İlk Kenyalı Kriptopara Projesi Lojistik Sektöründe Kaliteyi Artırmayı Amaçlıyor

İlk Kenyalı Kriptopara Projesi Lojistik Sektöründe Kaliteyi Artırmayı Amaçlıyor

 

Blockchain teknoloji tabanlı işletmeler ve girişimler büyümeye devam ediyor. Her gün piyasada yeni projeler ortaya çıkıyor ve bu da DLT’lerin herhangi bir ayrım yapmadan ekonomik aktiviteyi teşvik etme potansiyelini gösteriyor.

Sınırsız kripto para örneğinden bahsetmeye değer bir durum, TMX Global Coin’in arkasındaki şirket TMX Global Coin’in kripto-verse’deki Kenyalı kökeninin ilk kripto para birimini bir araya getirmeyi amaçlayan bir projedir.

TMX Global Coin’in arkasındaki geliştirme ekibi, ülkeyi yıllardır etkileyen gerçek bir problemi çözmek istiyor: lojistik arızalar ve paketlerin ve işlemlerin yeniden izlenmesi zorluğu.

TMX’in CEO’su Anthony Njoroge, Kenya’nın Daily Daily gazetesineyaptığı açıklamada, dünya çapında kargo lojistiği işini bir blockchain üzerinde çalışan özel belirteçler kullanarak nasıl değiştireceğini umuyor:

“Tüm kullanıcıların açık bir platformda birbirleriyle konuşabileceği merkezi olmayan bir sistem kullanarak daha açık, şeffaf ve demokratik bir sürece sahip olmak için Kargo lojistiği işini geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanıyoruz.”

 

Resmi web sitesinde görülebilen bir videoya göre, Kenyalı proje, bir işin içinde yer alan çeşitli taraflar arasında akıllı sözleşmelerin yürütülmesine izin veren bir kripto para birimi olarak bir dizi ERC20 jetonu kullanıyor. Bu şekilde, bir paketin durumunu ve ilişkili tüm işlemleri gerçek zamanlı olarak takip etme yeteneği sağlamayı umuyorlar.

Njoroge, TMX tarafından geliştirilen ödeme sisteminin, paydaşlara mevcut çözümlerden daha yüksek seviyede güvenlik sağladığını açıklıyor.

“Tüketici, aynı zamanda, kargoların geçtiği farklı süreçler boyunca gerekli olan para miktarını ve tahmini zaman miktarını da öğrenir. Kargo bir süreçten başarıyla geçtikten sonra sistem tamamlandı ve sistem bir sonraki süreci başlatıyor. ”

TMX Global Coin, geçtiğimiz yıl gelişim sürecine başladı; Bununla birlikte, 2018’in ortalarına kadar, ürünün pazarda yeterli güvenilirlik düzeyini üretecek kadar olgun olduğu anlaşılmamıştır.

TMX ekibi, yerel medya tarafından belirtildiği gibi Asya ve Avrupa’da iş ittifakları kurmak için temaslarda bulundu; Ancak, uygulanması için henüz belirli bir tarih yoktur. Yol Haritasına göre, Ön-ICO aşaması bu yılın Eylül ayında başlayacak ve Mayıs 2019’da bir süre başlatılması bekleniyor.

Kenya ekonomik ve politik gelişimini hızlandırmak için blockchain kullanan bir ülkedir. Birkaç gün önce Kenya’nın Bağımsız Seçim ve Sınırlar Komisyonu (IEBC) başkanı Wafula Chebukati yaptığıaçıklamada , hükümetin seçim sisteminin etkinliğini ve şeffaflığını geliştirmek için DLT’lerin kullanımını düşündüğünü söyledi