Huobi Rehberi: Huobi Nasıl Kullanılır?

Huobi Rehberi: Huobi Nasıl Kullanılır?

Huobi, müşteri hizmetleri ve bağımsız kripto para birimi analizine odaklanan Singapur merkezli bir borsa şirketidir . 2013 yılında kurulan Huobi, halen Singapur piyasasının yanı sıra, Japonya, Kore ve Hong Kong’daki ofisleri ile Asya pazarında hala çok merkezli. Huobi ABD’de tek bir ofisi idare ediyor. Ancak, Mayıs 2018’den itibaren Huobi, ABD ziyaretçilerini ABD düzenleyici yasaları nedeniyle kayıtlarını kabul edemeyeceği konusunda uyardı. Şirket, yakın gelecekte San Francisco, California, konumundan yola çıkarak ABD vatandaşlarına hizmet açmayı planladığını belirtti.

Bu gözden geçirme, Huobi’de işlem gören somun ve civataların yanı sıra madeni para eşlemeleri, güvenlik özellikleri ve ticaret araçları da dahil olmak üzere borsaya özgü özelliklere odaklanacaktır. Huobi’nin Huobi’nin ilk 24/7 cryptocurrency müşteri hizmet birimi olduğunu ve Huobi’nin özel yatırımcı koruma fonu olduğunu iddia ettiği müşteri hizmet modeline de bir göz atacağız.

Huobi Hesap Kaydı

Huobi’de hesap oluşturma nispeten basit. Bir hesap oluşturmak için link , ana sayfanın sağ üst köşesindedir. Kayıt ekranı ilk olarak, girdiğiniz zaman değiştirilemediğine dair bir uyarı ile menşe ülkenizi seçmenizi ister. Huobi 130’dan fazla ülkede faaliyet gösterme yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte, Birleşik Devletler, olası bir milliyet seçeneği olarak verilmemektedir. Mayıs 2018 itibariyle en çok seçilen ülkeler Çin, Hong Kong, Tayvan, Japonya, Kore, Almanya, İngiltere ve Kanada’dır.

Huobi Hesap Kaydı

Seçtiğiniz kullanıcı adı bir telefon numarası veya bir e-posta adresi olabilir. Huobi, e-posta adresi doğrulamasının yanlışlıkla spam olarak işaretlenebileceği konusunda uyarır. Bu nedenle, bir hesap oluşturduğunuzda doğrulama e-postası için spam klasörünüzü kontrol etmeniz önemlidir.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, e-postayı doğruladıktan sonra ilk kez giriş yaptığınızda, Çin Yuanı (CNY), ABD doları (USD) ve Singapur doları ile bazı cryptocurrency satın alma seçeneklerini sunan bir hoşgeldin ekranına sahip olursunuz. SGD) kendi OTC hizmetlerini kullanarak veya önceden sahip olduğunuz alışverişi transfer etmek.

Hesap Açıldı

Huobi’de nasıl işlem yapılır?

Bir hesap oluşturduktan sonra, temel alışverişi ziyaret etme zamanı. Huobi USDT, BTC ve ETH eşleştirmeleri sunmaktadır. Sadece 40 USDT eşleştirmesi, yaklaşık 100 BTC eşleştirmesi ve benzer sayıda ETH eşlemesi vardır. Eşleştirmeler Huobi’de ne kadar süre kaldıklarına ve mevcut bir madeni paraların çatalı olup olmadığına göre kategorilere ayrılır. Tüm parite fiyatları işlem çifti veya ABD doları cinsinden görülebilir.

Ana ticaret ekranı , kendi kenar çubuğunda solda bulunan tüm alım satım çiftleriyle oldukça kapsamlı.

Huobi Piyasaları

Ekranın sağ tarafındaki etkileşimli bir şamdan grafiği, Trading View tarafından desteklenmektedir, bu sayede Bollinger Bantları , Hareketli Ortalamalar ve benzeri gibi bir dizi Teknik Analiz aracına erişebilirsiniz .

Huobi İşlem Ekranı

Sipariş formları, sınır emirleri veya piyasa emirleri ile satın almanıza ve satmanıza olanak tanıyan grafiğin hemen altındadır. Bunun sağında seçilen inanın son fiyatları ve siparişleri.

Satış formu satın al

Bu araçların altında bir pazar derinlik tablosu, piyasa işlemlerinin çalışan taksimi ve her bir koza kişisel istatistiklerini detaylandıran son derece yararlı bir bölüm bulunmaktadır. Bu, Huobi’nin değişim aracını Binance gibi diğer borsalara kıyasla gerçekten pop yapar .

Piyasa Derinliği

Bir bakışta, potansiyel bir tüccar verilen herhangi bir inanın toplam arz, dolaşım kaynağı, web sitesi, beyaz kağıt ve daha fazlasını bir göz atabilirsiniz. Bu kurulum, pratik bilgilerin çoğunu doğrudan değişim ekranındaki kullanışlı bir kutuda sunarak cryptocurrency işleminin kendi araştırma-araştırma-araştırma faktörünü büyük ölçüde azaltır. Bu bilgi, Huobi’nin varlık tanıtım sayfasında, ekranın altındaki “Yardım” bağlantısına tıklanarak erişilebilir.

Cüzdanınızı seçtiğiniz kripto para birimiyle finanse ettikten sonra Huobi, değişim ekranları üzerinden doğrudan pazarlara atlamanızı sağlar. İki tip sipariş destek – limit ve pazardır.

Her ikisi için ticaret arayüzleri büyük ölçüde kendiliğinden açıklayıcıdır. Fiyatlar hem olası eşleştirmede hem de ABD doları olarak gösterilir ve miktar manuel olarak girilebilir veya bir sürgü ile seçilebilir. Kaydırıcı, bir ticarette yatırmayı planladığınız mevcut sikke havuzunuzun paylaşımını görselleştirmek için özellikle kullanışlı bir araçtır. Kaydırıcıyı tamamen sağa sürüklediğinizde, all-in’e girdiğinizi, paranızın yarısını alıp pazarlamaya götürdüğünüzü yarı yolda sürüklediğinizi belirtir.

Temel ticaret arayüzüne ek olarak, Huobi iki ücretsiz ticaret platformu sunuyor.

HADAX

HADAX – Huobi Autonomous Digital Asset Exchange – platform, profesyonel yatırımcıların normal kripto para piyasasının daha da vahşi bir versiyonuna erişmesini sağlıyor. Huobi, birincil Huobi platformunda olduğu gibi HADAX sisteminde işlem yapmak için kayıtlı olan madeni paraların ve jetonların yatırım değerini bağımsız olarak doğrulamamaktadır. HADAX kullanıcıları daha sonra HADAX tarafından otantik ve meşru olmak için doğrulanan jeton listeleri için oy kullanır. Bir HADAX kullanıcısı olmak için, yatırımcıların bu madeni para ve jeton alım satımındaki yüksek risk nedeniyle asgari yatırım standartlarını karşılaması gerekmektedir.

Hadax

HADAX platformunda bir madeni para veya jeton kabul edilmek durumunda, Huobi’nin yatırım standartlarını karşılaması koşuluyla Huobi ana ticaret sitesinde yeni bir jeton olarak listelenme potansiyeli vardır. Huobi’den bir madeni paranın kaldırılması, HADAX’tan kaldırılacağı anlamına gelmez.

OTC

Huobi’nin OTC veya tezgah üstü bölümü, potansiyel alıcıları ve satıcıları büyük miktarlardaki jetonları döviz kuru piyasasına maruz kalmadan hareket ettirmek için bir yol sunuyor. Sertifikalı tüccarlar burada kayıt olabilir ve piyasa emirleri oluşturmak yerine alıcıları ve satıcıları doğrudan eşleştirerek kayma en aza indirgenebilir.

Huobi OTC

OTC cryptocurrency işlemleri genellikle alım veya satım büyüklüğü piyasayı kendi başına hareket ettirecek kadar büyük olduğunda veya zaman önemli bir faktör haline geldiğinde yapılır.

Marj ticareti

Huobi ayrıca marj ticareti de sunuyor. Marj ticareti temel değişimlerden farklı bir hayvandır. Bir komisyoncudan alınan fonlar, belirli bir kripto para birimini işlemek için kullanılır ve kripto para birimi, aracılık kredisi için teminat olarak hizmet eder. Hem uzun hem de kısa pozisyonlar alınabilir. Bu hem kazanımları hem de kayıpları büyütme potansiyeline sahiptir ve bu nedenle sadece deneyimli ve bilgili profesyonel tüccarlar için tavsiye edilir. Teminat ticareti, bir tüccarın madalyonun veya geleceğin geleceğine birkaç adım atmasını sağlayan bir pazar anlayışı gerektirir. Kayıplar son derece maliyetli olabilir, ama aynı zamanda son derece kazançlı olabilir.

Huobi’nin Marj Ticaret bölümünü kullanmadan önce, devam etmeden önce onaylanması gereken ekstra bir Ödünç İşlem anlaşması var.

Marj ticareti

Huobi’nin işlem seçenekleri gerçekten gamuttan basit ve karmaşık bir yapıya geçiyor. Kanıtlanmamış sikkeler üzerinde büyük alımlar veya riskli aylarda kaymayı en aza indirerek, çoğu ihtiyaç için mevcut bir ticaret platformu var.

Huobi İşlem Ücretleri

Mevcut alım satım seçeneklerine rağmen, Huobi oldukça basit bir ücret sistemine sahiptir. Hem yapımcı hem de alıcı ücretleri şu anda neredeyse tüm ticaret çiftleri için yüzde 0,2 olarak ayarlanmaktadır.

Huobi’nin sipariş defterine, son alım satım fiyatının altında ve son satım fiyatının üzerindeki bir limit emriyle likidite eklendiğinde üretici ücretleri değerlendirilir. Verilen emre karşı yürütülen bir emirle, likidite sipariş defterinden çıkarıldığında, taksit ücretleri de aynı şekilde değerlendirilir. Ücretler, her zaman, nihai paranın değerinde icra edilen toplamdan düşülür.

Huobi Ücretleri

Huobi, Huobi’nin doğal jetonu olan HT ile satın alınabilecek katmanlı VIP ticaret ücreti indirim programı sundu. İndirimler yüzde 10 ile 50 arasında değişiyor.

Huobi Token

Binance’ın BNB’si ve Kucoin’in KCS’si gibi Huobi de kendi kriptosunun para birimini kullanıyor. HT, değişim yoluyla satın alınabilir ve sadakat ve yeni kullanıcı ödül programlarının bir parçası olarak verilir. HT’nin toplam 500 milyonluk bir kaynağı var ve Huobi düzenli olarak paranın belirli bir kısmını acil bir kullanıcı koruma fonu olarak hizmet etmek için geri alıyor. Mayıs ayı itibarıyla HT 2.679 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Huobi Güvenli mi?

Huobi, cryptocurrency güvenlik profesyonelliğini üst seviyeye taşıyor. Küresel finansal titan Goldman Sachs, borsada güvenlik ve risk kontrolüne yardımcı olurken, borsada yatırımcı güvenlik fonu kurmak için HT ikonu kullanılmaktadır. Bağımsız kripto para birimi analiz sistemi, potansiyel olarak kötüye kullanılan madeni paraların borsadaki ana sitede işlem görmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca Huobi, merkezi olmayan ve sertleştirilmiş anti-DDOS yapısının iç güvenliğinden yararlanır.

Huobi Güvenliği

Kimlik doğrulama, esnaf ve para çekme işlemleri için iki faktörlü yetkilendirme olduğu için kullanılabilir. Yatırımcı fonlarının yüzde 98’inden fazlası, saldırılara karşı savunmak için soğuk depoya yerleştiriliyor. Mayıs 2018 itibariyle Huobi, saldırı girişimlerinin kurbanı oldu, ancak bu girişimlerde hiçbir müşteri fonu kaybolmadı.

Huobi’nin oldukça benzersiz bir yatırımcı güvenlik fonunu biraz daha ayrıntılı bir şekilde keşfetmeye değer, çünkü varlığı borsada piyasada kalmaya devam etme taahhüdünün bir pazarı olarak hizmet veriyor.

Her sezon topladığı işlem ücretlerinin yüzde 20’sini kullanarak, Huobi kendi HT’sini geri alır ve zarar tazminatı için bir kenara koyar. Buna ek olarak, Huobi’nin platformun sahip olduğu ve bağımsız bir adreste depolandığı 20.000 BTC rezervini koruduğu bildiriliyor. Değişimin felaketle saldırıya uğraması halinde, BTC’nin yatırımcıların zararlarını karşılamak için serbest bırakılması planlanıyor. Bu, bireysel kullanıcılar üzerinde hacking veya kimlik avı girişimleri sonucunda ortaya çıkan kayıpları kapsamaz, ancak bir bütün olarak değişim temelde kendi kendini sigortalıdır. 20.000 BTC rezervinin borsadaki toplam sıcak cüzdan kapasitesinden daha fazla değer taşıdığı ve bu fonların yıkıcı ve muhtemel olmayan bir hack durumunda derhal değiştirilmesine izin verdiği tahmin edilmektedir.

Huobi Müşteri Desteği

Huobi, cryptocurrency değişim alanında en iyi müşteri hizmetine sahip olmaktan gurur duyar ve bu değerlendirmeyle tartışmak zordur. 7/24 müşteri hizmeti modeli geleneksel pazarlardan bir ipucu alıyor ve uygulanacak türünün ilk örneği oldu. 7/24 model ayrıca Huobi’nin global erişimini de gösteriyor; Huobi’nin genel merkezinden coğrafi ve zamansal mesafe, müşteri hizmetlerini almanın önündeki engel değildir.

Şirket web sitesi, merkezi bir konumda bulunmak yerine, konu ve platform tarafından dağıtılsa da, SSS ve yardım bölümlerinin tam bir tamamlayıcısı vardır. Bazı kullanıcılar için, SSS ve yardım konuları eldeki operasyonla sınırlı olduğundan, bu daha uygun görülebilir. Bununla birlikte, başkaları için, ilgisiz soruların bir çeşitliliğine cevap almak için birden fazla siteyi kazmak can sıkıcı olabilir.

Sonuç

Huobi’nin ABD vatandaşlarına kendi platformunu kullanmalarını sağlamak için ABD yönetmeliklerine uymaya çalıştığı, çünkü Huobi’nin kripto-para birimi alanına çok ihtiyaç duyulan profesyonelliği getirdiği için cesaret vericidir. Temel ticaret araçlarının kullanımı ve anlaşılması kolaydır. Listelenen madeni paraların bağımsız bir analizi, potansiyel yatırımcılara fırsat bulmaya yetecek kadar seçenek sunarken yatırılabilecek marjinal sikkeler ve jetonlar için muazzam miktarda sürüyü cansızlaştırmaktadır. Kripto para birimleri için türev piyasa genişledikçe, gelişmiş işlem araçları zaman içinde daha fazla faydalı olacaktır. Ayrıca Huobi, OTC teklifleriyle başlayan ve HADAX platformu ile biten bir dizi katmanlı risk sistemi sunmaktadır.

Huobi’nin ticaret hacimlerini tahrif ediyor olabileceğini akla getiren bazı bilgiler geldi, ki burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Güvenlik açısından Huobi, geleneksel bankalar ve borsalar ile aynı düzeyde saygınlığa ulaşma yönünde adımlar atıyor. Huobi, merkezi güvenlik aparatı ile potansiyel hacklere karşı korumayı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda, kullanıcıların kendi sıkı fon standartları ve iki faktörlü yetkilendirme yoluyla kendi fonlarını korumalarını sağlar. Dahası, yerleşik güvenlik sistemlerinin arızalanması durumunda yatırımcıların potansiyel zararlarını telafi etmek için fiziksel olarak para ayırmaktadır. Bu, kripto para biriminde oldukça nadir görülen ancak geleneksel pazarlar için neredeyse zorunlu olan bir özelliktir. Bu yalnız Huobi’yi Ortalama Joe için kripto para birimine iyi bir giriş noktası yapar.

Bu Huobi’yi gelişmiş kripto para birimi ticareti için toplam pakete yakın yapan şeydir. Yeni yatırımcılar, her adımda mevcut olan yardım ve destek ile kullanımı kolay, grafiksel bir ticaret platformuna güvenebilirler. Daha deneyimli eller marj-ticaret piyasasında ya da HADAX’ın vahşi doğasına dalış yaparak şanslarını ve yeteneklerini deneyebilirler. Huobi, beceri veya deneyime bakılmaksızın, çoğu yatırımcıya sahip gibi görünüyor. ABD yatırımcılarının devasa potansiyel havuzunun şu anda platformdan faydalanamaması utanç verici.