Güvenlik Jetonu, Düzenlenmiş Platformda Ticarete Açılıyor

Düzenlenmiş bir alternatif ticaret sistemi (ATS), pazarın gelişmesi için bir kilometre taşındaki bir blok zincirinde ikincil bir güvenlik belirteçleri ticaretini kolaylaştırmıştır.

Kayıtlı bir broker-bay, ATS ve kayıtlı yatırım danışmanı olan SharesPost , Çarşamba günü Blockchain Capital tarafından verilen BCAP belirteçleri ile ilk ikincil işlemini gerçekleştirdiğini söyledi . Ethereum blockchain’in üstündeki jetonlar Blockchain Capital III Dijital Likit Girişim Fonu’ndaki payları temsil ediyor.

SharesPost Dijital Varlık Grubu CEO’su John Wu, CoinDesk’e esasen bir kavram kanıtı işlemi olduğunu söyledi ancak SharesPost , gizlilik nedeniyle ticaretin boyutunu açıklamadı . Dijital Varlık Grubu, testi denetleyen SharesPost bünyesindeki bölümdür.

“Bu küçük bir ticaretti, bir pilot program gibi, emin olmak için ‘borulardan su geçiriyoruz’ dedi. “Bildiğimiz kadarıyla, ATS’nin dijital menkul kıymetleri gözaltına aldığı Alternatif Ticaret Sistemi ve aracı bayisinin ilk dijital menkul kıymet alım satımı oldu. Bu, şirketlerin ABD’deki STO’ları uyumlu hale getirme ve yatırımcılarına ikincil likidite sağlama yolunu temizliyor. ”

SharesPost, işlem yaptığı kripto varlıklarını da gözaltına alan ilk tescilli firma olmasına rağmen, genel olarak ikincil işlem yapan ilk kişi değildir. Diğer bir ATS ve komisyoncu-bayi olan OpenFinance Network, bir basın bültenine göre, zaten ticaret için BCAP belirteçleri sunuyor .

Daha önce, SharesPost, dijital varlıkların korunmasını ve tezgah üstü işlemlerin (OTC) dijital menkul kıymetler için destek verilmesini teklif ediyordu. Daha sonra, şirket gerçek zamanlı alım satım emri kitapları çıkarmayı planlıyor.

Şirket, dijital varlıklara geçen kurumlar veya diğer akredite yatırımcılar için yeterli likidite sağlayabileceğini iddia ediyor. Açıklamada, SharesPost’un kurucusu ve CEO’su Greg Brogger, nihayetinde dijital menkul kıymetlerin özel sermaye piyasalarında önemli bir rol oynayacağını öngördü.

BCAP ticaretinin önemine değinerek şunları söyledi:

“Artık şirketler, Blockchain teknolojisini menkul kıymet yasalarına uygun bir şekilde kullanarak, sermayeyi etkin bir şekilde artırabilir ve dünya genelinde likidite sağlayabilirler. SharesPost pazarını kullanan 50.000’den fazla kurumsal ve bireysel akredite yatırımcıyı, Blockchain Capital gibi lider şirketlerle ve fonlarla birleştirmekten dolayı çok heyecanlıyız. ”

Blockchain Capital’in kurucu ortağı ve ortak ortağı Bart Stephens, “SharesPost’un özel şirketlere ve fonlara verdiği destek bakımından benzersiz olduğunu, çünkü yatırımcılarımızın likidite sağlamak için etkileşime girebilecekleri kapsamlı bir platform sunduğunu” belirtti.

Özellikle, Stephens, SharesPost’un platformunda listelenen yayıncılara ve varlıklara ilişkin veri ve analizler sağlayarak yatırımcı topluluğuna fayda sağlayacağını söyledi.