IvyKoin (IVY) Nedir?

IvyKoin (IVY) Nedir?

IvyKoin (IVY), know-your-customer (KYC) ve know-your-transaction (KYT) standartlarını blockchain teknolojisinin doğal hızı ve güvenliği ile birleştirmeyi amaçlayan bir cryptocurrency belirtecidir. ABD’de cryptocurrency düzenlemesi söz konusu olduğunda önemli bir bağlantı noktası, hem KYC hem de KYT protokollerinin olmamasıdır. Ivy, bu protokolleri kendi bünyesine dahil eder ve bu yetenekleri Bitcoin gibi başka şifrelemeyi transfer etmek isteyen bireylere ve kurumlara borç verir.

IvyKoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin’i değiştirmek isteyen iki taraf önce Ivy ağına kayıt yapar ve KYC şartlarını yerine getirir. Gönderen varlık daha sonra alıcıya, Ivy ağından belirli bir miktar kripto para birimi – örneğin, 100 ABD Doları’na dönüştürülecek – Bitcoin göndermeyi planladığını bildirir. Potansiyel alıcı, bankacılık ve devlet düzenleyici gereklilikler tarafından öngörüldüğü şekilde, gerekli KYT bilgilerini sağlar. Daha sonra gönderici, 100 Bitcoin’i IvyKoin’e dönüştürerek, kaymayı önlemek için 10 dakika fiyatını kilitler. İlgili KYC ve KYT verileri Ivy ile birlikte doğrulama ve transfer için Ivy ağına iletilir. İlgili tüm taraflar, bekleyen işlem – gönderici, alıcı ve ilgili banka veya devlet kuruluşunun şeffaf bir görünümünü sunmaktadır.

Ana Finansal Fırsat Nedir?

Ivy’nin ekibi, döviz transfer piyasasını hem geleneksel hem de eski kripto-para birimi teklifleri tarafından tehlikeli olarak yetersiz görüldüğünü düşünüyor. Dahası, pazar muazzam – ve büyüyor.

Geliştiriciler beyaz kağıtlarında “Küresel finansal kurum ödemeleri önemlidir” dedi. “Bir platform, SWIFT, her gün dünya çapında yaklaşık 5 trilyon doların veya yılda 1,25 katrilyonun transferini yönetiyor.”

Bu rakamı perspektife koymak için, küresel türev piyasada yaklaşık 1.2 katrilyonluk bir değer olduğu tahmin ediliyor. Dünya gezegeninde yaklaşık 1 katrilyon karınca vardır.

Ivy, rakibi Ripple’in piyasa kapısını yenme potansiyeli olan “mavi gökyüzü” konumunda kendini görüyor. Mayıs 2018 itibariyle, Ripple’in piyasa değeri 30 milyar dolardan fazla idi.

Geliştiriciler, “Bu para birimlerinin avantajları ve potansiyeli iyi bilinse de, anonimlik, kripto para içeren işlemleri destekleyen finansal kuruluşların eksikliği olduğu için daha geniş bir ana akım benimsemesini engelledi” dedi. “Küresel bankacılık ve finans endüstrisinde bu destek eksikliğinin temel nedeni, anonimlik ile tutarsız olan bazı işlem bilgilerini gerektiren geçerli yönetmeliktir. Simgeler, finans kurumlarıyla yapılan işlemlere yönelik bir blockchain tabanlı cryptocurrency olacak ve SWIFT protokolü, CHIPS ve Fedwire gibi mevcut temel ödeme sistemleri de dahil olmak üzere, yerleşik ödeme ağlarına kıyasla daha fazla KYT ve KYC bilgisini ödemeler içine katmaktadır. ”

Ekip

Ivy’nin başkanı Gary Fan. Ivy ile hizmetinden önce Fan, stratejinin kıdemli başkan yardımcısıydı ve 100 milyar dolarlık varlığa sahip küresel bir bankanın ABD kanadı için tüketici kredisi başkanıydı.

Fan’ın baş teknoloji sorumlusu Michael Beck. Beck, bir Fortune 500 sağlık şirketi için öncü kuruluş mimarı olarak hizmet vermiş ve çeşitli finansal riskten korunma fonlarında mimarlık, geliştirme ve yönetici teknolojik rolleri üstlenmiştir. Beck, beş hak yönetimi ve bilgi güvenliği patentine sahiptir.

IvyKoin Takımı

Ivy ayrıca güçlü bir geliştirici ve danışman ekibine sahip, burada Ivy web sitesinde takım hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Geleneksel Sınır Ötesi Ödeme Sistemleri Üzerinden IvyKoin’in Avantajı Nedir?

Ivy, ulusal paralar boyunca hareket eden para ile ilgili düzenleyici gereksinimleri, blok zincirinin hızı ve güvenliği ile birleştirir. İşlemlerin, KYC verilerinin ve KYT verilerinin devredilemeyen kayıtları, yardımcı veya eşzamanlı süreçlerle ele alınmak yerine, gönderme süreci tarafından yaratılır. Bu, gömülü verilerin her zaman fonlarla birlikte sunulduğu anlamına gelir; Bu iki blokchakin kriptografik sistemi ile bağlantılıdır. Bir cüzdanı, sahibinin sürücü ehliyetine kalıcı olarak yapıştırılmış olarak teslim etmek gibi.

IvyKoin Avantajları

Ivy, para yönetimini daha kolay hale getirmek için mevcut muhasebe yazılımı ile entegre olmayı vaat ediyor ve benzersiz veri yerleştirme süreci, geçmiş işlemlerin tüm ilgili bilgilerinin gözden geçirilmesini kolaylaştırıyor.

Ripple (XRP), küresel para yönetimi sisteminde benzer bir rol oynasa da, Ivy’nin geliştiricileri, ürünlerinin eski ve daha büyük – kripto para biriminde teknolojik bir sıçrama olduğunu düşünüyor.

Dalgalanma yerel olarak KYC veya KYT verilerini işlemleriyle birlikte içermez, dolayısıyla taşınmakta olan gerçek fonlarla yakından ilişkili değildir. Dalgacık, bir blockchain teknolojisinin olabileceği kadar merkezileştirilmişken, Ivy daha kamusal ve kamu piyasalarına karşı duyarlı. Bu aynı zamanda doğrulama sisteminin daha merkezsiz olduğu anlamına gelir, bu nedenle ağ büyüdükçe Ripple üzerinde bir hız avantajı sağlayabilir.

KYT

IvyKoin Pazarı

Ivy (IVY) Ocak / Şubat ayında 0,10 dolarlık bir satış fiyatı ile nihayetinde 20 milyon dolarlık özel bir satış gerçekleştirdi. Mart ayında 1,610,924,200 jeton üretti. Sarmaşık olduğu anda işlem üzerinde Idex ve yakında diğer exchange’lerde satışa sunulacak.

IvyKoin’in Yol Haritası

Ivy’nin geliştiricileri, iki ana aşamada 2018’i Ivy Projesi’ni bir büyüme ve konsolidasyon yılı haline getirmeyi planlıyorlar.

Geliştiriciler, “Ivy Network’ün geliştirilmesinin 1. safhasında, ödemeler doğrudan ACH veya tel gibi eski bankalararası ödeme yöntemleri aracılığıyla şirketten alınmaktadır” diye yazdı. “Aşama 2’de, bankalar ağda özel IVYB transferlerini kolaylaştıran Ivy ağ doğrulayıcılarından ve orada tuttukları hesaplar yoluyla üye finansal kuruluşlara doğrudan ve doğrudan ödemelerden ödeme almaktadır.”

Yol Haritası

Bu iki aşama, Ivy ağının yaşayabilirliğinin canlı kanıtıdır. 2019 yılına kadar şirket, geçerli tüm fiat ve kripto para birimi dönüşümlerini canlı olarak almayı planlıyor. Ayrıca, 2019 yılına kadar Ivy, fon / veri konteynırları için işletme yetkisine sahip olmayı ve ilk mali aracılarını getirmeye başlamayı umuyor.