Holochain – Mozilla Ön Görüşmeleri Onaylandı

Holochain – Mozilla Ön Görüşmeleri Onaylandı

Holochain (HOT), Firefox web tarayıcısının geliştiricileri olan Mozilla ile “ön görüşmelerde” olduğunu doğruladı, ancak bu yıl daha sonra ilk ürün lansmanına kadar herhangi bir duyuru olmayacak.

Holochain’in İletişim Direktörü Matthew Schutte, Pazartesi akşamı düzenlenen ‘Her Şeye Sor’ (AMA) adlı projede dinleyicilere, projenin Mozilla geliştiricileriyle ilk görüşmelerde olduğunu söyledi. “Deneysel, üzerinde çalışıyoruz”  dedi.

Schutte , “Mozilla ile bazı sohbet ettik” diye itiraf etti, ancak daha fazla bilgi vermeyi reddetti.

Mozilla Vakfı, internette açıklığı ve yeniliği teşvik eden kar amacı gütmeyen bir kuruluştur; yan kuruluşlarından biri popüler web tarayıcı Firefox içerir. Şu anda merkezi kontrol ile ilgili sorunları ve böcekleri çözmek için merkezi olmayan internet sağlamayı araştırıyor.

Potansiyel Holochain Mozilla ortaklığının söylentileri aylardır dolaşıyor. Mozilla’nın Finans Direktörü Jim Cook , Nisan ayında bir YouTube videosunda Holochain’i desteklediğini söyledi .

Schutte, AMA Holochain’de web ademi merkeziyet konusunda Mozilla ile konuşmakla ilgilendiğini söyledi. Geçtiğimiz hafta geç saatlerde San Francisco’daki Merkezi Olmayan Web Zirvesi’nde son görüşmeler gerçekleşti.

Schutte , “Mozilla ademi merkeziyetçi ağı desteklemeye kararlıdır: erken günlerde” dedi. “Bu olayda Mozilla’dan bazı kişilerle iyi konuşmalar yapmalıyım [Ademi Merkezi Web Zirvesi] … biz ilerlemeye devam edeceğiz”.

Holochain Mozilla Ortaklığı

Holochain, ölçeklenebilir bir ‘aracı merkezli’ dağıtılmış hesaplama modelidir. Diğer merkezi olmayan platformlardan farklı olarak, Holochain ortak bir fikir birliği için farklı bir model kullanmaktadır.

Düğümleme teknolojisini kullanarak düğümler, başka düğümlerle paylaşılmaları gerekmedikçe işlev görmeleri için diğer düğümlerden izin almadan dApp’leri etkin bir şekilde çalıştırabilirler. Bu, ağda oluşan darboğazları durdurur, yani ağ çok daha etkili ölçeklenebilir. Binance Temmuz ayı sonlarında sunucularında HOT tokenleri listeledi .

Holochain’deki bir geliştirici, AMA sohbetinde, bir Mozilla ortaklığının bu süreçte olduğunu doğruladı. Paul d’Aost , “Mozilla ile kurduğumuz ilişki şu anda çok ön ve gayri resmi” dedi. “Teknik ekipler nasıl birlikte çalışmak istediğimizi tanımlamak için birbirleriyle konuşuyorlar.”

Haftanın başında, HOT tokenleri değerde güçlü bir artış yaşadı.

Fiyat artışının arkasında belirli bir neden olup olmadığı sorulan Schutte, bilmediğini söyledi. “Holo jetonlarını takip etmiyorum” diye açıkladı. “[Fiyat] büyük ölçüde çekirdek ekiple ilgisi olmayan şeylerden kaynaklanıyor”.

Schutte, Mozilla ile ilgili herhangi bir resmi duyurunun, ilk ürün lansmanına kadar gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını söyledi.