ICO Yatırımcılarının Gözardı Ettikleri Belgeler

Beyaz bir kağıt, token ekonomisi, iş modeli ve bir blockchain başlangıcı ekibi hakkında bilgi vermelidir. Buna göre, bir çağrı cihazı , beyaz kağıdın uzunluklarını kapsadığı tüm önemli yönleri özetleyen kısa bir “ asansör sahası ” olmalıdır . O zaman, ikisi arasında bir yerde olan bir sunumumuz var. Bu, yatırımcılara, fonlara ve nihai jeton sahiplerine, şirketin işine genel bir bakış ve sembolün buna nasıl bağlı olduğunu göstermelidir.

YASAL GÖRÜŞ

Bununla birlikte, unutulması kolay herhangi bir ICO yatırımı yapmadan önce dikkate alınması gereken başka yönler vardır. Belki de bunlardan ilki, girişime danışmanlık yapan avukatlar tarafından sağlanacak olan yasal görüştür. Potansiyel yatırımcıları, jetonun ilgili tüm yönetmeliklere uygunluğu konusunda bilgilendirmeleri gerekir.

Bir yardımcı belirteç mi, yoksa bir güvenlik belirteci mi olduğu, işin ve ICO’nun kendisinin yasal istikrarını doğrulayan bir belgeye sahip olmanız önemli değildir. Yatırımcıların yanı sıra, bu yasal görüş, herhangi bir belirteç listesinden önce bloke zinciri ile de talep edilecektir.

VERGI DAIRESI

Jeton düzenleyicisinin kayıtlı olduğu belgeler de gereklidir. Bu, başlangıçtan talep edilmeli ve dikkatli bir şekilde analiz edilmelidir. Örneğin, bir jeton ihraççısının Singapur idaresine kayıtlı olması durumunda, kayıt numaralarını kontrol etmek ve projenin bu kayıt defterinde olduğundan emin olmak akıllıca olacaktır. Başlangıcın şeffaflığını doğrulamak ve aldatmaca veya sahtekarlık olmadığından emin olmak için iyi bir yoldur.

FON DÜZENLEMELERI

Başka bir şey, bir başlangıç ​​satış token satışı için fonlarla anlaşma imzaladıysa, aramaktır. Bunlar, iş modelinin iyi durumda olduğunu gösterebilir. Fon ile yapılan bir anlaşma özellikle olumludur çünkü tokenleri toplu olarak satın alırlar ve daha sonra bir başlangıç ​​aşamasına katılır, jeton satarak ve kullanıcı tabanını arttırmaya yardımcı olurlar.

TEKNIK DÖKÜMAN

Daha sonra teknik yönü var. Bir başlangıçtaki akıllı sözleşmenin kodu genellikle bir açıklama ve diğer ek belgelerle birlikte GitHub’da yayınlanır. Bu bağlantılara erişim ve bunları mümkünse bir uzmanla gözden geçirmeniz iyidir. Bu bir başlangıçtan şeffaflık belirtisidir.

ICO

TOPLULUK

Son olarak, bir başlangıç, özellikle ICO sırasında, yeterli sosyal medya faaliyetini kışkırtmalıdır. Bir projenin Telegram, Twitter, Facebook veya diğer toplulukları kontrol etmek, yatırımcılara, başlangıç ​​ekibiyle neler olup bittiği hakkında bilgi verir. İdeal olarak, bu platformlardan sürekli olarak ilgi duymalı, soruları cevaplamalı ve ekstra bilgi sağlamalıdırlar. Ayrıca, hesaplarının sağlıklı bir sayıya sahip aboneleri ve takipçileri olmalıdır.

Bunlar, beyaz bir kağıttan geçirilmek yerine, tüm blockchain yatırımcılarının bakması gereken her şeydir. Sorumlu herhangi bir girişim, tüm bu bilgileri potansiyel belirteç sahiplerine ve kullanıcılara mutlu bir şekilde sunacaktır, bu yüzden kimse sormaktan çekinmemelidir. Blockchain pazarında araştırma yaparken her zaman kapsamlı olmalıdır.

Nick Evdokimov Hakkında

Nick Evdokimov , arama motoru optimizasyonuna yaptığı katkılarla ilk başarıya imza atan bir seri girişimcidir. Daha fazla başarı onu bir yatırımcı, token tasarımcı, blockchain evangelist, fintech lideri ve MBA öğrencileri için içeriğe dayalı reklamcılık üzerine bir ders kitabı da dahil olmak üzere yedi pazarlama kitabının yazarı olarak takip etti.

Artık blockchain teknolojisi ve İlk Para Teklifi (ICO) alanında lider bir uzman. Cryptocurrency madenciliği ile ilgilenen Nick, mühendis olarak 40’tan fazla jeton geliştirmeye devam etti. Ayrıca, yatırımcıların hisse senedi satın aldıkları ve riskten korunma işlemlerini yürüttükleri karışık anlaşmalar için bir model icat etmiştir.

Nick, ICO çözümleri için dünyanın en büyük servis sağlayıcısı olan ICOBox’ın kurucusudur . Toplam 500 milyon $ ‘lık büyük sermayeyle, şirket 2018 yılından itibaren müşterilerine ICO yatırımlarında 1 milyar dolardan fazla para çekmiştir.