IBM’den Stellar (XLM) Tabanlı Yeni Ödeme Sistemi

IBM’den Stellar (XLM) Tabanlı Yeni Ödeme Sistemi

Stellar, finansal uygulamalarla blok zincirleme teknolojilerinin dünyasına girmeyi düşünüyor ve bu son birkaç gün, küresel ölçekte ilk 10’da  altıncı sırada yer alan bu ilginç blok zincirinin arkasındaki geliştirme ekibi için oldukça başarılı görünüyor.

IBM Logosu
IBM

Stellar’ın listesindeki son başarı, IBM ile stratejik ortaklığa girerek, Ripple’in xCurrent ve xRapid gibi diğer girişimler tarafından tasarlanan çözümlerle doğrudan rekabet etmeyi amaçlayan Stellar tarafından desteklenen bir ödeme çözümü geliştirdi.

IBM tarafından yayınlanan bir belgede , ünlü teknoloji şirketi “Blockchain World Wire” ı destekliyor. Bu avantajlardan biri, “eşzamanlı olarak gerçek zamanlı olarak sınır ötesi ödemelerini kaldırabilen ve uzatabilecek yeni bir finansal ray ” sağlaması olduğunu açıklıyor.

“Bugün sınırların ötesine para göndermek, hem takas hem de çözüm için bir dizi aracıyı gerektiriyor, her biri sürece zaman ve maliyet katıyor. IBM Blockchain World Wire ile, takas ve kesinleştirme, gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Çözüm, işlemleri yerine getirmek için dijital varlıkları kullanır – taraflar arasında değiş tokuş edilen bir değer deposu olarak hizmet vermekle birlikte ödeme talimatı mesajlarını entegre eder. Tüm bunlar, fonların artık geleneksel muhabir bankacılığın maliyetinin ve zamanının bir kısmına aktarılabileceği anlamına geliyor ”.

Daha önce IBM, Stellar Blockchain’i kullanmaya olan ilgisini, ABD Doları ile bire bir desteklenecek olan sabit bir jeton oluşturmak için duyurmuştu. Bu amaçla, Blockchain teknolojilerinin potansiyelini yeni bir ödeme işleminde kullanmak için Stronghold adlı bir başlangıç ​​ile bir anlaşma imzalamışlardır:

“Yapmak istediğimiz şey, dijital işlem ağlarının her türlü dijital işlem ağlarını aynı blok zincir ağlarda dijital fiat para birimi ile çözmelerine olanak sağlamaktır” diyor IBM’in finans kurumları için blockchain hizmetleri yöneticisi Jesse Lund, Coindesk’e verdiği röportajda

En önemli özelliklerden biri, ne IBM ne de Stellar Development Foundation’ın önemli bir promosyon yapmamış olmasıdır. Aslında, herhangi bir reklamın ötesinde, ürününün kendi başına konuşmasını bekledikleri söylenebilir.

Stellar topluluğu bu haberi iyimserlikle aldı. Stellar Lumens (XLM), son yedi gün içinde küresel piyasa kapağının ilk 10’unda en iyi performans gösteren kriptodur.

Açıklanacak çok fazla bilgi var. Finextra’ya göre, Ripple’ın xRapid’inin Stellar-powered ana rakibi olabilecek ürün, önümüzdeki ay bir demoda sunulacak .