Internxt (INXT) Nedir, Nasıl Kullanılır?

Internxt (INXT) Nedir?

Internxt , gizlilik ve güvenlik odaklı bir merkezi olmayan bulut depolama hizmetidir. Şirketin X Core yazılımı X Cloud’un merkezi olmayan depolama kapasitesine sahip. Ekip, mevcut bulut depolama çözümlerinin merkezileşmeye çok fazla bağlı olduğuna inanıyor. Internxt’in merkezi olmayan blockchain modeli, özel ve genel bulut sistemlerini bloke eden bir hibrid oluşturarak bulut depolama sistemlerinin gizliliğini, güvenliğini, hızını ve güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır.

Internxt Kılavuzu

“Mevcut bulut platformlarıyla ilgili önemli bir konu güvenlik ve veri merkezileştirme. Aslında, bulut bilişim bir bilgi işlem paradigmasıdır; veri ve hizmetlerin tüm ağ üzerinde yetkili kullanıcılara ve süreçlere erişebildiği bir soyutlamadır. ”Diyor. “Bilgisayarın fiziksel sunucudan uzaklaşmasının soyutlanması, şirket verilerinin kontrolünü kaybetmesine ve kimlerin erişimi olduğuna dair görünürlük kaybına yol açıyor. Bulut bilişimin güvenlik için çok ciddi sonuçları olan bir başka boyutu ise, dağıtım modelidir: altyapının sahibi kimdir ve nasıl erişilir. ”

Proje liderleri kimlerdir?

Internxt’ın kurucusu ve CEO’su Fran Villalba Segarra’dır. Segarra daha önce kendi hosting start-up, OneSite başlatılmadan önce web hosting şirketi Hostinger için çalıştı.

Segarra’nın teknik danışmanı FileNation’ın kurucusu olan Alex Sicart Ramos’dur ve baş teknoloji sorumlusu doğu Avrupa sosyal ağı VK için iOS istemcisini geliştiren Volodymyr Shevchyk’dir.

Internxt, Geleneksel Bulut Depolama Çözümlerinden Nasıl Farklıdır?

Internxt, merkezi olmayan depolama yaklaşımına dört temel avantaj sağlar. X Bulut hizmetinde depolanan dosyalar ağ üzerinden şifrelenir ve dağıtılır, böylece gizlilik garanti edilir. Veri depolamaya aynı dağıtılmış yaklaşım, güvenliği sağlar ve bilgisayar korsanlarına saldırmak için tek bir depolama alanı sağlamaz. Sistemin bilgi işlem gücünün merkezi bir sunucu yerine pek çok farklı bilgisayara yayılması, hızını artırıyor ve X Cloud’un açık kaynaklı, kullanıcı güdümlü ağı maliyetleri benzer şekilde azaltmaktadır.

Blockchain Cloud Depolama Alanı

 

Diğer bir anahtar bileşen, akıllı yürütme sözleşmelerinin ve blok zincirinin dışında mevcut olan uyarlanabilir bir katman yazılımının kullanılmasıdır. Bu, sistemdeki herhangi bir kullanıcı veya kullanıcı grubundaki gücün toplanmasını önler.

“Veri merkezlerinin sunucularında depolama alanı sağladığı Google ve Amazon gibi dijital behemlerin aksine, X Cloud, kullanıcıların dosyalarının nerede bulunacağı konusunda farklı bir yaklaşım sunuyor” diyor. “Aslında, X Cloud içindeki tüm dosyalar hiçbir yerde ve her yerde aynı anda depolanır. Internxt ağının tüm düğümleri arasında dağılmadan önce, tüm dosyalar X Core yazılımının yardımıyla bölünür ve şifrelenir. Böyle dağıtılmış bir durumda, bilgi X Cloud’da depolanan her veri parçasının yapısını ve yerini tutan özel bir web tabanlı çözüm ile anında erişilebilir hale gelir. Bu nedenle, yalnızca bir dosyanın sahibi, dosyayı nihai olarak dağıtılmış ve son derece güvenli X Cloud’dan yeniden birleştirmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir. ”

X Çekirdek Nasıl Çalışır?

X Core yazılımı , merkezi bir denetleyicinin yerini alır, çünkü Internxt sistemindeki her X Core kullanıcısı, açık kaynak yazılımına bilgi işlem kaynakları bağışlar. Geliştiriciler, daha büyük büyüdükçe güçlenen uyarlanabilir bir kontrolör ağıdır. Ancak, işlevsellik korunur, ağdaki ana bilgisayarlar kaynakları yeniden dağıtarak açılır ve kapanır.

Xcore

“Çalışan düğümlerin sayısı zaman içinde değişebileceğinden, otomatik ayar özelliği, X Core’un ağa bağlı her bilgisayarın iş yükünü etkin bir şekilde düzenlemesini mümkün kılıyor” diyor geliştiriciler Internxt’ın beyaz kitabında dile getirildi. “Çevrimiçi kullanıcı sayısındaki dalgalanmaların, tüm ağın kullanılabilirliğini veya ağdaki her bir bilgisayarın çalışma kapasitesini etkilemediği anlamına gelir. Böylelikle, sistem tüm mevcut kullanıcılar arasındaki doğru dengeyi otomatik olarak sağlayarak, sistemin genel işlevselliğini dinlenme analoglarından daha hızlı hale getiren ağın eşit bir şekilde çalışmasını sağlar. ”

Rakipler

Storj, MaidSafe, FileCoin, – blockchain bulut depolama alanı faaliyet gösteren beş büyük isimler bulunmamaktadır DADI ve Siacoin . Bazı kripto gözlemcileri, Internxt’in Civic ile olan ortaklığının, paralarını kendi yol haritalarına daha derin bir para birimi üzerinden verebileceğini düşünüyor.

Civic Secure Identity Platform , bilgiyi doğrulamak için bir blockchain sistemi kullanır ve sistemin içsel güvenliğini arttıran müşteri bilginiz için bir yol sağlar.

“Bu teknolojilerin Internxt’ın hizmetlerinde uygulanması, Internxt’in İnternet hizmetlerinin doğru ve kullanımı için kullanılmasını teşvik etmesine yardımcı olacak” diyor projenin blogunda. “Merkezi olmayan İnternet hizmetlerinin kitle pazarına getirilmesi için, vakıfların zarar görmesi için kötüye kullanılmasının durdurulması için bir prosedür uygulanması gerektiğine inanıyoruz.”

Ne Zaman Başlıyor?

Hem X Cloud hem de X Core yazılımı, 2018’in üçüncü çeyreğinde bir beta sürümü için planlandı. Daha sonra bu çeyrekte, geliştiriciler nihai ticari sürümü serbest bırakmayı planlıyor.

INXT Nedir, Nasıl Kazanılır?

INXT, Internxt projesi ile ilişkili kripto para birimidir. Internxt, hizmetleri için hem ABD doları hem de INXT kabul eder ve toplanan INXT daha sonra X Core / X Cloud ağına katılan ana bilgisayarlara dağıtılır.

INTERT, şirketin bulut depolama hizmetine doğrudan bağlantısı nedeniyle INXT değerini asıl değeri olarak görür.

Geliştiriciler, “Altın, güvenilir talep nedeniyle değerlidir, çünkü altın her zaman istenebilecektir” diye yazdı. “Bazı kripto paralar herkesin değer sahibi olduklarını kabul ettiğine güveniyor, özellikle de çok gelişmiş teknolojiye sahip bir para birimi mevcutsa değişebilir. Aksine, INXT, Internxt ürünlerinden üretilen tüm gelirlerin INXT’ye dönüştürülmesinden dolayı güvenilir bir talebe sahip bir ekonomi olarak işlev görecek şekilde tasarlanmıştır. ”

INXT aynı zamanda dört borsada da satın alınabilir, ancak geliştiriciler bu sayının kısa sürede artmasını bekler. Değişimler CoinExchange, Mercatox, IDEX ve YoBit’tir.

INXT, 7 Mayıs 8,44 $ itibariyle geçerli bir fiyat var. Sabit bir 629.610 arz ile, kozadaki piyasa değeri 5,3 milyon dolar.