İngiliz Milletvekili, Bitcoin İle Vergi Ödenmesini İstiyor

İngiliz Parlamentosu’nun muhafazakâr üyesi olan Eddie Hughes, vatandaşların Bitcoin kullanarak vergi ve hizmetlerini ödemelerini istiyor .

Walsall Kuzey seçim bölgesi ile çalışarak Hughes, kriptoçeşitlilik benimseme potansiyelini arttırmak için bunun üzerinde çalışıyor. Kendisini bir “amatör bilgiyle kripto meraklısı” olarak nitelendiren temsilci, Express gazetesi tarafından yayınlanan bir rapora göre, diğer parlamento üyelerini dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi hakkında bilgi edinmeye zorluyor.

Hughes, sözü Britanya Ulusal Yardımlaşma Kurumu’nun (RNLI) kripto bağışlarını kabul etmeye başladığı İngiliz yardım kuruluşuna getirerek devam etti :

“Birleşik Krallık’ta gittiğiniz her yerde, çok konuşulduğunu hissediyorsunuz ve milletvekilleri olarak bunu anlamak için bir görevimiz var. Kısa bir süre önce cryptocurrency aracılığıyla hayırsever bağışları kabul eden RNLI ile tanıştım – eğer bunu yapabilirsek, bize belediye vergisi ve diğer faturaları bitcoin ile ödeme yapamayız? ”

RNLI Bitcoin Bağışları

İlginç bir şekilde, Hughes’un kamuya açık bildirisi, ABD’nin Ohio eyaleti, Bitcoin üzerinden iş vergi ödemelerine izin veren ilk devlet olduktan kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor . Buna ek olarak, Ohio hükümeti dijitalden fiat’a geçişi gerçekleştirmek için BitPay cryptocurrency ödeme işlemcisi ile çalışıyor. Bitcoin’i “meşru bir para birimi” olarak savunmak için Ohio’nun sayman yardımcısı Josh Mandel’e teşekkür edebiliriz. CCN LINK’e göre, Mandel ABD’nin ABD’nin kripto pazarında lider olmasını istiyor:

“Ohio, şifreleme teknolojisini kucaklayan, blockchain teknolojisini kucaklayan ve mesajı ülkenin geri kalanına gönderen, yazılım geliştiricilerine, girişimcilere ve diğerlerine – Ohio’nun iş dünyasına açık olduğu bir yer.”

Hughes, İngiltere ile benzer bir konumda. Parlamento üyesi, ülkesinin “bayrak dikmek” ve dijital varlık endüstrisinde dünya lideri olmasını istiyor. Evlat edinmenin gerekenden daha uzun sürdüğünü iddia ediyor çünkü insanlar bu yeni varlık sınıfı türünden habersizler. “Ya eğrinin önündesin ya da eğrinin arkasındasın” diyor. “Ülkemiz şu anda ilginç bir konumda. Biz bir dönüm noktasındayız ve geleceğimizi belirlemek üzereyiz – bu alandaki liderliği almak çok faydalı olabilir. ”

Kitlesek Adaptasyon

Hughes, “kitlenin benimsenmesi ile ilgili olarak,“ işlemin nasıl işlediğini anlamayan insanlar ”diyor. Bilgi boşluğu kapandığı zaman, insanların kripto-para birimlerini kullanmaya başlayacağına inanıyor. Temsilci, erişilebilirliğin eğitime yardımcı olacağına inanmakta ve “insanların kullanacakları bir uygulama gibi görünmeleri gerektiğini, böylece güvenli ve güvenli bir şekilde aşina olabileceğini” belirtmektedir.

Hughes ve Mandel de tek ilgililer değil. Aslında, çeşitli ABD Kongre üyeleri Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimi sektöründe de dünya lideri olmasını istiyor.

Geçtiğimiz hafta, iki temsilci Darren Soto ve Ted Budd, kriptonun fiyat manipülasyonuna karşı duracak olan ve aynı zamanda ABD’nin piyasa faiziyle ilgili yüksek pozisyonunu belirleyen iki fatura önerdi.

Bu kararla ilgili iki açıklama yayınlandı:

“Sanal para birimleri ve temeldeki blockchain teknolojisi, ekonomik büyümenin itici gücü olma potansiyeline sahiptir. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri’nin ön planda olduğundan emin olmalıyız. ”