İşletmelere yönelik Bitcoin E-Ticaret Hizmetleri

Herhangi bir para biriminin işlevinin büyük bir kısmı mal alım satımı için bir yöntem sunmaktır. Bitcoin gibi kripto para birimleri, düşük ücretler ve hızlı işlemlerle Internet üzerinden para harcamak için özellikle uygundur. Ödemeler için mevcut seçeneklerin sayısı ve işlevi arttığı için giderek artan sayıda işletme sayısal para birimi kabul etmektedir.

Farkına varmak

Eğer bitcoini ödwme yöntemi olarak kabul ederseniz, bu gerçeği bir işaretle kamuya bildirmeniz gerekir. Elbette kendi işaretinizi yapabilir veya bitcoin wiki’den ‘burada bitcoin kabul edilir’ işaretini alabilirsiniz.

DIY ödemeleri

Eğer web sitenizin tam kontrolünü edinmek isterseniz ve bazı kodlama becerileriniz varsa, müşterilerin akıllı telefon kameralarıyla taramak için m-cüzdan adresini veya QR kodlarını göndererek Bitcoin kabul edebilirsiniz.

Kendi ödeme arayüzünüzü programlıyorsanız, müşterilerinizin yanı sıra gizliliğinizi istila edebilecek “küf analizine” karşı savunmak için sürekli yeni m-cüzdan adresleri oluşturması gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte yardımcı olabilecek bir açık kaynak yazılım kütüphanesi Pywallet’tir. Ayrıca, daha hızlı işlemlerin yararı ile küf analizinin gizlenmesini önlemeye yardımcı olmak için zincir dışı işlemleri kullanabilirsiniz.

Üçüncü taraf ödeme işlemcileri

Neyse ki, kodlayıcılar için, web sitenize Bitcoin e-ticareti entegre edecek araçlar sunan birçok şifreleme önleme ödeme işlemcisi bulunmaktadır. Bitcoin ödeme işleminde daha kurulmuş şirketlerin bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Coinbase

Coinbase, bir ücret ödeme işlemcisidir. Şirket web sitenize ödeme düğmeleri eklemek için bir HTML widgeti ve WordPress, WooCommerce, Megento ve ZenCart için eklentiler sunmaktadır. Ancak şu an sadece ABD banka hesaplarını bir fon kaynağı olarak desteklemektedir.

BitPay

BitPay, şirketler ve hayır kurumları için uluslararası bir ödeme işlemcisidir. Diğer ödeme işlemcilerinde olduğu gibi, Shopify gibi SaaS tarafından barındırılan alışveriş sepetlerinin yanı sıra WooCommerce ve Magento da dahil olmak üzere geniş bir e-ticaret sistemleri yelpazesi için eklentilere sahiptir. Ayrıca, BitPay, tüccarlara e-ticaret aracılığıyla ürün satması ve göndermesine izin veren Amazon’la birlikte çalışır.

BIPS

Bitcoin İnternet Ödeme Sisteminin kısaltması olan BIPS, tüm dünyadan tüccarlara Bitcoin alıp satmalarının yanı sıra ödemeleri dijital para birimi cinsinden kabul etmesini sağlayan bir ödeme işlemcisidir.

BIPS size faturaları kaydetme ve arşivleme olanağı verir ve BigCommerce, WooCommerce, Shopify ve diğerleri ile arayüz sağlamak için eklentiler tedarik eder. Kendi çözümlerini kodlayanlara API erişimi de vardır. BIPS, web siteniz için de mobil cihazlara yönelik bir ödeme yapmak için kolay bir yol sunar.

Leave a comment

eskişehir | bitcoin miner kaufen